Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона вирус в Китай. Вече и в България

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ...Та явно, поне в София, вече има адекватна защита за медиците.
    А това може просто да ти се е привидяло в тъмното. Естествено и аз много ще се зарадвам ако все пак си видял действителен напредък в това отношение

Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
    Колин Макрий

Коментар

• Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение

Никой не отрекъл че вируса си го има. Не е необичайна практика обаче да яхнем вълната и да го нахлузим на народонаселението заради повода и причината едновременно.
      А между другото използвай дистанционната комуникация да ми говориш/пишеш/по този начин-сега ти се е паднало.
      Кажи ми го това същото в лицето и ще те боли изключително дълго време главата.Майка ти мисля че я познавам .Тя как е?

Малоумният бабаитлък и безотговорното поведение застрашават живота на много хора, такова отношение е заплаха за обществото. Ако се чувстваш нахлузен, проблемът е в теб явно. Майка ми е добре, баща ми също, благодаря за загрижеността. Предвид обстоятелствата, вероятността да се срещнем лице в лице е съвсем реална...но тогава няма да си толкова смел, сигурен съм.
      Животът е харизан кон според мен...

Теди

Коментар

• Добре де никой не може да ми отговори на въпроса примерно изкарал съм го вируса на крак без въобще да разбера . Без никакви там признаци сухи кашлици и прочие . Вируса сам ли изчезва от организма ? Кога аз съм безопасен за околните ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Коментар

• Вируса го убива имунната ти система. Демек може да се каже, че сам изчезва. Кога си безопасен се доказва с тест. Когато имаш антитела IgG значи си прекарал короната и не си вирусоносител.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Коментар

• Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
            Когато имаш антитела IgG значи си прекарал короната и не си вирусоносител.
            Тсъ! Значи че си заразен или си бил заразен. Че не си вирусоносител се доказва с бавния (генетичен) тест, който единствен пряко търси наличие на вируси (реагира на гените им).

- Антитела (това, което тества IgG) се появяват още преди да се изчистиш от вируса.

- За изчистен (не оздравял) се класираш след 2 отрицателни PCM (бавни) теста за 24 часа.

- За оздравял се класираш когато са изчезнали всички симптоми и следи от боледуването. Може например да бориш последиците от бронхопневмония известно време след като си изчистен.

Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Коментар

• Не са ли IgM преди да се изчистиш и IgG след като си се изчистил?

Коментар

• deyan_h
                deyan_h коментира
                Редактиране на коментар
                Не точно. )) Абе направо не. ))

• То като си развил бронхопневмония вече е ясно . Мисълта ми е като нищо не си развил какво става .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Коментар

• Даниел Чобанов
                Даниел Чобанов коментира
                Редактиране на коментар
                Нищо плюс нищо е равно на ....

• turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Нищо не става, какво да става

• Това, че някой няма симптоми, означава само, че имунната система не е позволила на нашественика да нанесе критичен обем щети. Нищо повече. Обаче дали е приключила борбата, дали в момента продължава...казва оня бавния тест. То бавен е условно казано, драмата е повече в това, че е скъп и в ограничени бройки.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• https://www.capital.bg/politika_i_ik...ladni_buntove/
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

Коментар

• s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Прочетох статията и съм съгласен с изводите и препоръките, само не ми стана ясно какво става с тези тестове, които са в големия процент на грешката. Някъде четох, че тяхната точност е около 60%, което на практика си е като "тука има, тука нема".

Не са ли IgM преди да се изчистиш и IgG след като си се изчистил?
                Доколкото разбирам, не. IgG просто се появява по-късно, но не значи че си се изчистил. Това е и последващата дълготрайна защита. IgM се появява в ранните фази на имунния отговор.

Но, пак, доколкото разбирам, нито изчезването/намаляването на IgM, нито увеличаването на IgG означава че си се изчистил. За изчистени приемат само тези с отрицателeн PCM тест, тоест достатъчно ниска концентрация на вирус.

Някои вируси (например HIV) никога не се изчистват.
                Последно редактирано от sparkybg; 26-03-20, 09:37.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Коментар

• Ако приемем, че това е вярно то с един вид тест неможе да се каже, че си преболедувал и не си вирусоносител.Трябва тест за IgG и ПСР за наличие на вирус.

Коментар

• Едно добро за доктор Емо. Сутринта по бтв, при Хекимян
                    https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveop...ews735408.html
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника

Коментар

• Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      - За оздравял се класираш когато са изчезнали всички симптоми и следи от боледуването
                      .....басимуса с микроклимата където работя от октомври до май съм "разпространител" ........

0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

Коментар

• sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не си. Прави разлика с "изчистен". Може да си оздравял без да си изчистен и обратното.

• Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Едно добро за доктор Емо. Сутринта по бтв, при Хекимян
                      https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveop...ews735408.html
                      Това което казва доктора отдавна е ясно на имащите способност да мислят.
                      На мен ми хареса финалното изречение.

Коментар

• sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Така де трябва време .

• kalin09
                        kalin09 коментира
                        Редактиране на коментар
                        THINK POSITIVE- 91 водки

• Самодържец
                        Самодържец коментира
                        Редактиране на коментар
                        А на мен ми хареса това - "Идеята е да има извънредно положение, за да не се стига до бедствено положение". Също е отдавна ясно на мислещите и четящите.

Това което казва доктора отдавна е ясно на имащите способност да мислят.
                      На мен ми хареса финалното изречение.
                      Д-р Найденов който много уважавам и чието мнение ценя много поддържа тезата, че в Ухан и Ломбардия разпространението на болестта е масово и е засегнала над 50% от населението. Тоест там се е случило(в Ломбардия продължава) най-лошия възможен сценарий - пълно изтърване на болестта което заразява на практика всички. Ако е така действително не е чак толкова страшно.

Проблема е, че никой не знае каква част от населението там е засегната. От прочетеното до тук си правя извода, че болестта в тези 2 области е засегнала не повече от 10% от населението, дори по-песимистичния вариант- под 5%. Това означава, че дори в тези 2 най-засегнати области потенциала на вируса е бил 10 пъти по-голям.

Данните там са за заразени по около 50 000 души. Ако приемем, че реално са 10 или дори 20 пъти повече, тоест по 1 милион това са едва 10% от населението на тези области (по около 10 милиона).
                      Последно редактирано от Иван Жоров; 26-03-20, 10:43.
                      Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
                      Nissan Х-Trail 2.5 ГИ автоматик, 2004г.
                      Телефон - в профила!

Коментар

• s_s1
                        s_s1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ухан през 2010 г. е бил с 10 мил. жители. Сега е около 11-12 мил. Абсурдно е да се твърди, че са се заразили и преболедували поне 50%. За Ломбардия не знам колко жители са и с тези близки и емоционални контакти е възможно заразата да е много по-разпространена. За това са и повечето заболели и починали.

Активност за темата

Свий

Тук са 19 потребители онлайн. 15 потребители и 4 гости.

Най-много потребители онлайн 4,660 в 18:02 на Вчера.

Зареждам...
                    X