Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотоволтаични системи, размишления по темата....

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

Аз пък ги въртя по небесното светило.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Коментар

Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Аз пък ги въртя по небесното светило.
      Колега сменяш ъгъла зима,лято и отделно се въртят по слънцето,око са 10бр. панели лесно ли ще стане номера.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

Коментар

въртят се всеки ден по Слънцето. летен и зимен ъгъл не променям, защото се оказа безсмислено. Колекторите които се въртят са с 30 тръби от общо 90.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Коментар

В момента правя стойка за пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

Коментар

Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            В момента правя стойка за пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
            Зависи какво търсиш. Най-доброто, което мога да предложа, е SMA Sunny Boy 1.5 (SB 1.5-1VL-40). В последствие ще можеш да добавиш още модули.

Коментар

Колега, качи снимки какво си направил, пък после и аз ще кача на моята автономна централа. За ужас на монополистите, вече 2 години съм независим

Коментар

пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
                Интересно, че подобни теми за момента са "позамряли"...?! С подобна с-ма какво и колко мога да захранвам?
                И как стои въпроса зимата?
                По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.
                Само наш човек, настъпвайки втори път мотиката, се радва, че никой не я е откраднал.

Коментар

Забелязах, че в последните няколко месеца са се активизирали отново строителите на фотоволтаичните полета. В южна България в района м/у Стара планина и яз. Копринка.
                  Мой познат от града, който работи като монтажник като се е прибрал за нова година е казал, че фирмата, за която работи има осигурена работа до края на ноември 2020.
                  На какво се дължи това, на ниска цена на панелите, или повишена изкупна цена на енергията?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,660 в 19:02 на 07-04-20.

Зареждам...
                  X