Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRF250R или Yamaha YZF250

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• rumpics2001
    отговори
    От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

колко тежът тези мотори?

Остави коментар:

• DiLaRcHo
    отговори

А да попитам четох из някои английски форум ,че Ямахата имала по-добри ниски обороти от колкото Хондата това вярно ли е ?И поради това че Хондата е SOCH двигател палел много по трудно от DOCH?

Остави коментар:

• metalgiar
    отговори

Къде ги намери тия цени от по 150 лв,120 лева е оригиналния клапан в ямаха а 40 лева е клапан марка валекс.

Остави коментар:

• s_s1
    отговори

Те на хондата пишат в мануала, че на 25 часа трябва да се сменят: маслото в амортисьорите, + целия комплект за тях, масло, филтър, бутало, сегменти...
    Моята обаче е на около 120-150 ч. преди да дойде при мен, вече съм изхабил около 100 л. бензин, не го смятам в часове, че моето каране е разходкаджийско-любувам се на гледките, но до сега не съм пипнал нищо по нея, освен смяна на акумулатор. Пали си безпроблемно, има си мощност, изобщо си е безпроблемна.

Нека тези, които имат поглед в/у 2-та модела да пишат за поведение на двигател и окачване, а не да си броят клапаните, за де сме полезни на човека.
    Пак да се повторя: като търсих мотоциклет се бях спрял на тези 2-та модела /само че ендуро вариантите/ и просто Хонда намерих запазен екземпляр и това обуслови избора ми.

Остави коментар:

• ИСКРЕН Г.
    отговори

Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
    Нека обратното броене до въпроса за клапаните да започне сега!!!
    5 (пет) титаниеви по 150лв/бр + трета или пета скорост или и двете=????
    2 (два) титаниеви по 150лв/бр =???

Остави коментар:

• Краси К
    отговори

Нека обратното броене до въпроса за клапаните да започне сега!!!

Остави коментар:

• ivo929
    отговори

Хонда има една ''издатина''защото е SOHC-двигател с ЕДИН горно разположен разпределителен вал.Ямахата е DOHC-двигател с ДВА горноразположени разпределителни вала,затова при единия виждаш една ''издатина'' а при другия две

Остави коментар:

• metalgiar
    отговори

Ооо има и още как ,с две като е върви доста повече от колкото е с едно.

Остави коментар:

• Boldemor
    отговори

Колеги незнам как точно да задам въпроса но се вижда голяма разлика в двата двигателя като цяло.Не знам как точно се наричат но защо ямахата има 2 кръгли издатини в двигателя отбелязани на снимакта като "А" а на хондата е само 1 и това дава ли някакво значение в варвенето ?

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36261g4_20.jpeg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5427464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:engine2.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5427465

Остави коментар:

• s_s1
    отговори

Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
    Мъка. Аз съм 173-4 някъде - не съвсем vertically challenged, както се изразяват американците, ама и сегашната Хускварна ми идва леко висока по криви места. Преди малко й измерих височината на седалката - някакви си 93-94 см. срещу 96-те см. на CRF-a по книжка.

s_s1 - как я смъкнахте с 5 см за сина, със смяна на пружината ли? Че отпускането на пружината работи до един момент, оттам нататък окачването просто спира да работи както трябва.
    Питай Митко от Троян. Много колеги го познават.

Пружината също е отпусната, но сега ще я натягам, че аз съм 85 кг, а сина ми вече гони 60.

Случвало ми се е при скок надолу предната гума да остави следа отдолу на калника, но без да има други проблеми, като спиране или късане грайферите на гумата.

Остави коментар:

• badeff
    отговори

Мъка. Аз съм 173-4 някъде - не съвсем vertically challenged, както се изразяват американците, ама и сегашната Хускварна ми идва леко висока по криви места. Преди малко й измерих височината на седалката - някакви си 93-94 см. срещу 96-те см. на CRF-a по книжка.

s_s1 - как я смъкнахте с 5 см за сина, със смяна на пружината ли? Че отпускането на пружината работи до един момент, оттам нататък окачването просто спира да работи както трябва.

Остави коментар:

• s_s1
    отговори

Първоначално публикуван от sirene Преглед на мнение
    аз съм 1,72 и също ми е висока , но се свиква
    Моята я "свикнахме" с 5 см надолу, че сина ми нямаше и 1,5 м. и току-що беше навършил 12 г. когато я купих. Сега остава малко да зяакне, че да я вдига от всяко 1 положение сам.

Остави коментар:

• sirene
    отговори

аз съм 1,72 и също ми е висока , но се свиква

Остави коментар:

• s_s1
    отговори

Колко сте висок?

Аз съм 1.75 и ми е въз височка. Пиша за ендуро варианта 250Х.

Преди 2 г. и аз бях пред тази дилема. Втора употреба излизаха повече ЦРФ и това реши дилемата ми. Преди това бях опитвал доста марки мотоциклети, но повечето бях 450. Купих си много запазена хонда, която още даже е с оригинална предна гума /естествено вече никакво сцепление няма/. Доволен съм от мотоциклета, има много добро окачване и отличен въртящ момент в ниските, никъде не ми се налага при изкачване да припомпвам съединителя.

Остави коментар:

• badeff
    отговори

Мерси. По книжка Хондата я дават малко по-ниска, исках да знам как е на живо.

Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 21:28 на 18-02-20.

Зареждам...
X