Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за генератор за ток.

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Съвет за генератор за ток.

Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Къде е проблемът?
    За тоя проблем не знам. Другия е да се докаже нещо че не става, ама такова дето хората са го измислили, а други нали са по-прости - го и ползват.
    Или пак не съм разбрал правилно. Също и това дето го виждам с очите си, че и съм го пипал, а по едно стечение се наложи да му сменям и акумулаторите преди време.
    Всеки трети е шести

Коментар

Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Къде е проблемът?
      Като спре компресора наляганията в смукателна и изпускателна части са много различни и ако тръгне веднага бум хидравличен удар.
      Всички хладилни инсталации имат антициклене от поpядъка на 5-10 минути за да може наляганията да се изравнят.
      Моя хладилник ЛГ също си има защита и не тръгва.

Относно генераторите и аварийните захранвания:
      Истинските непрекъсваеми работещи решения освен генератора има и един мощен онлайн ЮПС (може и офлайн да е ама се усеща комутацията), 2-3 контактора, малко автоматика и воала .
      нищо не гърми и не те давaт по новините
      Последно редактирано от rosen_offroad; 18-09-16, 00:36.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Коментар

На вилата съм монтирал те такова чудо на техниката, има си АВР, пали си сам като спре тока.

http://www.bulpower.net/products/det...=12&prodID=342
        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

Коментар

"НО - пали се ръчно , има си пакетен ключ - Енерго - 0 - Агрегат"

Самоцитирам се -не съм привърженик на автоматичните влизания в режим .(аз си знам защо )
          Ако има непрекъснат цикъл и щетите от прекъсванията си заслужава да се жертва генератора - съгласен.
          Задължително и автоматика .

Ако целта е да държи вилата в използваемо положение когато там има човек - няма смисъл.

Коментар

Само автоматиката излиза към 2000 лв с работата, имам колега който прави такива. Не е скъпчия, отиваш с него в магазина и виждаш кое колко струва, говорим за качествено изпълнение, а не са китайски съчинения. На малък генератор не излиза сметката, но на големи машини по Бояна и околните се слагат.

Коментар

Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              п.п. има много причини един генератор да не изкарва пълната си мощност и обикновено те са в двигателната част - недостатъчен въртящ момент поради недостатъчен приток на гориво, въздух, крива центровка на карбуратор или запалване и подобни. Досегашните ми наблюдения върху китайците са че обикновено могат да се докарат до мощността на етикета, ако човек има желание и време да се занимава.
              Вчера взех едно китайче тук от форума,на което пише 3kw, ама само си дърпа шалтера на 2-рата секунда при включване на фреза едва 1200w. Мотора мърка като коте, предполагам че има нещо за пипване ама понеже не му разбирам търся сервиз или човек в София където поне биха могли да кажат има ли шанс тази машина да изкара 1700-1800 вата. Взел съм я специално за работа по малък проект в центъра на града и след около седмица започва да тече срока и ми е спешно да знам какво да предприемам. Всяка информация ще ми бъде от полза.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

Няма вече Диско,няма вече Pinz...

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
              X