Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за генериране на ток за джобни консуматори

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Уред за генериране на ток за джобни консуматори

Купих си наскоро едно диодно фенерче с соларна клетка и манивела с функция за зареждане на телефони.

Идеята беше понеже бях за 5 дни на пирин на места където няма ток да зареждам телефона и да си светя вечер в палатката.
    Обаче нещо като идея е несполучливо- за фенерче става ама за зарядно по скоро не.
    15 мин се потих да го въртя и успя да го зареди колкото за 2 мин разговор.
    Че и на втората вечер му изгоря нещо по електрониката че бях опитал да го въртя много бързо
    Търся си нещо с подобна идея с което да си произвеждам ток в малки количества когато се наложи.

Идеята с солар не ме блазни особено понеже е трудно да го държиш винаги отгоре и да пазиш да не го счупиш цял ден.

Има ли някакви такива " маркови" джунджурии примерно които да имат батерия вътре и за 10 мин въртене после да зарежда примерно 30.

Въпросът с джобните горивни клетки как стои?

Много електроника мъкна и то все с различни батерии и не мога за всичко да имам резервни - ГСМ, ГПС, фотоапарат, радиостанция, понякога и един таблет и всичко иска ток.

Дайте предложения.
    Естествено без такива да мъкна акумулатор от кола на гръб
    Ники

От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

На прима виста се сещам за магнетоиндуктор от стар телефон. Тежи към кило и дава към 110В.
    А лично аз съм си подбирал цялата преносима електроника да е с АА батерии.
    Без телефона, ама той държи по 10 дена.
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

хммм
      велосипедно динамо?? нали даваха 6 волта DC или греша?
      и някакво просто стабилизаторче дето да вади 5волта.
      само не знам как ще го въртиш динамото (вятър?)
      LZ1NDI
      DR650SE K8

Коментар

В Ибея има специални соларни панели за монтаж върху раница, мисля че вадеха 12В. Не се чупят лесно, понеже са леко гъвкави, а и са най-отгоре, ако се стигне до там , че да се счупи, няма да си представям какво е станало с човека, на чийто гръб е била раницата.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

и на хоби такива

тел. О879 Ч8Ч 2З5

Коментар

Значи ако ще е генератор трябва да е предавка и ръчка за въртене на ръка.
          И да е нещо фабрично по възможност за да е с оптимизирани размери и тегло.
          А тия панели ако не са с вградена батерия да зареждат е малко безсмислено- телефона тръгва да се зарежда, консумацията превишава тока генериран от панела, от там напрежението пада, телефона изключва зареждането, след това напрежението пак се появява без консумация и така до безкрай без резултат.
          Може би това се получаваше понеже панела дето го пробвах не беше достатъчно голям.
          Ники

Коментар

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10933646.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5193789
            http://www.westmarine.com/webapp/wcs...classNum=10545

Име:10933570.jpg
Размер:35.0 КБ
ID:5193790

Име:10933638.jpg
Размер:28.6 КБ
ID:5193792

Цените няма да ти харесат, защото тия панели са в "морски" магазин. Давам ти ги само за идея. Средното зарежда батерии АА. Не се чупят лесно. Колко голямо ти трябва ти си прецени.
            "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
            Приста-НЕ! Виж тази тема-
            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

Коментар

Това е нещо не лошо. От Виваком по някакъв си повод ги даваха. Може да се зареди и на ток, и от USB, и само от слънцето. Ефективно зарежда телефона, има накрайници за различни модели. Номерът е, че самото то се зарежда и не е нужно да стои на слънце, за да зареди на свой ред телефона. Него го дареждаш, когато ти е удобно, а после то зарежда телефона, когато е необходимо, без да има нужда от някакви услвия или специално внимание. Има и фенерче-диодче на него, слабичко, но достатъчно човек да потърси нещо около себе си.

Използвам го от време на време и е много удобно. Не знам къде се намира, май е най-лесно от някой служител на споменатата компания
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Теодор МБ; 16-07-10, 20:48.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

Коментар

Тая вивакомската джаджа изглежда интересно.
                По китайските сайтове за онлайн търговия е бъкано с подобни ама не ми вдъхват доверие.
                Някой има ли идея откъде мога да си го купя или нещо подобно марково?
                Ники

Коментар

КИТАЙСКИ СТОКИ ОТ ЦЯЛ СВЯТ.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Коментар

http://www.bgbitak.com/elektronna%20...008/ES008.html
                    Когато човек нe чувства привързаност, той е постигнал освобождение!

Lancia Delta HF Integrale Evolucione

Коментар

http://bezpanika.com/index.php?optio...519&Itemid=188
                      Имам го и съм доволен.Все пак не трябва да очакваш "чудеса от героизъм"от него.

Коментар

М това руското много ме израдва, че и песента на видеото е супер.
                        Търся си точно такова , само че ако може да не е руско ( визирам теглото) това като го гледам сигурно тежи 2-3 кила. И по възможност да е по модернизирано и като е без товар да не удря стрелката в края на волтметъра като на видеото

Мисля си да го реализирам по следния начин - въпросната джаджа към нея закачено акумулаторче 12 v примерно 1.2 Ah което от своя страна зарежда по бавно електрониката.
                        Ники

Коментар

Зарядно със слънчева батерия виждах в оръжеен онлайн магазин, но за съжаление не помня в кой.
                          Провери в Ай Ес Ди или Оръжие. ком.
                          Life is too short to drive dull cars!

Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

Коментар

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24036

Това работи, достатъчно евтино е за да си поръчаш 2 бройки. Ако имаш проблеми с пейпал, свиркай ще помагам.

Име:sku_24036_1.jpg
Размер:29.2 КБ
ID:5201365
                            Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

- Ясен

Коментар

Може темата да е стара но ми е интересна . Като малък чичо ми имаше едно радио немско с 1 лампа по интересно му бе захранването един "таралеж" от тънки жици които се поставяше върху газена лампа .

Коментар

Четат темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                              X