Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препариране на животни и птици

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Cvetomir Cvetanov
    отговори
    От: Препариране на животни и птици

ЗдравеЙте колеги.
    Нов сЪм в саЙта и ако сгреша неЩо не ме съдете.
    Искам да задам вЪпрос. Немога да намеря Натриум арсеникозум, нЯкоЙ знае ли негов заместител или каде моЖе да се купи.
    Благодаря.

Остави коментар:

• ivodianov1992
    отговори

Бях пускал подобна тема преди време, тук някъде е. Намерих си книжка със всичко обяснено как се препарира - риби, гризачи, бозайници, птици... Видя ми се прекалено сложно и пипкаво и за това се отказах. Иначе всичко ев много добре обяснено кое как точно се прави.

Остави коментар:

• OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ)
    отговори

Музея в с. Ч.Осъм все още го има.
    Това е цитат от нета.

През 1956 г. Илия Христов Илиев, местен учител по биология, с ученици от природолюбителски кръжок в училището започва проучвателна и събирателска
    работа. За онагледяване на уроците по биология са препарирани птици и бозайници, които се срещат в родния Балкан. Интересната сбирка, подредена в училищните коридори, привлича природолюбителите от цялата страна. През пролетта на 1976 г. сбирката е разположена в специално построена сграда и от 1 януари 1977 г. е преустроена в отдел “Природа” към Окръжния исторически музей гр. Ловеч.
    През 1992 г. придобива статут на Природонаучен музей. В трите зали на музея са показани над 700 експоната. В атракционната зала са експонирани едри бозайници, има записи от песни на птици, рев на мечка, виене на вълк. В първата зала чрез фотоси са отразени
    природни забележителности от района. В остъклените витрини са представени всички видове риби, земноводни и влечуги, които живеят в Средна Стара
    планина. Голям интерес предизвикват колекциите от насекоми и показаните над 120 различни вида птици. На втория етаж има диорамни витрини с големи фотоси, отразяващи средата, в която живеят бозайниците. Тук са показани семейство сърни, благородни елени, елен-лопатар, мечки, глигани, вълци, чакали, диви котки, бялки, златки и други.
    Целта на музея е да отрази фауната на Централна Стара планина. За един час в него могат да се видят толкова животни, колкото в природата трудно могат да се видят за десет години. Показвайки красотата и разнообразието на животинския свят, музеят е
    прекрасен кът за естетическо и екологично възпитание на своите посетители, възпитание в обич и загриженост за родната природа.

Остави коментар:

• trapper
    отговори

Отровата, с която се обработват кожите на животните преди препариране, е арсеник. Разтваря се в сапун и се мажат отвътре.
    Забранено е да се препарират защитени видове.
    Това е странно, защото прерарирането е най-сигурният начин да се запазят изчезващите видове за следващите поколения.

Остави коментар:

• Препариране на животни и птици

Като ловци и риболовци, съгласни ли се да бъдат препарирани убитите от вас животни? http://forum.all.bg/showflat.php/Cat...7/an/0/page/67

В областта на препариренето знам:

1. Стар учител в Бургас препарираше само птици, които ловците му донасяха. И на мен подари една кукумявка. Престана да работи, защото използваният отровен химикал, мисля че беше цианкалий, му повреди здравето.

2. В село Черни Осъм. Там местен учител е препарирал от врабче до мечка. Когато коридорите на прогимназията станали малки, общината построява специален павилион. И той е пълен. Като загасят светлината и светнат очите на вълка, и той се върти върху постамента, та завие, страшно става не само на децата, но и на възрастните.
    От 15 години не съм ходил там и не знам съдбата на колекцията.

Истина ли е, че е забранено да се препарират животни?

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
X