Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Теми за пищови всякакви има много, но кой как се представя- не.
    Знае се, че всеки е майстор и "от 300 м. цели главата на комар" но нека има и малко снимчици... Мишени продупчени с химикалка не се броят, макар че никой няма да разбере.

Почвам аз с 2 бр. Не са точно от "днес" но се оказа, че само тези съм запазил. Обещавам, че на всяка следваща стрелба ще снимам и качвам.

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010856.JPG
Прегледи:1
Размер:282.7 КБ
ID:6149214

Дистанция: 25м. 15 бр. 9Х18 Оръжие: Байкал 442. Прецизна стрелба.

Име:P1010858.JPG
Размер:245.3 КБ
ID:6149215

Дистанция: 12-15м.(приблизително средата на стрелбището) 20 бр. 9Х18. Байкал 442. Бърза стрелба.

Вие сте...
    Последно редактирано от siem; 12-08-18, 14:01. Причина: допълванки
    Человек, който, бидейки изобличаван, остава твърдоглав, неочаквано ще се съкруши, и не ще има за него изцеление.

От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Срам ме е да го кажа, но сигурно от пет-шест месеца не съм стрелял...
    Резил!!!

Коментар

На лява ръка победих републиканска шампионка по спортна стрелба преди месец на 25 метра.

Аз със CZ75 тя със CZ75 shadow...
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 г.
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

Коментар

Преди месец с мой приятел от щатите си погърмяхме в Стара Загора.

42

Коментар

Днес дойде ред за "пукотевица".

Име:P1010873.JPG
Размер:252.3 КБ
ID:5796901

25 м. 9Х18 Байкал 20 бр. Кой знае защо първите 10 ги стрелях в основата на мишената и те се разпиляха като семки. Вторите ги пуснах в средата и те там и отидоха.

Име:P1010875.JPG
Размер:244.1 КБ
ID:5796902

Същия калибър и оръжие. Средата на стрелбището 12-13 м. 20 бр. дублети по 2 в пълнител + вадене от кобур и зареждане. Тука изобщо не съм доволен от резултата. Всички са вътре, но липсва група. Следващия път май само по това ще работя.
          Человек, който, бидейки изобличаван, остава твърдоглав, неочаквано ще се съкруши, и не ще има за него изцеление.

Коментар

Име:cIMG_20170721_113056-min.jpg
Размер:395.7 КБ
ID:5796930

Стрелба на 10-11 метра с Макаров, червени български патрони.

Коментар

Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]967001[/ATTACH]

Стрелба на 10-11 метра с Макаров, червени български патрони.
              Това не е за хвалба ,виж от 30 метра ОК
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010

Коментар

Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Това не е тема за недоклатени снайперисти. Ела у големото село да те изпитаме.Към колег-
                ите адмирации.И аз на времето на Слав му набивах обръчите но времената се промениха и това само ме радва.Слав ,кога даваш задна със защита ,понеже си десняк винаги дърпаш на ляво.Пробвай в другата посока без да сменяш ръката -гадно е ,но не непостижимо.
                Л.Р. Дискавари 1

Коментар

Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Не съм сложил снимката за хвалба. Според мен, идеята на темата е да се покажат РЕАЛНИ (случили се) групи на стрелба с КНО. Така повече хора биха придобили реални представи за точност на късоцевното, че от много екшъни по кабелната, много хора губят представа за предназначението и възможностите на пистолета/револвера ;-)

Сега, малко за снимката. Мишената е лист А4, дължината на ключа от снимката - 85 мм. Правил съм и по-лоши групи. Пистолетът е късоцевно оръжие - къса цев, къса мерна линия, пистолетен патрон. Идеята е самоотбрана на къса дистанция - до 10 метра. Макаров е с цев 93 мм. и според мен е едно чудесно оръжие за самоотбрана, с добра точност.

Коментар

Лично аз не виждам нищо добро в макаров,но това е мое мнение,факт е че повечето убийства се извършват с такова, отдавам го на това че е познато,достъпно и т.н

За мен е слабо,не надеждно.Често на стрелбището идват хора с Макаров,не помня да не съм виждал да засича,да хвърчат чирените и подобни гафове.

Разбира се,нещата опират и до ресурс, поддръжка ...

Една година имах Макаров служебен, освен за носене,друго удобно нямаше...Пак казвам мое мнение,сигурен съм че хиляди Българи са си прекарали живота с него.

Коментар

Хм, пишеш за групи и стрелби с пищов на 30 м., после за макаров и поръчкови убийства, слаб калибър, засечки и хвърчащи чирени... Имам усещането, че мненията ти са базирани на митове, легенди и една жена ми каза .... Нищо, че си имал служебен макаров.

Изстрелял съм достатъчно патрони с макаров и съм нямал засечки, гафове и т.н. Системата на Макаров е от Валтер ППК, тази система, ако наричаш ненадеждна .... Същият Валтер ППК, измислен за криминална полиция и самоотбрана, е в калибри 7.65 и 9х17, които са по-слаби от 9х18.... Зауер, както и други, произвеждат още пистолети в 9х17 (п232), явно не знаят, че калибърът е слаб.

Подчертавам, че по мое мнение, макаров е чудесен пистолет за самоотбрана. Не за военни или ударни полицейски групи. Пистолетът е доста надежден.
                      Последно редактирано от piton; 22-08-18, 21:36. Причина: Допълване

Коментар

С Макаров тоя резултат ,на тая дистанция си е добре.С толкова къса цев, толкоз.И не е най балансирания от късоцевните ,сравнен със съвременните си конкуренти от тая група.От Макаров ,не можеш да очакваш резултат като от къс ЗиГ.Това е реалноста.

Коментар

Както е написал автора на темата в първия пост, всичко хубаво, мнения много, но пускайте и снимки на мишени Да видим

Коментар

Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            С Макаров тоя резултат ,на тая дистанция си е добре.С толкова къса цев, толкоз.И не е най балансирания от късоцевните ,сравнен със съвременните си конкуренти от тая група.От Макаров ,не можеш да очакваш резултат като от къс ЗиГ.Това е реалноста.
                            Краткия отговор е глупости. Дългият е дали макаров ,зиг или берета все си умрел.Е в някой случай по красиво но на кой му пука.
                            Л.Р. Дискавари 1

Коментар

Момци,
                              Дайте да не превръщаме темата в " кой (пищов/човек)е по-по-най"такива из форума бол, че "Хънтара" не е толкова либерален, като "Ясен". Нека покажем какво можем, пък коментарите да ги отделим в друга тема (сега това е модерно)но не държа аз да я пускам.
                              Всеки който стреля- преследва различни цели. Един за кеф и разтоварване, друг за спортно майстрство, Трети за друго......но нека снимките да са повече с достатъчни за разбиране коментари, а бла-бла-то другаде.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                              X