Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED Димер

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• LED Димер

Здравейте, вчера си купих димер на Елмарк за 10 лева(до 500 w), който ми казаха, че e подходящ за LED крушки. След което отидох в практикер за димируеми ЛЕД крушки тип е14. Купих такива на Дженеръл Електрик 6w. Прибрах се вързах всичко, обаче като включих димера и от него и от крушките се чуваше звук като на стара луминисцентна лампа - при намаляване на светлината, звука се усилваше и крушките почнаха да трептят. Върнах се в практикер, казаха ми че ми е скапан димера - купих си от тях на Legrand за 71 лева. Прибрах се вързах го, трептенето на светлината изчена, но бръмченето не. Накрая сложих експериментално обикновен ключ за лампа, изчезна - бръмченето от лапмата. Каква може да е причината с димира ? Бихте ли ми предложили решение ?
    Последно редактирано от Mortos; 02-09-18, 19:21.
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

От: LED Димер

Димирането на ЛЕД лампи през 220 волта е кауза пердута. НЯМА да стане като свят и си има причини за това. И колкото по-хубави са лампите, толкова по-зле се димират.

Или си вземи лампи които се димират сами през дистанционно, или си вземи някакви 12в ЛЕД неща и си ги димирай през 12-те волта.
    Талибан Кольо ал Заварчик ал Комбайнер ал Мечколюб: ... открих теч на газ на бутилката на ЗиЛа - предала се е една шупличка в единия кръгов шев. Засега го поспрях (сложих парче гума върху дупката и стегнах с колан с тресчотка, и почти спря да съска), за да не губя газ, но като завърша кампанията ще заваря шупличката даже без да източвам газта.

Коментар

Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Димирането на ЛЕД лампи през 220 волта е кауза пердута. НЯМА да стане като свят и си има причини за това. И колкото по-хубави са лампите, толкова по-зле се димират.

Или си вземи лампи които се димират сами през дистанционно, или си вземи някакви 12в ЛЕД неща и си ги димирай през 12-те волта.
      С една малка скоба - има драйвери за светодиодно осветление, предвидени да се димират със стандартен димер за ЛНЖ. Работят повече от прилично.
      Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Коментар

То че има, има, ама изискват разбиране на естеството на проблема.
        Талибан Кольо ал Заварчик ал Комбайнер ал Мечколюб: ... открих теч на газ на бутилката на ЗиЛа - предала се е една шупличка в единия кръгов шев. Засега го поспрях (сложих парче гума върху дупката и стегнах с колан с тресчотка, и почти спря да съска), за да не губя газ, но като завърша кампанията ще заваря шупличката даже без да източвам газта.

Коментар

Пробвай друга марка крушка. Понякога е въпрос на съвместимост.

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
          X