Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона вирус в Китай. Вече и в България

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• muvo коментира
    Днес, 10:27
    С цел го прави разбира се и от грандомания и като чета коментари под интервютата му, си има доста фенове, включително и тук. Редовно и послъгва най-нагло, но то и Тръмп всекидневно лъжеше и си имаше предостатъчно поддръжници. Явно това е "новата нормалност" и ще ни радват доста такива "популярни" политици.
    Въпроса за цианидите води до бързо изтрезняване на тема философски чикии, как точно се смята смъртност Определено го следват тролове навсякъде където има нерегистрирани коментари.....
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

Коментар

• deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      Уффффф. Пак не сте чели... За цианидите се смята така: https://fr.wikipedia.org/wiki/Dose_l...e_m%C3%A9diane

• DBRS
      DBRS коментира
      Редактиране на коментар
      уфффф да от линкОт: "или патоген" Само че не пишем за летална доза

• #5866.2
    Savov коментира
    11-02-21, 17:16

Една читава маска е достатъчна. Използвам KN95. Естествено, сменявам ги ежедневно.
    В тази връзка , колко струва 1 бр. маска KN95 по магазините ? Ясно , че са +/- , ама средна цена нещо ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Коментар

• deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      преди няколко месеца беше към 6 кинта на дребно, сега може и да е по-малко, зависи.
      Лечебното заведение, в което вероятно работи (ако не се лъжа г-н д-р) Савов вероятно има по-други договорени цени.... )
      Ти нали си компания? Питай за доставка директно от ТЕ на мед. материали.

• Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Като ми се наложи да си слагам намордник отидох с Бултекс, и исках някаква там маска... Дадоха ми именно КН95 мисля да беше 3,60, ама не съм сигурен.

• santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      По магазините не знам колко е. В Али са 40 стотиники с транспорта.(40 лв за 100 бр.)
      От склад в Полша, дойдоха за 10 дена, тука ми ги донесе Спиди.

• #5882.1

deyan_h коментира
    Днес, 20:51

преди няколко месеца беше към 6 кинта на дребно, сега може и да е по-малко, зависи.
    Лечебното заведение, в което вероятно работи (ако не се лъжа г-н д-р) Савов вероятно има по-други договорени цени.... )
    Ти нали си компания? Питай за доставка директно от ТЕ на мед. материали.
    Мен ме остави . В мойта "къмпани" съм решил проблема далеч преди пандемията - индивидуалните защитни средства на работниците ми са задължителни не защото Инспекцията ми е традиционен гост през 2-3 месеца (поради характера на производството), а защото като иЗзедник чорбаджия цинично съм стигнал до извода, че за да мога да осъществявам "по- качествена експлоатация на човек от човека" , работникът ми трябва освен да получава добра заплата - и да е в добро здраве . Щото ако отсъства по болест - хем първите 3 дни от болничния ги плащам аз, хем нищо не произвежда и нема принадена стойност .

..ама ако една маска (която трябва да се сменя ежедневно) струва 5 кинта , то за 1 месец обикновения човек требе да се бръкне почти колкото за месечия бюджет за цигари , а реално това е равностойността на Двайсетина кила кайма .... при тоз беден народ ... къде е Държавата, баси ?!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Коментар

• Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      При мен една читава маска от плат кара повече месец с пране на няколко дни. Реално въртя 2-3 маски защото пера на седмицата веднъж. А не е като да не ги нося...

• deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      Теоретично, като съвет.... Пиши ги разход, ама не им искай ДДС-то за възстановяване, че колкото и да е малко вероятно, но все пак може и да се пръкне някой ден някой особено надарен данъчен и да те пита къде ти е лиценза за търговия с медицински изделия.... ))

Не че нещо, но исторически съм имал такива питания.... )) Теоретично...
      Последно редактирано от deyan_h; 13-02-21, 22:40.

• santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Не ги водят медицински изделия.
      Два пъти си взимам маски от митница и нищо не искат освен ДДС.

• Търговия е ако ги продава на работниците . Ама ще стане като в оня виц с евреина комунист дето продавал позивите
    Последно редактирано от sek.1; 14-02-21, 19:19.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Коментар

• Относно цените на КN95 - в началото ползвах такива от аптеките. После започнах да поръчвам по 100 бр от алиекспрес. Първите бяха ОК. Щом ги видях на живо, поръчах от същия доставчик още 100. Като пристигнаха - още 100. Четири членно семейство - по 4 маски дневен разход. 17 USD цена за 100 бр - поносимо, доста по-евтино от парите, който давам за цигари. От болницата ми дават по 1 хирургична маска дневно. Не я ползвам.

Коментар

• Ъп. Понеже кисна на Фрапорт, ето как изглеждат в момента пътуващите в посока Чайналанд. Операционен костюм с качулка и чорапи, маска, очила или шлем и задължителните сини гумени ръкавици.Някакси ми олеква маската, като ги гледам...
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210223_113414.jpg Прегледи:0 Размер:477.2 КБ ID:6712676
        Призываю французов стать на колени и покаяться за белого мерзавца Дантеса, застрелившего простого русского нигру Пушкина!

Коментар

• Тези са някакви от персонала или за там всички трябва да са опаковани така?
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Пилоти и стюардеси са само с маски. Пасажертвите масово са опаковани като за биологична война.

• Нещо, Словакия оглавява еднолично класациите - 100 жертви дневно. Искане за извънредна пратка ваксини и медицински персонал (доброволци) от евросъюза.
          Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
          Колин Макрий

Коментар

• Детайли към 23-ти февруари (да не каже някой, че данните са стари):

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vacc3.png
Прегледи:151
Размер:110.1 КБ
ID:6713542

Т.е. ЕВРОБЮРОКРАТИТЕ ПАК СЕ ИЗЛОЖЍХА
            Финансовата грамотност на мнозинството се изчерпва с вярата, че МаяМа ще им опрости кредитите.

Коментар

• Замислих се, потърсих, но не намерх никъде статистика за резултати с положителни антигенни тестове, т.е. колко от нас са изкарали ковид.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Коментар

• Миналата и тази година грип няма. Интересна работа, а?
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

Коментар

• Колко да е интересна, предвид всички мерки и прочее ситуация. (Например, даже най-големите мъжкари взеха да си мият ръцете поне малко по-често...)
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Коментар

• Глупости. Просто няма грип. А това, че и мъжкарите, като теб, са започнали да си мият ръцете, едва ли има някакво значение...

Коментар

• Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Караганчев, избягвам да давам квалификации, не искам и да обиждам никого, ама в случая си го просиш.

Ами типичен представител на военните си.
                      След малко ще изпляскаш, че доматите не стъавали защото я какви бели следи остават зад самолетите, тровят ни гадовете, от въздуха, от високо, да не можем да ги стигнем.

• А сега де! Начи - ковид е пъклен заговор на рептилиите, а ваксинацията е чипиране (това го знае всяко дете). Ама и грип ли няма?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Коментар

• А има ли грип?

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 9 потребители онлайн. 4 потребители и 5 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                      X