Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Хладилник 220V/12V/газ!

Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Хубаво де, при моя хладилник, защо ги няма тия проблеми!?
    Имаш късмет заводската настройка да е близка до средното за горивото което ползваш.
    Кредитна политика по davc: Добър дълг е като си взема яхта на вересия, лош дълг е като я гепят данъчните. (Или Гагич...)

Коментар

По-скоро си мисля, че при останалите случаи, някой някога се е мъчел да подобрява заводските настройки по някакъв начин и естествено е постигнал отрицателен резултат.Преобладаващите хладилници дето ползваме са стари Електролуксове, пък газта дето зареждаме е общо взето една и съща.Аз зареждам от газ станцията. От колонката за автомобили, ако това има някакво значение де.
      Последно редактирано от kameno karp; 30-07-18, 13:36.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Коментар

Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        По-скоро си мисля, че при останалите случаи, някой някога се е мъчел да подобрява заводските настройки по някакъв начин и естествено е постигнал отрицателен резултат.
        Точно така - и това обикновено е заводът производител. И резултатът не винаги е отрицателен - относно разхода на газ например. Но едното почти винаги е за сметка на другото.
        Кредитна политика по davc: Добър дълг е като си взема яхта на вересия, лош дълг е като я гепят данъчните. (Или Гагич...)

Коментар

Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Имаш късмет заводската настройка да е близка до средното за горивото което ползваш.
          Какви са точно тези заводски настройки? В системата има само една дюза, вентил и клапан за автоматично затваряне. Аз освен размера на дюзата не виждам каква точно друга интрига има.

Имал съм два такива хладилника и газ съм зареждал по селските бензиностанции и проблем не е имало никога.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

Коментар

И аз да дам мойте 5 стотинки,с каква газ работи хладилника почти няма значение,важното е да има пламък и този пламък да нагрява флуида.На първо място си почистете дюзата после момичето,гледайте да е нивелирах и перфектно,и най малкият наклон влияе.Ако и това не стане извадете хладилника и го обърнете за 15 минути и в краен случай го занясяте на пълна профилактика със смяна на амоняка.
            0 8 76 36 8 542

Коментар

Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              и в краен случай го занясяте на пълна профилактика със смяна на амоняка.
              Стига да кажеш къде пълнят амонячната смес?
              Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
              Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Какви са точно тези заводски настройки?
                Това вътре е пълноценна горивна система - с жигльорче за горивото, карбуратор и формиране на пламъка. На най-обикновения туристически котлон на газ има врътка за качеството на сместа - обикновено е кръгла ламаринка с дупки и като завъртиш те се разминават с дупките на дифузьора (цялото нещо работи обратно на моторните карбуратори и се регулира главно въздуха). По хладилниците съм виждал и по-сложни неща ама понеже не ме засягат лично съм ги разгадавал само докато помогна на бедстващите с топлата бира.

А производителността на жигльорчето определя мощността - ама заедно със състава на горивото.

Коментар

Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Стига да кажеш къде пълнят амонячната смес?
                  Във Велико Търново има майстор на тези хладилници и работи с еконт,той взима хладилника промива го и му сменя течноста,съшо почистша горелка и коминчето.По някой път във коминчето си правят гнезда разни насекоми и после що не студи.Добре е и да му се смени термопастата на алуминиевото радиаторче вътре,сташа с такава за процесори на лаптопи.
                  0 8 76 36 8 542

Коментар

Прясна случка...4 дена в Родопите и ми скъса нервите,че не охлажда на газ. По принцип прави лед на фризера,когато работи на газ. Гледам пламъка на горелката е по слаб.По скоео разбирам от топлината отгоре на решетката на комина как работи. Опитах се да разглобя и извадя дюзата без успех. Имах достъп обаче и с една телчица с намотано памуче пуснах вътре и завъртях няколко пъти. И това беше ...заработи здраво!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

Коментар

• Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение

[ATTACH=CONFIG]925730[/ATTACH]

Някой да има такъв хладилник? GROENLAND CTL 175. Унгарски е, по някакъв лиценз - SIBIR. На 50 mbar е.
                      На моя му го няма дюзата за газта.
                      И не и знам размер, номер...
                      Някой може ли да помогне!
                      Бях забравил за този хладилник, днес го намерих в мазето.
                      На 220В и на 12В работи перфектно.
                      Проблема на газ все още не е решен, няма си дюза за газта, една ламаринка с малка дупчица.
                      Та някой знае ли от къде мога да си купя дюза?
                      Най ме е страх от хора без мечти...

Коментар

• Например от тук.
                        http://shop.caravanicamping.com/хлад...ането-452
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 15:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                        X