Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• SIMSON Подобрения

Здравеите имам SIMSON S51B с 3 скорости.
    Имам няколко въпроса:
    1.как да регулирам карбуратора,че да върви най-много.(на кое деление да е иглата
    2.ако някои може да ми предложи начин как да го направя-по за гората да даде съвети,(преправяне на рамката,да го повдигна малко че ми е нисък и др.)
    3.резонатора,на simson има ли начин да се почисти отвътре,защото мотора е на 20000 км и не му е правено нищо.
    И ако може да няма коментари от рода:Я си земи 1 KTM мани го тоя simson-ако имах тая възможност(финансова) щях да си взема.
    Simson S51b 1982 DDR
    MZ EТZ 250 1983 DDR
    Mercedes E320 CDI 2003
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

От: SIMSON Подобрения

Колега каквото и да го правиш остава симсон . Това е вярна машинка карай си я без да я пипаш не и давай зор само ще му скасиш живота и няма да има разлика и да има тя ще бъде минимална може да му смениш калника да не се затлачва и няква гума но той пак няма да вари с кросови гуми няма хал .

Коментар

Включвам се в тази тема понеже и аз имам симсон, въпреки че съм млад участник . Така значи това за гумите не е съвсем точно така , можеш да сложиш ендуро гума , която е много добра, излиза в кал и почти не дава отражение на вървенето (бих казал изобщо), тя си е специално за симсон и е на Mitas . Относно ауспуха , той трябва да се свали, разглоби , да се пусне горелка в него за няколко минути без спиране и трябва да паднат саждите от него , защото в момента е доста задушен от тях , ще усетиш разликата. Следващото нещо , което можеш да направиш е да сложиш 13 или 14 зъба на предната зъбчатка вместо стандартние 15, за да върви доста по добре по баирите. И последното за , което се сещам е да го вдигнеш - на предния амортисьор слагаш планки ,а на задния го захващаш за стъпенките на пасажера. Това е , надявам се да съм ти помогнал.
      Ето нагледно как го виждам...

Коментар

http://pics.data.bg/albums/13482/blq...ение06122

Коментар

Първоначално публикуван от iwalinski2 Преглед на мнение
          Включвам се в тази тема понеже и аз имам симсон, въпреки че съм млад участник . Така значи това за гумите не е съвсем точно така , можеш да сложиш ендуро гума , която е много добра, излиза в кал и почти не дава отражение на вървенето (бих казал изобщо), тя си е специално за симсон и е на Mitas . Относно ауспуха , той трябва да се свали, разглоби , да се пусне горелка в него за няколко минути без спиране и трябва да паднат саждите от него , защото в момента е доста задушен от тях , ще усетиш разликата. Следващото нещо , което можеш да направиш е да сложиш 13 или 14 зъба на предната зъбчатка вместо стандартние 15, за да върви доста по добре по баирите. И последното за , което се сещам е да го вдигнеш - на предния амортисьор слагаш планки ,а на задния го захващаш за стъпенките на пасажера. Това е , надявам се да съм ти помогнал.
          Ето нагледно как го виждам...
          Поръчл съм предна зъбчадка с 12 зъба, а можеш ли да ми пратиш снимки и на задните амортесьори и гумата от къде си я взе?
          Simson S51b 1982 DDR
          MZ EТZ 250 1983 DDR
          Mercedes E320 CDI 2003

Коментар

Ако някои знае магазин в София от който мога да си купя кросови гуми 16 за симсон да пи6е,и от какъв мотор калниците стават за симсон че моите са криви и имам да има малко по кросов вид.
            Благодаря предварително
            Simson S51b 1982 DDR
            MZ EТZ 250 1983 DDR
            Mercedes E320 CDI 2003

Коментар

А, сега се сетих от каде мога да си купя свещ 'изолатор'(чуь че с този модел, гдр моторите вурвели наи добре)?
              Simson S51b 1982 DDR
              MZ EТZ 250 1983 DDR
              Mercedes E320 CDI 2003

Коментар

свеща е наистина много добра имам я от 10 години и още си кара с нея иглата се вдига максимално нагоре настройваш си и болчето за оборотите почистваш и отвора където се завива гайката за главата защото и той се затлачва настройката на чукчето трябва да е 4-5 мм преди горна мъртва точка а самото чукче растоянието при отворено положение да е малко по голямо от големинато на страница от вестник
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

Коментар

В предните амортисьори сипва ли се масло и ако да от къде?
                  Simson S51b 1982 DDR
                  MZ EТZ 250 1983 DDR
                  Mercedes E320 CDI 2003

Коментар

никой ли не може да отговори на въпросите ми ?
                    Simson S51b 1982 DDR
                    MZ EТZ 250 1983 DDR
                    Mercedes E320 CDI 2003

Коментар

До колкото знам са маслени ама незнам откъде се сипва .

Коментар

За наливането на маслото мога да ти помогна аз. Отиваш и си купуваш специално масло от някой магазин (моторджийски) или си намираш трансформаторно масло. Сваляш коловете от мотора, сгъваш амортисьора до долу да влезе, наливаш масло вътре 4-5 пръста преди края на отвора (горния), след това разгъваш амортисьора и си готов.

Коментар

или го разглобяваш и си го пълниш което е лесно и бързо отвива се една гайка отдолу на амортисьора или отгоре където са мигачите но става бавно най добре със разглобяване почистване измиване и пълнене на масло след това
                          vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                          Suzuki GSR600 98 hp
                          Nissan Pathfinder 174 hp
                          0878222 три 3 шест

Коментар

Някой знае ли от какъв мотор стават задните амортесиори за симсон (без да се преправя рамката)
                            Simson S51b 1982 DDR
                            MZ EТZ 250 1983 DDR
                            Mercedes E320 CDI 2003

Коментар

Май беше от MZ 150
                              Или от CZ

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                              X