Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аман от тЕрикати (снимки)

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

Даниел Чобанов коментира
    Днес, 17:39
    За разлика от теб аз нямам привилегията на разни благинки
    И данък мпс ми е абсолютно реален върху 306 коня 2007г.
    Какви благинки ти се привиждат?
    Те го повишиха местния данък и отпаднаха за N1 смехотворните 5-15 лв. (които си плащал доскоро), така, че който таковал-таковал, кака встъпи в граждански брак.
    Но-о-о-о-о, ДеДеСенце на горивцето още си приФащаш, нале?
    Гватемала не съществува ! Знам го – бях там.

Коментар

Даниел Чобанов коментира
      Днес, 17:45
      Абе незнам защо ли ти се обяснявам...
      Де да се обясняваше, ти просто избягваш всички въпроси.
      Значи N1 за лични нужди (данъчна измама) с дърпане на ДДС за гориво (още една и то яка и то "при условията на продължавано престъпление") + изтърбушени еко-глупостиЙ (то и туй е в НК, ама гешевци имат по-важни работи)... Но-о-о-о жив и здрав, радуйся на МПС докато можеш.
      Само да се замислят тия, дето ми снимат паркирали на инвалидни места и дигащи гири на някого си, че карал някога си бус с неработеща инвалидна платформа... Да погледнат първо себе си.

Коментар

Интересна е реакцията на здравеняците на които им напомням, че местата са за инвалиди, а те не ми приличат на такива. Едната е "колата има инвалиден талон". Иначе го гледаш - здрав, прав юначага, но не само колата, но и той самият често се води инвалид. По документи е изряден. Други с определено притеснение казват сякаш извинявайки се "Бързам, бе човек, след 5 минути ще съм се махнал.". Някой ми налитат на бой. Иначе много бързат да влезнат в магазина, но винаги имат време за едно сбиване.
        Отказал съм се да напомням на жени, защото там реакциите са още по-странни и драстично по агресивни.
        Не спирам на тези места, донякъде защото съм законопослушен, донякъде поради суеверие. Просто познавам двама, дето без да имаха грам заболяване се направиха на инвалиди преди много години, за да ползват улесненията/привилегиите. И двамата в момента са инвалиди. Едния на цели 100% (пареза след инсулт), а другият получи някакво имунно заболяване и внимава какво яде, пие, мирише, с какво се къпе и какво облича щото твърде много неща при него или предизвикват алергична реакция или активират автоимунното му заболяване.
        Не одобрявам саморазправите, поради макар и малката възможност за грешки. Познавам, човек, който наистина беше инвалид, но го возеше персонален шофьор. Можеше да си го позволи човека. Човека си пазаруваше сам. Като е на касите си викаше колата да го вземе пред магазина. Гледката беше като класически тарикат - пристига една нелоша кола, с табелкта, че е на инвалид и спира на ивалидното място. От нея слиза мъж, в съвсем добра физическа форма и изчезва в магазина. След 5 до 10 минути излиза обаче с работодателя си - едва кретащ дядо, който се подпира с две канадски патерици, а самият здравеняк носи торбите с покупките. За дядото имаше значение дали ще ходи до най-близкия край на паркинга или до малко по-далеч. Също държеше след като слезе от колата, шофьора му да го чака някъде по-далеч, защото той ще се бави много в магазина, а местата близо до вратата са малко и не е добре да се заемат за дълго.

Коментар

• santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          В България Хокинг можеше и никога да не се добре до ТЕЛК.

• Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          ЧБЧ не може да ме прочете(или се прави, ама ми е все тая), но да му кажа, че Веселка, съфорумка, моя спътница в живота за известен период има 100% инвалидност. Ако има как-може да и дадат още 100.
          Просто има такова заболяване на ставите, и е с доста затруднено придвижване.
          Сега благодарения на подкрепата на форума е с 4 изкуствени стави, и долу-горе има някаква походка. Всъщност доса по-добре от преди това. Тогава не мърдаше никъде без сгъваемия си инвалиден стол и патериците. Без тях можеше да направи само няколко крачки из тях.

Та Веселка ако няма кола е обречена на безработица, на почти никакъв социален живот и принудителна изолация в апартамента си.
          Благодарение на колата тя е активна в живота, ходи на работа, отглежда момче(вече е 7 клас), успява даже и да ходи по сбирки на хора с увреждания, понякога на почивка, идвала е и на състезания...
          Та да ми говори пак за истински и неистински инвалиди.

ЧБЧ, ама нагъл...

• Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          Да поясня за Гагич - човека не беше инвалид през целия си живот. Всъщност проблемите му със здравето започнаха долу горе на 70 години. От около 80-тата си година до края на живота си се придвижваше с две канадски патерици. Не седна в количка по-скоро от инат. До тогава беше успял да отгледа, образова и научи на труд тамън двама сина. Самия той никога не е бил с нисък доход, макар да попадаше по-скоро в понятието "занаятчия". Децата му през цялото време го подкрепяха финансово, въпреки, че винаги е бил с максималната възможна пенсия, а докато можеше, не е спря да упражнява занаята си. Е да де, но те се "разлетяха по света", ръцете му почнаха да не го слушат и трябваше да спре да работи и да кара колата си. Не ускаше да напуска България. За да не е в пълна изолация децата му осигуриха шофьор.
          Пенчо - Кольо ти е отговорил от какъв зор трябва да ги карат. Не може да затовориш човек със здрав разсъдък между четири стени, особено ако има възможност да вижда света и света да го вижда. Затова се и прави нещото наречено "достъпна градска среда".
          А за Стивъх Хокинг - ако беше в България, най-вероятно щеше да е умрял още на младини.

Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Къде решават? На пункта за ГТП, дето са ти приятели, нали?
        Нещо ми подсказва, че и авторът на темата, а и участникът "Вектор" по-горе също са по чипосването и търбушенето на катализатори на дизели. Също по N1 и скатаването на данъци. Но-о-о-о "От Йоана евангелие ще се чете-е-е-е-е-е! Йоан 8:7 )
        Гагич, откак си смени аватара, само глупости пишеш. Аз съм автора на темата и никога нищо не съм чипосвал. И дизела си го карам с катализатор. Минавам на преглед, където сваря и нямам познати там. За това ми е писнало от тарикати. Знам, че може и по другия начин, но да ти кажа, като ида за няколко седмици в някоя по-западна държава, където тарикатите не виреят много и обикновено е много скъппо да си тарикат, някак си се чувствам по-спокоен.
        Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
        Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

Коментар

• mdim
          mdim коментира
          Редактиране на коментар
          Забравих да напиша, че си плащам и данъка даже и нямам нищо N1 (и никога не съм имал)

Първоначално публикуван от mdim Преглед на мнение

Гагич, откак си смени аватара, само глупости пишеш. Аз съм автора на темата и никога нищо не съм чипосвал. И дизела си го карам с катализатор. Минавам на преглед, където сваря и нямам познати там. За това ми е писнало от тарикати. Знам, че може и по другия начин, но да ти кажа, като ида за няколко седмици в някоя по-западна държава, където тарикатите не виреят много и обикновено е много скъппо да си тарикат, някак си се чувствам по-спокоен.
        Ти кажи - всичката Мара втасала в КаэМБея, та най-най-страховитото, против което трябва да се скача, са някакви паркиращи на местата за инвалиди? Всичко друго е ОК, не се карат луксозни автомобили, регистрирани като баничарки от лица "със 100% загуба на зрението" по ТЕЛК например, които минават и спират където си искат и паркират безплатно (щото са на "инвалид"), не те пресрещат, ако пътуваш с междуградски автобус, "посредници", искащи да ти "откупят" употребения билет за 1-2 лв., за да го "осребрят" после за 20-на лв. от името на ТЕЛК-аджията, всичко е много гот, само ако не бяха тия гадове, селяндури мръсни, които паркират на запазените за горепосочените тЕрикати паркоместа?

Коментар

santaclash коментира
          Днес, 20:20
          В България Хокинг можеше и никога да не се добре до ТЕЛК.
          нЕмаше да мое се врèди от мангали и платили си рушвета, нали? Като тъста ми например на 94 г. напълно обездвижен, като тъщата дето се гътна на 89 г. в "цветущо" според ТЕЛК здраве, като майка ми на 87 г. "здрава като кон", АБЕ АМАН ОТ ТАРИКАТИ, БЕ-Е-Е-Е-Е-Ей

Коментар

• Alexr
            Alexr коментира
            Редактиране на коментар
            Гагич - тук проблема е в последващия контрол. Не може човек с ампутиран крак да го викаш на ТЕЛК през 6 месеца, защото било пълно с тарикати, дето са си извадили инвалидност без да са инвалиди. Какво очакват на този амутирания крак да му порастне нов ли? А след като влезе в затвора за документни измами един дето си е платил за да е инвалид, заедно с комисията, дето му е издала инвалидността, тази практика рязко ще намалее.

нЕмаше да мое се врèди от мангали и платили си рушвета, нали? Като тъста ми например на 94 г. напълно обездвижен, като тъщата дето се гътна на 89 г. в "цветущо" според ТЕЛК здраве, като майка ми на 87 г. "здрава като кон", АБЕ АМАН ОТ ТАРИКАТИ, БЕ-Е-Е-Е-Е-Ей

И кво?

Някаква мъка ли съглеждам в това, че другаря Гагич не е успял да се уреди с пропуск за превозвач на инвалид?
          Та се е налагало да ползва стари фуражки, криви палки и подобни артикули?
          Само и само да е на центЪро, а не в Овчия къпалник?

Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
          Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

• Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            НимоЙм са урèди кат тЕрикат Пенча, то е ясно. Надиплѝл: инвалидна каравана, две (три доскоро) инвалидни КиЙ, Пасат некъв - и той инвалиден беше, ма го отвързà, само лапа-лапа-лапаница, школата на Батето от БТ (сега БНТ) туй, ньеЙ шИгЪ раутъ...

Боголюбе, ужким зрял човек си...
          Какво ми твърдиш? Понеже някой краде ДДС в тая държава, строи незаконно, източва фондове и това е аргумента, че ти трябва да компенсираш тая "несправедливост" с ежедневните си тарикатлъци. И естествено никой не може да ти държи сметка, защото да не забравяме: в тая държава се случват нередности.
          Хахахах...
          Разбирам, че си решил да уплътниш старините си с превъртане на рекордите по написани мнения във форум, ама... няма нужда. Предлагам да гласуваме всички, да бръкнат администраторите в базата данни на форума, та ти натрескат брояча на 999999999 мнения и да почиваш в мир.
          На кой даваш урок като си прял на тротоара, бе чичи? На корупцията в държавата или на четиригодишния ми син и шестгодишната ми дъщря?!
          Кой ходи по платното и го застрашават коли, бе сладък? Децата ми или "сивия" сектор?
          Последно редактирано от VECTOR; 07-04-21, 21:34.
          Георги Тонев

Коментар

Лелееее, и тая стана като другите. Па после се чудим що пишат само 20-30 човека.
            Человек, който, бидейки изобличаван, остава твърдоглав, неочаквано ще се съкруши, и не ще има за него изцеление.

Коментар

Очаквания ефект е:
              И на мене ми писна от тЕрикати!Нема управия! Съсипаха я тая държава! А наздраве! Майната му!
              Дизелов Jeep, не е Jeep.
              https://www.facebook.com/groups/288488315774492

Коментар

Тя идеята на Гагич е да покаже че всички сме тарикати по един или друг начин но го прави в негов стил

А ако някой му върже и настава веселба
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

Коментар

Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Тя идеята на Гагич е да покаже че всички сме тарикати по един или друг начин но го прави в негов стил

А ако някой му върже и настава веселба
                  Единственият, който разбра за какво иде реч. Щото по-горе за някакви еврофондове развиват лакърдиЙ, явно нямат огледало вкъщи.

А на автора на темата му го казаха поне трима по-горе: като не му стиска да раздаде самоуправно правосъдие стил Джеки Чан или да им потрОши колите на тия наглеци, като не му се занимава с подаване на сигнали в полиция, приложението "Гражданите" (ще види, че не работи, но поне да пробва), поне да беше пуснал излиянията си тука https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8#post6695156 (то е ясно, че няма да преброи няколкото СТОТИН подобни поста в стил Вай-Тръш-паркирал-на-инвалидно-място), защо спами форумЪт с откриването на поредната тема, противоречаща и на правилата (изрично забранени са теми в стил "Докога?! Аман! Писна ми!!!") ?

Коментар

Порядъка трябва да започне да се въвежда от някъде. В Ню Йорк са започнали от метрото - вагоните излизат на линия само ако са в перфектно състояние, а гратисчиите ги арестуват, водят в близкия полицейски участък и там си плащат глобите, ако не се окаже, че ги търсят за още нещо и престоя им се поудължава. В момента нямат гратисчии в метрото, а града е много по-безопасен като цяло от преди 40 години.
                    Мисля, че в България едно добро начало би било справянето с тарикатите, дето ползват инвалидните места без да имат право и тези, дето документно са изрядни, но самите им документи са фалшиви. Това е лесно и изисква много малко труд от страна на правоналагащите органи. Затягането на порадъка по една тема води до рефлекторно съобразяване с правилата и по много други теми.
                    И Гагич да запомни - не всички сме тарикати. Просто неговата професия го среща с прекалено много тарикати. Това води до някой изкривявания в съзнанието.

Коментар

• rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз мога да ти опиша

I . Kак се прави проверка за гратисчии в метрото(надземно е там) в Сан Диего Ка.

1. Контрольора идва с трима транспортни ченгета въоръжени.

2. Завардва се вагона. Двама по изходите и един с контрольора с ръка на патлака

3. Проверка.

II. Как се проверява за спиране на знак стоп в Кий Уест Фл.

1. Нерегулирано кръстовище на п_тка си майна със четири знака стоп и пешеходни пътеки.

2. Колите ти спират като си на 5 метра от пътеката и само гледаш натам че и вежливо те подканят да минеш.....

3. Гледайки в някоя посока виждаш през една пряка ченгето спряло колата, облегнало се да яде донъти и киризи във всички посоки.

4. А не си спрял а си изял дървото със глоби, сирени, преследване че може и да те натаковат после
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 08-04-21, 11:02.

Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Порядъка трябва да започне да се въвежда от някъде. В Ню Йорк са започнали от метрото - вагоните излизат на линия само ако са в перфектно състояние, а гратисчиите ги арестуват, водят в близкия полицейски участък и там си плащат глобите, ако не се окаже, че ги търсят за още нещо и престоя им се поудължава. В момента нямат гратисчии в метрото, а града е много по-безопасен като цяло от преди 40 години.
                    Мисля, че в България едно добро начало би било справянето с тарикатите, дето ползват инвалидните места без да имат право и тези, дето документно са изрядни, но самите им документи са фалшиви. Това е лесно и изисква много малко труд от страна на правоналагащите органи. Затягането на порадъка по една тема води до рефлекторно съобразяване с правилата и по много други теми.
                    И Гагич да запомни - не всички сме тарикати. Просто неговата професия го среща с прекалено много тарикати. Това води до някой изкривявания в съзнанието.
                    През това време наркопласьорите да си развяват коня пред училища, а скоро и пред детски градини, мангали да изнасилват бабички по селата и после да ги убиват, за да им вземат скътаните 20 лв., поръчковите убийства да са текуща атракция по кръстовищата, та вече и в темата "Куриозни снимки и клипчета" да не ги искат, че "какво толкова се е случило" ? За другото горе така и така ме оплюха, без да съм го сочил изобщо - кражбата на еврофондове, точенето на ДДС, длъжностните присвоявания от всякакъв характер, корупцията и т.н. СА С ПО-МАЛКА СТЕПЕН НА ОБЩЕСТВЕНА ОПАСНОСТ от паркирането на инвалидни паркоместа! Венсеремос!

Коментар

• Alexr
                      Alexr коментира
                      Редактиране на коментар
                      Хората, които трябва да се занимават с паркирането на инвалидните места са КАТ и те по никакъв начин не се занимават с останалите престъпления, изредени от теб. Там просто трябва глобите да са постоянни и сигурни. И в случаите когато здрав, прав им покаже перфектни документи как е инвалид и паркира на местото правомерно, името му да кацне за проверка кой му е издал ТЕЛК-а, на база какви документи и някак да го привикат отново. Сигурен съм, че сред тези тарикати ще се окаже, че голяма част тарикатеят и по другите линии. Три години в затвора за документни измами заради ТЕЛК-а и ще се окаже, че точенето на ДДС намалява. Не е източил ДДС - няма кинти за останалите подкупи дето раздава и я пак в панделата за още нещо.
                      Това е едно добро начало.
                      И ако се върнем на случая с Ню Йорк, задържаните за гратисчийство са ги тарашели в полицейските участъци за всичко и много са оставали вътре я с оръжие, я с наркотици или се оказвало, че са издирвани и по други обвинения. А след като ти изгубят 3-4 часа в участъка, заради едни икономисани 10 цента (толкова тогава е бил билета на метрото) и почваш да прежалваш не само 10-те цента за метро, ами и се самоконтролираш и за други нарушения.

През това време наркопласьорите да си развяват коня пред училища, а скоро и пред детски градини, мангали да изнасилват бабички по селата и после да ги убиват, за да им вземат скътаните 20 лв., поръчковите убийства да са текуща атракция по кръстовищата, та вече и в темата "Куриозни снимки и клипчета" да не ги искат, че "какво толкова се е случило" ? За другото горе така и така ме оплюха, без да съм го сочил изобщо - кражбата на еврофондове, точенето на ДДС, длъжностните присвоявания от всякакъв характер, корупцията и т.н. СА С ПО-МАЛКА СТЕПЕН НА ОБЩЕСТВЕНА ОПАСНОСТ от паркирането на инвалидни паркоместа! Венсеремос!
                    Бай Боголюбе, никой не твърди подобно нещо.
                    Става въпрос за това, че съзнанието ни като гражданско общество е изкривено.И ставаме безразлични към такива тЕрикатлъци.И това не значи, че паркирането на такива места е позволено, и трябва да се толерира.Живота е пълен с несправедливости, и поне трябва да се стремим да не ги допускаме съзнателно.
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

Коментар

• Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не му се вързвайте бе.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,747 в 09:48 на 20-03-21.

Зареждам...
                  X