Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протестите - начин на употреба

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• #1873.1
    cecoa1 коментира
    Днес, 11:59
    Как очакваш да го коментирам?!
    За каквото е крива, осъждам, за каквото е права, подкрепям. Това според моите разбирания. И хич ми не е, каква е, и от къде е. С тоя аршин гледам да меря всички.
    Т.е. не се ли прокрадва в тебе мисълта, че зад патоса на кака Клеър може и да не седи точно небивала загриженост за състоянието на Демокрацията в КМБ? Да не вземат накрая нещата да се окажат ясно и точно измерими. Дали в паундове, дали в левове?

Просто питам...
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      А може ли умно да питате?

• petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      А може ли да обясните разбрано ,кое питане според Вас е "умно питане" ?

• #1876.1
    s_s1 коментира
    Днес, 23:20
    А може ли умно да питате?
    Не гарантирам. Зависи, според дефиницията Ви за умен въпрос. Но на Ваше място не бих възлагал излишни надежди на способността ми да произвеждам умни въпроси. Но ако искате - да опитаме?
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Кака Клеър, ако няма личен интерес не би трябвало да се застъпва за каузата на собствениите на имоти в затворен комплекс. А ако е една от тях, или има личен интерес е правилно предварително да го обяви.

• windwarrior
      windwarrior коментира
      Редактиране на коментар
      Тъй, тъй.... И аз така мисля. Сега остава да достигнем до консенсус защо кака Клеър се изнерви от присъствието на журналисти при срещата си със собствениците на имоти? Ако няма личен интерес какъв и е проблема? Даже би трябвало да се радва на тяхното присъствие (на мисирките де) - добър и безплатен повод да се изтъпани пред камерите и микрофони - ето как си защитавам интересите на избирателите!! Пък тя се сконфузи...

Не ли?

• Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ...защо кака Клеър се изнерви от присъствието на журналисти...
    И аз бих се изнервил, ако съм тръгнал работа да върша, а не да бия тъпана пред медиите. Прочетох за казуса - има за мислене кой е прав. Преговорите по разрешаването на подобен проблем в присъствие на журналисти ще са безнадеждни, като погледне човек кои са участниците в тях. Освен това е заявила директно, че няма личен частен интерес по случая. Ако някой установи обратното - майка и жална и тя го знае. Та не виждам къде е драмата в случая. Могли са да организират пресконференция и да я поканят за изявления, но не е направено. На мен ми изглежда като предварително нагласяне на работата така, че нищо да не излезе. Ние сме царе да измисляме такива начини, ако сме решили да изпързаляме някого.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

Коментар

• s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      И тя като дойде на преговорите в какво качество се явява след като няма интерес? Това че е евродепутат не я прави медиатор в частен бизнес спор?

• Боже на какво кълват уж интелигентни хора.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

• s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Кои са те, тези, интелигентните?

• В основата на проблема тук е фундаменталното право на всеки да има достъп до електричество и вода”, заяви Клеър Дейли.

Какво ше излезе, между ирландските ...ъъъ....инвеститори и циганите в Столипиново разликата е минимална по този фундаментален въпрос?
    Призываю французов стать на колени и покаяться за белого мерзавца Дантеса, застрелившего простого русского нигру Пушкина!

Коментар

• cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвай да не си платиш водата, и като не ти я спрат, се виж в огледалото дали си черен.
      От доста години вече, и в България, нямат право да ти спрат водата, дори да не си я платил. Могат да те съдят да си платиш.
      За тока не съм сигурен, но пък и едва ли става въпрос за неплащане на сметки за точно тия две неща.

• s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Тока ти го спират. И после като си платиш сметката и като си платиш такса за възстановяване на захранването вдигат предпазителя. Изпробвано.

• Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Тока си го спират без въобще да пипат предпазителя, пресен опит от преди 2 дни.Нали от доста време сме със смарт електромери.

Т.е. не се ли прокрадва в тебе мисълта, че зад патоса на кака Клеър може и да не седи точно небивала загриженост за състоянието на Демокрацията в КМБ? Да не вземат накрая нещата да се окажат ясно и точно измерими. Дали в паундове, дали в левове?

Просто питам...
    А защо да се прокрадва у мен най-невероятният вариант, т.е. тия да се правят на цигани, и тази да ги защитава за пари. За какви пари става въпрос, и за какви пари би си рискувала кариерата(па може и да я линчуват)?!
    Да, според българско мислене, няма как политик да се застъпва просто така, за сънародници в чужбина, които се опитват да ги клатят през панталоните... За мен обаче, това е по-вероятен сценарии.
    А и каквото и да е, това не прави казаното от същата кака за нашите политици, по-малко вярно. Не помня ти как го коментира, сигурно пак си бил от Глиган(Грудово), и си се въздържал.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Коментар

• veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      И да е спонсорирана, защо трябва да е точно от трио&сие? Тя си каза, че е от някой си дъблински избирателен район т.е. действията и са съвсем логични. Отделен въпрос е, че подобни конфликтни ситуации с руснаци, украинци и англичани съществуват от момента на настаняването си тук от вече +20г, кой прав крив е друга тема. А че нашите избраници обикалят гетата тук и в чужбина само по избори е наша вина. И пак наша си е контрола на разните ни дипломати в чужбина, а не да се чудим що някой лобирал кой да бъде посланик някъде си.

• Не е по темата, да разгледаме стандартна за Бг покупка на имот:
    Вариант 1 - Купувам си апартамент. В сградата има асансьор, около сградата двор със зеленина, покрива трябва да се ремонтира. Кой плаща за всичко това? Естествено етажната собственост. Разходите се разпределят пропорционално на площта на апартаментите. И ако аз не си плащам етажната собственост може да ми изнесе на публична продан апартамента, защото не си плащам задълженията.

Вариант 2 - Купувам си апартамент. В затворен комплекс. Освен нормалните за всяка етажна собственост екстри комплекса е луксозен, има рецепция, охрана, басейни, СПА зона и де да знам още какво. Нормално ли е да си плащам за разходите за тези екстри? Ама не искам да плащам, защото не съм ги ползвал.... Ама да си!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Коментар

• Случаят в Поморие е доста различен. В момента всички плащат всичко "на квадратура". Т.е. няма значение кой колко е потребявал, общата сметка се разделя според квадратурата на апартаментите. Говорим за ток и вода, не поддръжка на общи части. Такива казуси през годините са възниквали периодично...има и в Банско, и по други курорти.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Да, плащат по 15 евро/м2 за година. Тази сума включва всичко, и централната климатизация, електричество, топла, студена вода и всичките екстри за 5 звезден комплекс.
        Разгледайте снимките от тази обява: https://www.bulgarianproperties.bg/i...v-pomorie.html
        и преценете дали си заслужава. До колко вода и електричество са икономисали, ако голяма част от апартаментите не се ползват, но комплекса работи?

• turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Може да си мислят че съседите им руснаци се отопляват като връзват пружините на леглата към тока.

А и който и да е прав, имат си депутат хората, представител демек, който им защитава интересите.
        Каквато и му е работата.

• За стотен път - ако кака Клеър е там чисто и безкористно да защитава интересите на ирландски граждани - защо се изнерви от журналистите до степен че тотално да отмени срещата. Изведнъж и се отщя да защитава квото там.

Коментар

• Аз не мога да разбера какво се правите на луди, при положение, че пазарът на ваканционни имоти се сринА именно заради такива селски тарикатлъци на нашите мутро-предприемачи, дето не им стига, че засраха черноморието и планините ни, но и искат да цицат пожизнено,чрез "пропърти мениджмънт", като всяка година увеличават таксите на излъганите камилчета, били те руснаци или ирландци за "управление" на общите части. Нито басейни работят, нито трева се коси, змиЙ, гущериЙ и пльхове плъзнАли из "райския комплекс", а мутрьеещият се сьелски бег, турен там за гавазин, ти обяснява, че "еми така е, щото Серьожа, Ваня и Петя от Новочеркаск не са идвАли тая гОдина заради кУронавирОса и не са платили - парите не стигат". Всяка година се прави "Общо събрание на собствениците", свиквано чрез залепване на вратата на... ваканционния имот с дневен ред: "Увеличаване на таксите за поддръжка на общите части и вземане на решения за снабдяване с изпълнителни листове против Джон, Джак и Райън" Съдилищата са местни, нема да трошат хатъра на предприемача, с когото съдията и прокурора всяка вечер пият заедно, жули-брули тъпия чужденец и дай да му вземем имота, дето веднъж му го продадохме, да го шитнем на половин цена на някой друг - там руснак ли, който се излъже, после и него ще го щавим по същата схема.
        Това е описано на 1001 места из интернета и репортажи по ТВ имаше.
        Das Tausendjähriges Kürbisreich

Коментар

• s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          В някои от случаите наистина е така. но не и в този.
          Сънсет Ризорт функционира и мой познат ми се похвали, че това лято са почивали 2 семейства в един апартамент за 1 седмица срещу 1 200 лв. и, че са си изкарали супер.
          Според писаното в нета ако имаш 100м2 апартамент заплащаш 3 000 лв на година. Отдаваш го под наем за над 200лв/вечер в сезона. /ако има кой да го наеме/
          Аз живея в къща с дневна и две спални и на никого не мога да я отдам под наем. Само за вода, ел. енергия и отопление давам над 3 000 лв за година. Покрива се нуждае от капитален ремонт. Нямам иконом, охрана, градинар, сам си поддържам двора. Нямам и басейн, СПА е т.н. екстри /виж линка за продажба, който съм постнал по-горе.
          Нямам и евродепутат, да се застъпи за мен да не плащам ел, вода и някой да ми поддържа двора.
          Не се и оплаквам, само правя сравнение.
          От моя гледна точка е нормално на собственик на апартамент, който не си плаща разходите за поддръжка на имота да му спрат ел. захранването и водата в апартамента и да му ограничат достъпа да СПА зоната и др. луксозно обзаведени общи части.

• Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          "Сънсет ризорт" го продавАха и препродавАха бургаски ЧъСъЙ (те са най-богатите ЧъСъЙ в цяла Европа ) няколко пъти. По-голямата част е на един собственик (различен от първоначалния инвеститор) и работи де факто като хотел. "Акт 16 - 28.01.2009 г." - нали се досещаш по какви причини се (пре)продава чак сега?

• Ето това е цялата държава. Затова и трябва да си ходят с шутове и шамари.

Клетките на маймуните, които глътнаха няколко милки. Снимана лично от мен току що. Демек, крадено е и с гъза.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201018_135649.jpg Прегледи:0 Размер:596.0 КБ ID:6658321
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

• santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Че то от клетките на маймуните ако не откраднеш, от къде?
          Ремонт, който трябваше да е по план четири месеца, продължи три години и проблемът не беше в маймуните.

• Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Егати! Задигнали и клетките и маймуните........

Просто питам...
        Като си тръгнал да търсиш констипация , би ли споделил каква евентуално е връзката между намеса в спор на ирландски собственици на имоти, имали глупостта да си купят имот тук и да пълнят гушата на нашенски тЕрикати, и правителството?!?

Коментар

• Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ето това е цялата държава. Затова и трябва да си ходят с шутове и шамари.

Клетките на маймуните, които глътнаха няколко милки. Снимана лично от мен току що. Демек, крадено е и с гъза.

Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20201018_135649.jpg Прегледи:0 Размер:596.0 КБ ID:6658321
          Е това наистина преля чашата! Оставка!На бесилката!
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

Коментар

• Мили герберчета и тролчета, също и полезни такива, тая клетка за да се направи като хората не е много трудно. Ама що да се грундира, като няма кой да проверява. Като ръждяса окончателно след две години пак две милки.
            И те така е навсякъде. Което е проблем.
            Който не го разбира да се гръмне

Коментар

• Проблемът е, че и преди ГЕРБ качеството навсякъде беше абсолютно същото, на всичко. И няма гаранция, че ако ГЕРБ се разкарат, това ще се промени.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• santaclash
                santaclash коментира
                Редактиране на коментар
                То по принцип така се е бачкало винаги на държавни обекти, от където и нуждата от по-затегнат контрол. Проблемът е, че от години тоя фактор "контрол" изчезна някъде и започнаха да се вършат тотални безобразия. Да не говорим на какви фирми се възлагат ремонтите. Софийският Западен парк е емблематичен пример. Работа за не повече от 5 месеца я разписаха за 8 и тя продължава вече трета година, без никакви изгледи да бъде завършена в следващите 6 месеца. Освен това държавата резна бюджета с 25% заради лошо управление на проекта.
                Догодина Столична община започва ремонт на най-стария градски парк-Борисовата градина. По същата програма, за същите пари. От сега мога да се обзаложа за резултата-злоупотреби, финансови корекции от министерството, недодялани проекти и срок не по-малък от 3-4 години.

• Krelion
                Krelion коментира
                Редактиране на коментар
                Къде ги намират тия некадърници,дето една улица,един парк,една клетка за маймуни не могат да направят!?Прав ще се окаже оня с "матрияла"!

• Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Не бе, мат'риал качествен има, и фирми качествени има, то даже тези същите изпълнители могат да са и качествени, ама кучето скача според тоягата...

Като ти кажат, че рестото е 80%, и трябва да всършиш работата с останалите 20%(жив пример от съфорумник)-не остава много мянсто за маневри и качествена работа. Слагаш най-евтиното, работиш максимално бързо, и резултат се вижда.

П.П съфорумникът се е отказал от тази поръчка де, няма как да свърши работа с 20%. Обаче после като проверил из сайтовете на което там-поръчката бикла спечелена от друг, и съответно отчетена като изпълнена, без да е пипнат даже обекта...

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 15:57 на 11-07-20.

Зареждам...
            X