Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимание измамници!

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Епа то никой не пише у тоя раздел вече. То и кой от форума кара
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

• Не знам дали е измамник , за мен е . За една проверка в нета за 20 секунди.....

https://www.olx.bg/ad/proverka-na-ki...5-ID7UDes.html

П.П.Всеки може да си ги провери сам на дрес : https://www.ilportaledellautomobilis...tima-revisione
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

Коментар

• s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Защо да е измамник, върши услуга, която всеки, който има достъп до нет и малко поназнайва италиански може да си я свърши сам.
        Аз примерно не знам и бих си платил.

• https://stcars.net/listings/2017-mer...matic-nt16000/

Измама?
      Вижда ми се прекалено ниска цената.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Коментар

• Пак ми източиха дебитната карта. Писах някъде по-нагоре в тази тема за някакъв сайт с кипърски IBAN, който елегантно се беше "абонирал" за картата ми и си теглеше по 19,98 USD всеки месец, без изобщо да съм го посещавал. Тогава блокирах картата, смених я. Подадох "контестация", след около половин година процедури от банката ми възстановиха източените общо около 100 $.

Този път историята е различна:

1. Понечвам да платя данък МПС около 300 лв. през сайта на Столична община: https://szp.sofia.bg/OnlineReportWSC...ages/login.jsf
        2. Влизам с "Квалифициран Електронен Подпис". Визуализират ми се задълженията, избирам кое да платя. Правил съм го и по-рано.
        3. Отваря се меню "Плащане", въвеждам номер на картата + контролните 3 цифрички след номера.
        4. Включва се "VISA 3D secure", получавам SMS с код за проверка, който въвеждам.
        5. Получава се съобщение "Плащането НЕ беше успешно" и съвет: "Все пак проверявайте наличността по картовата си сметка, ако има промяна в нея, потърсете оператора, издал картата".
        6. На следващия ден си отварям интернет-банкирането и шах - 1 447 USD назад Картата е нулирана откъм наличност, БЕЗ НИКАКВИ ДАННИ ЗА ПРЕВОД, плащане и каквото и да е било "изтичане" на пари при генериране на разпечатка на движението по картовата сметка. Тази година има само две вноски от мен и удържана месечна и годишна такса от банката. Просто "парите са се изпарили".
        7. Веднага пращам мейл до "рекламации@именабанка.бг" (при предишното източване на карта си кореспондирах с него). Никакъв отговор на следващия ден. Ползвам електронната форма за оплаквания на сайта на банката - никаква обратна връзка. Обаждам се на телефона за връзка с банката - след половин час ми вдига нервозна служителка и след като ѝ описвам случая, отсича: "Какво искате всъщност? Да блокираме картата? Ми то в нея няма нищо?" Пааааааак обяснявам, че искам да разбера как така са изчезнали всички пари от картата. "Ами на 20.10. сте ги превели на "Google Cloud"!" А защо не ми се визуализират на интернет-банкирането? "Ами, ще се появят, сигурно по-късно"...
        8. Замислям се, че вероятно оспорването на плащането е свързано с някакъв срок, който ще изпусна, докато чакам "да се визуализира" преводът, припкам до офис на банката и подавам писмено оплакване.

Намерих форма за "abuse report" на "Google Cloud" (не ползвам такова, имам платена "Gmail" поща и "Google Drive" ), написах им, до момента никакъв "feed-back".
        Понечих да подам и сигнал "за сведение" до Столична община чрез формата за това на сайта им. След половин час попълване излезе съобщение "Сигналът НЕ беше изпратен успешно".

Та, да знаете, че САЙТЪТ НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА ЗА ПЛАЩАНЕ НА МЕСТНИ ДАНЪЦИ И ТАКСИ КРАДЕ ПАРИ ОТ БАНКОВИ КАРТИ!
        Das Tausendjähriges Kürbisreich

Коментар

• Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Имаше. "One time password for purchase of BGN 302.84 at Sofia Municipality MDT with card ******* (номер на картата)"

• Тропчо
          Тропчо коментира
          Редактиране на коментар
          В т. 8 си направил, каквото е трябвало. Предполагам имаш застраховка на картата (не вярвам да са ти се досвидяли 25 лв. годишно) и след месец- два ще си видиш парите. Което не омаловажава самия начин, по който са ти ги дръпнали. Сайтовете на банки, общини, НАП и т.н. би следвало да са добре подсигурени. Измислиха дори "Система за сигурно електронно връчване на документи", която е задължителна за кореспонденция с някои институции... но темата е много дълга.

• sonda
          sonda коментира
          Редактиране на коментар
          Е то хиляда пъти хакнаха нападжийте. финансовото министерство и какво ли не, нищо чуждо и столична община да е в това число. За това- изипей, и на ръка най-добре. Добре е, че си подал писмено оплакване в банката, за да го има черно на бяло. Действай по-настоятелно в кореспонденция с тоя гугъл клоуд, те гугълджийте имат и бг офис !

• IvanIvanovi коментира
        Днес, 17:46
        едва ли е точно техния оригинален сайт, по-скоро е клонинг на сайта им, пренасочили са те ловко.
        Влизане с "КЕП", показва само твои задължения - имот, адрес № на декларация, МПС, рег.№, № на рама, показва ти трите имена и ЕГН-то... SlO4AENOS ? NE MISLA !
        Ако има пренасочване, става след като си влязъл в портала на Общината.

Коментар

• IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          доколкото съм чел, пренасочват плащането чрез софтуер, инсталиран на твоя комп, затова ти писах е едва ли сайта на общината е виновен.

• BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Знам, че беше ме блокирал та друг да ти каже или ти ако четеш, поискай от банката си детайлни данни за този ден, с т.н. тайм стампс. Пусни в полицията каквото си трябва с максимално детайли и точни дати и часове за случилото се. В банката имат данни за НЕуспешния опит за плащане, в банката имат и данни за успешното плащане, това с което са те източили. Има една подробност, те са дръпнали ВСИЧКО, това става само ако знаеш наличността по сметка, помисли над тази подробност. Казваш Виза 3Д, това е гаранция, че всички опити и транзакции са проследими. Клауда няма да ти върнат парите ако няма кейс с полицията и Виза като страна в казуса. Аз лично си мисля, че може и телефона и/или компа ти с банкирането да са компрометирани.

• Съвет от банкер: Плащай от сметка чрез електронното банкиране с хардуерен токен. За разплащания с карта ползвай дебитна заредена с толкова пари, колкото можеш да прежалиш. Като свършат преведи от сметката чрез електронното банкиране.
        И ако някъде не ти приемат плащането с карта вземи всички бележки, които плюе принтера и се обади да блокират разплащането, ако ще и в Занзибар да си.

/Това последното по повод на опитите на жена ми преди много години да се опита да изтегли 100 валутни единици от няколко банкомата в Дубай. Така се оказахме с блокирани 800, които ги отблокираха, когато екскурзията отдавна беше приключила./
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Коментар

• IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          това с токените отмина, или поне моята банка ги премахна, сега навсякъде е СМС оторизация

• s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Имам сметки в 2 банки.
          В едната ползвам комбинация от токен без ОВ и SMS код, а в другата бавка е само токен с ОВ /QR код/ без SMS код.

• IvanIvanovi коментира
        Днес, 20:31
        доколкото съм чел, пренасочват плащането чрез софтуер, инсталиран на твоя комп, затова ти писах е едва ли сайта на общината е виновен.
        Къде си го чел, че аз все за сайтове чета?
        Ся, ясна ми е наложилата се във форумЪт концепция, че Гагич е льохман и само на него му се случват тия работи, не и на всички останали участници-тЕрикати Та ако можеш да кажеш нещо полезно, кажи. Щото горната информация я споделих само, за да предпазя други от набутвация. Сайтът на Столична община явно е компрометиран - това е изводът за мен. Който иска - да го ползва.

Коментар

• IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          колко си льохман ти си знаеш, аз се опитвам да ти кажа, че най-вероятно имаш троянец в компа, ама ти си знаеш твоето....... плащал ли си друго след случката през други сайтове?

• Не знам дали е съвпадение - онзи ден правих превод (покупка) от моя кредитна карта на компания базирана в Рига. След буквално 3 минути ми позвъниха от отдела по сигурност на банката издател на картата за да потвърдя трансакцията. Това ми се случва общо за трети път в последните двайсетина години, т.е. доста рядко. Може да има пробив в нечия база данни.
        NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
        Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Е пробив? То на практически цялото бг население изтекоха данните )))
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

• Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Не и за банкови карти обаче. Тука е някаква друга "хакерска врътка".

• Визуализира ми се плащането. Получател "HELPPAY# IRL". Като гугълнеш излизат хиляди оплаквания, примерно:

https://support.google.com/googlepla...23208020?hl=en

Хорицата изгорели с по 80 000 + доларес и "This question is locked and replying has been disabled."
          Явно трябва да се плаща от компютър, на който няма "Гугъл-акаунт"...

Коментар

• BulAf
            BulAf коментира
            Редактиране на коментар
            ....

• Аз доколкото мога да проследя хронологията - парите ги е нямало преди посещение сайта на Общината...

Да не са те гепили с "фишинг" някога назад във времето със копие на сайта на банката..?
          А сега просто да "кешират" .

/мен за милимунда да ме врътнат с такова на Уникредит... - една буква беше сбъркана (оказва се - умишлено), другото абсолютно същото /

Коментар

• Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Сайтът на банката не се използва при плащания с карта.

• BulAf
            BulAf коментира
            Редактиране на коментар
            Ползват копието за да "те хванат" ("заразят" компа ти и да ти гепят паролите).
            После им е лесно.

Затова и мнооого добре оглеждам всяко едно уведомление дето ми идва от банката.
            По едно време 80-90% от тях бяха "фишинг"

• Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          Аз доколкото мога да проследя хронологията - парите ги е нямало преди посещение сайта на Общината...

/
          Вторник беше 20-ти (когато получих СМС от "Visa 3 D" за Столична община). Плащането излиза да е от 22-ри, но на 22-ри го нямаше в разпечатката (имам PDF с датата). Появи се днес, след като подадох писменото оплакване. Ето го СМС-а:

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.jpg
Прегледи:133
Размер:136.0 КБ
ID:6660768

Коментар

• Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            На мен този СМС ми звучи като сайтът на общината да си е поискал от картата правилната сума, а плащането не е минало, защото картата е била вече празна. По-скоро издънката ще да е някъде около телефона и Гугъл акаунта ти. Предполагам си си дал данни от картата на Гугъл, след като имаш платени услуги при тях?

• Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Визуализира ми се плащането. Получател "HELPPAY# IRL". Като гугълнеш излизат хиляди оплаквания, примерно:

https://support.google.com/googlepla...23208020?hl=en

Хорицата изгорели с по 80 000 + доларес и "This question is locked and replying has been disabled."
          Явно трябва да се плаща от компютър, на който няма "Гугъл-акаунт"...

Като цяло - гони банката до дупка. С активирана от твоя страна 3Д оторизация топката си е изцяло при тях. Да си оправят бакиите.
          NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
          Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            източената сума Е МИНАЛА с 3Д оторизация, банката я вижда и затова я пуска, но юзера със заразения комп не я вижда на екрана си и разбира чак по извлечението после.

Гагич, да разбирам ли, че нямаш СМС уведомяване за платена сума, ако имаш активирано такова и не си получил веднага СМС за плащането, тогава е проблем на банката. При мен идва веднага или няколко секунди, след като парите са излезли от сметката.

• Stbd
            Stbd коментира
            Редактиране на коментар
            3Д е гаранция за нищо...

• Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Пак ми източиха дебитната карта.....
          .......... имам платена "Gmail" поща и "Google Drive" ..
          Гугъл услугите(тия де си ползваш) с източената карта ли са платени?

пп
          3D оторизацията не е 100% гаранция, SMS уведомленията също не идват на 100%
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 15:57 на 11-07-20.

Зареждам...
          X