Мисля,че тук много хора могат да помогнат,на много хора които искат да посетят тази планина.2010г. смятам да направя едно возене и ще съм благодарен ако вие които вече сте били там ни покажете хубави и не чак толкова хубави маршрути.Цени на хотели и къмпинги със техните адреси също ще са от полза за много от нас които тепърва ще откриваме мармотите.Моя маршрут нещо не мога да го кача та малко помощ..
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Маршрути в Алпите
Свий
X
-
Маршрути в Алпите
Последно редактирано от drago varvar; 08-11-09, 10:36.Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!Тагове: Няма
-
До: Маршрути в Алпите
Старт и финал е от Триeст 1983км + горе долу 2000км от София до Триест и обратно.
Иначе трасето е горе долу това:
София,Триест,Венеция,Милано,Комо,Лугано,Bellinzona,Arbedo-Castione,Biasca,Airolo,Hospental,Wassen,Gadmen,Innertkirchen,Guttannen,Realp,Tujetsch,Disentis,Madel(lucmagn),
Blenio,Lumino,Mesocco,
Splugen,Madesimo,Piuro,St. Moritz,Pontresina,Livigno,Bormio,Stelvio,Lasa,Merano,San Martino,San Leonardo,Racines,Vipiteno,Innsbruck,Munster,Hainzenberg,Mittersill,Bruckberg,Varfusch,Winklem,Nikolsdrof,Kotschach-Mauthen,Rivo,Tolmezzo,Udine,Triest Sofia,Последно редактирано от drago varvar; 08-11-09, 10:35.Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!
-
До: Маршрути в Алпите
Здравей Драго,
Чудесна идея. Аз тази година направих нещо подобно но твърде кратко.
http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=75699
Ако имаш възможност да се сдобиеш със каталога на алпийските маршрути Дензел (Denzel) ще ти е от много гляма полза.
Аз също замислям подобно нещо за 2010 обаче още не съм седнал да правя маршрут.
Как го планираш по черно или по асфалта ? Иначе къмпинги има под път и на път ама са 1-2 палатки и бивакуваш и на някоя симпатична поляна.
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
http://www.urlaubsreif.at/Bregenzerw...Vorarlberg.htm
Тука има със сигурност доста информация но като не му разбирамЖивотът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнениеПитах един швед дали може да се къмпингува на диво в Алпите,неговия отговор бе отрицателен.Дали е така?А що се отнася за трасето, само по асфалт.
Иначе почти всички къмпинги са около 5-6 евро на човек + 5-6 за палатката. + 2-3 за ток и паркинг.Technical Rescue Direct - life lies in courage
http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Първоначално публикуван от pepodzvera Преглед на мнение..Ако имаш възможност да се сдобиеш със каталога на алпийските маршрути Дензел (Denzel) ще ти е от много гляма полза.
........Technical Rescue Direct - life lies in courage
http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнениеАз тази година напрвих със семейството си една хубава обиколка из Алпите. Бях с покривна палатка и не срещнах проблеми с "дивото" къмпиране НИКЪДЕ! 17 нощувки, две на официален къмпинг, останалите където ни хреса. Първите няколко дни питах хората с кемпери и палатки дали има проблеми и повечето отговори бяха "забранено е, но няма проблем". Ако не правиш простотии естествено. Да си запалиш огън и да си изпечеш пържолите се брои за "простотия" - гарантирано. Да разпънеш 5 палатки в кръгче, също. Но ако просто си пренощуваш на подходящо място - никакъв проблем.
Иначе почти всички къмпинги са около 5-6 евро на човек + 5-6 за палатката. + 2-3 за ток и паркинг.
Относно каталога на Дензел
http://www.amazon.de/Alpenstrassenf%.../dp/3850477630
Това е настолната книга на всеки алпийски пътешественик.
Моторджия, Офродаджия или Кемпер вскички си го държат в жапката.
Описани са подробно 540 алписйки маршрута със снимки , карти и подробно описание на терена. Маршрутите са касифицирани и по трудност. Около 20-30 % са по черни пътища. Ако ти се рови скивай
в някой то чуждите офроуд форуми много го клтьопат тоа Дензел.
Има и специално издание за моторджии доколкото знам.
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение...Аз навъртях 5000 км и не намерих къде да кривна от асфалта...
Трябва само да се знаят маршрутите. Общо взето по черно можеш да караш навсякаде стига да няма табела дето забранява изрично. А ако видиш че е военнен път ( руте де милитер или нещо такова ) не припарвай ,че един италианец ми раправя как го взели на мушка със лазерни мерници мъже с каски и автомати.
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Драго, ползвай и нашия трак от тази година.
В Австрия от гр.Heiligenblut започва прохода - GROSSGLOCKNER, а от другата страна е гр.Schüttdorf. Е, зависи и в коя посока го минаваш. По средата е отбивка, която води до върха /с мармотите/, по която отиваш, гледаш и пак се връщаш на пътя. Ако посоката е като нашата, на излизане от прохода има бариери с каси и веднага след него три хижи и къмпинг, но нямам представа за цени. Имай предвид, че след 17.00 часа не пускат да се влиза в прохода. На около 10км. след това и след хотела, в който спахме също има къмпинг. Свободното къмпиране не е разрешено, защото това все пак е национален парк, който за разлика от нашите добре се пази. Естествено ако си разпънеш палатката никой няма да те изгони, щото хората са културни, но няма да се приеме добре. Ще ти дам карти за мото маршрути само за част от Алпите, и пътни карти за Австрия, Швейцария, Словения, Хърватска, Италия
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
http://www.urlaubsreif.at/Bregenzerw...Vorarlberg.htm
Значи тоя сайт описва следното Ако превода не ви хареса , може да ме бъзикате- нося на бой , е...н , сръбска музика и такива неща
Та: МОТОРДЖИЙСКА ПОЧИВКА В БРЕГЕНЦЕРВАЛД- места и хотели с битови традиции, тук определено бихте се чувствали извисени по най- добрия незабравим начин.
ДАМЮЛС в БРЕГЕНЦЕРВАЛД се явява като най- високото курортно населено място между БРЕГЕНЦЕРВАЛД и ГОЛЯМАТА ДОЛИНА ВАЛЗЕР- между 1410 и 2120 м.н.височина.Тук във ФОРАРЛБЕРГ лятото има своята особена привлекателност: импозантни алпийски върхове, високопланински пасища, планински езера, и зелени ливади( не знам какво е алм) .
БЕРГЕНЦЕРВАЛД в Австрия се явява като приятно предложение за мотористите, както и Елдорадо за байкъри( сигурно имат в предвид високопланински колоездачи). Тук се намират най-добрите маршрути за мотоциклети , а предлаганите хотели са буквално на пътя ви.
Това е т.нар. БЕРГЕНЦЕРВАЛД МАРШРУТ НА 6-ТЕ ПРОХОДА- (ФОРАРЛБЕРГ-ТИРОЛ). От ЕГГ(шосеL200) презМЮЗЕЛБАХ, после завивате надясно, през ХИТИСАУ и след това пак надясно през прохода РИДЕБЕРГСПАСС(1425м. н.в.), през СОНТХОФЕН и БАД ХИНДЕЛАНГ към прохода ЙОХПАС(1170м.н.в.). В ОБЕРЙОХ завивате надясно и през прохода ГАИХТПАС(1090м.н.в.)се спускате в долината ЛЕХТАЛ до ВАЙСЕНБАХ. Карате през долината ЛЕХ( ЛЕХТАЛ ) до ЩАНЦАХ. После завивате наляво преа безиманната долина и през седловината КЛЕМЕР(1370м.н.в.)се включвате в шосе B187. Тук спираме, завиваме надясно през прохода ФЕРНПАС(1210м.н.в.) и караме по-нататъка до ИМСТ. В ИМСТ завиваме наляво, изкачваме се нагоре през ХАНТЕНЙОХ(1885м.н.в.)и после отново достигаме долината ЛЕХТАЛ. В ЛЕХТАЛ преминаваме бързо през ЛЕХ и достигаме до ВАРТ. През прохода ХОХТАНБЕРГПАС(1677м.н.в.)отново се навлиза в долината БЕРГЕНЦЕРВАЛД и обратно към ЕГГ.
По- надолу са изброени сайтовете на туристическите места в БЕРГЕНЦЕРВАЛД които са ОСОБЕНО ПОДХОДЯЩИ ЗА МОТОРИСТИ, като резервации могат да се правят или тук в нета , или директно на място.
ПС; Дано се е разбрало нещо от нескопосания ми превод, като имената май трябваше да ги оставя както са си на немски с немски букви .
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
моля ви кажете къде се намира това
http://www.motor-talk.de/forum/aktio...hmentId=654812
много благодаря на pepodzvera маршрута започва със своите корекции.
http://maps.google.com/maps?f=d&sour...8,1.766052&z=9Последно редактирано от drago varvar; 10-11-09, 00:22.Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнениемоля ви кажете къде се намира това
http://www.motor-talk.de/forum/aktio...hmentId=654812
http://de.wikipedia.org/wiki/Passo_San_Boldo
Коментар
-
До: Маршрути в Алпите
Проблем е че там има много места
Драго според последния ти паршрут: След Милано си в Lecco. Може да продължиш по SS36 ( не за Lugano) пак покрай ез. Комо. Пътя минава праз множество къси тунели покрай брега. Безплатен е и красив, не е магистрала но бърз. Аз съм преспивал в селцето Campo, където пътя се отделя от езерото. От там се качваш към St. Moritz. На Chiavenna може да се продължи към твоя план за Маршрут 2;6;19 и да направиш едно кръгче.
Нещо такова:
http://maps.google.com/maps?f=d&sour...9,2.301636&z=8още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар