Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона вирус в Китай. Вече и в България

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Ми...сутринта имаше пак някакви анкети...15-20% си държат, че вирус няма, това е схема за ограничение на правата им и повод за репресии.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      "Бъди модерен и ляв" както беше лозунга

• kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Лошото е, че вируса се използва като претекст за горните неща + лапането на мноооого пари.

• #5458.2
    Ясен коментира
    Днес, 23:21
    На бас че не са имали надлежните документи, за да влязат. Щото иначе обикновено влизат - даже и да са объркали адреса.
    А на бас, че са имали всички необходими документи за да влязат, да поставят на челна стойка и да накарат да правят кълба напред цялото заведение, със все клиентите. И отделно да масажират (незабавно и несимволично) с палките по ребрата и кубинките по главата особено нахалните членове на персонала. А не да подсмърчат два часа пред вратата, кат гладни циганета пред баничарница.

Но явно се е получило нещо от сорта..

Да сложим по една бира на бас?

ПС. Забележи само гьонсуратлъка и ехидната усмивчица на управителя (собственика?) на заведението пред мисирките днес, докато настояваш, че заведението е затворило в 11 часа. Тва кво ти говори?

Което ни връща на въпроса за 85-та. Аз тогава съм бил пионерче, ама силно подозирам че пак щеше да има значение дали това е сбирка на обикновени квартални пиянки, или тежък банкет на отговорни другари.

Та за тва написах как би реагирала полицията в нормалните държави.
    Последно редактирано от windwarrior; 22-11-20, 00:23.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Аааа, това полицаите да са неподготвени ИЗОБЩО не отменя възможността в кръчмата да е имало по-равни хора.

Иначе полицията в нормалните държави щеше да подкара кръчмите по домова книга и щеше да има ресурс за всичките. Щеше да има и надлежно спусната заповед от съответния зам-министър, резолирана до шеф на СДВР, оттам до шеф на РПУ, оттам и до патрулите, заедно със списък на адреси за проверяване.

И нямаше да отиде в конкретна кръчма уж за затваряне, пък да джоби клиентите за шмъркотици.

Изобщо у нас полицията кърти врати и размахва палки много по-често отколкото в нормалните държави. Що ли така?

• sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ясене по онова време тежките банкети на отговорните другари се провеждаха я на вилата на окръжния комитет я в някое ловно стопанство . Там задължителен атрибут бяха окръжния началник на МВР и ДС . Старата генерация партийни функционери имаше повече акъл в главата да не се излага пред народа с разни пиянски изцепки . Особено като тая https://www.youtube.com/watch?v=liKezcfOp-4
      Последно редактирано от sek.1; 22-11-20, 06:45.

• Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Ми...сутринта имаше пак някакви анкети...15-20% си държат, че вирус няма, това е схема за ограничение на правата им и повод за репресии.
    Тройно са се спихнали
    Нормално, дори в тукашните теми стана ясно, че всъщност няма надписване, а обратното...

400 са вече тежките, а хоспитализираните 6190 - св.Мангър харесва това...
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

Коментар

• Картинката днес е съботна, но все пак доста неприятна. Положението продължава да се влошава.
      За 20 дни има нарастване на хоспитализираните от 2800 на почти 6200. Интензивните от 180 на 408. Починали са 1500.
      Данните за новите случаи действително дадоха повод за някакъв оптимизъм в началото на седмицата, но данните за настанените в болница и починалите са си все така лоши.
      И причините са ясни-купонът продължава, масово неспазване на мерките. Данните от някои региони обаче са драстично по-лоши от други.

Коментар

• Иначе полицията в нормалните държави щеше да подкара кръчмите по домова книга и щеше да има ресурс за всичките. Щеше да има и надлежно спусната заповед от съответния зам-министър, резолирана до шеф на СДВР, оттам до шеф на РПУ, оттам и до патрулите, заедно със списък на адреси за проверяване.
        Отново не разбирам защо си мислиш, че редовите полицисти не са били снабдени с надлежно проверените, пронумеровани, прошнуровани, подпечатани и резолюрани заповеди. Едва ли да са тръгнали просто така - където им видят очите. На авось.

Просто в един момент се е оказало, че адреса за проверка (пронумерован, прошнуровани и т пр)
        не е адрес за проверка. Ама те вече подсмърчали под прозорците на адреса. А пък той - на пъпа на София. Че и с кибици от РЗИ. Няма как да си тръгнеш по английски.

Няма сведения клиентелата да е джобена за съставомерни субстанции. Защо ще питаш ти? Ми виж по горе.

NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
        Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Шо си мисля ли? Ми щото обикновено не са.

Отишли са на "непланирана проверка", а там - греда.

• Белградските кафани затварят в 18:00 ч; то сигурно и там ще има юнаци като тука, ама и полицията им не си поплюва:

https://www.mediapool.bg/krachmite-v...ews314803.html

А доколкото помня в доста от белите държави кръчмите направо ги затвориха за по един месец като обекти от непърва необходимост без право на пазарене и вой по медиите.
        ​​​​Щото училищата вектор, вярно, децата с маски в час, а 200 купонджии на Ариана играят курвачката и шефчето се хили ехидно.

Коментар

• Спешно се търси преболедувал с кръвна група B+ за плазма:

https://impressio.dir.bg/stsena/bles...-kravna-plazma

​​​​​​​

Коментар

• muvo
            muvo коментира
            Редактиране на коментар
            Намерил се е донор, дано всичко се развие благополучно

• https://fakti.bg/bulgaria/531024-15-...aign=firstpage

Има сериозен спад в процента заразени , или данните са грешни?

Коментар

• muvo
            muvo коментира
            Редактиране на коментар
            2279, 40%, грешка е било

• santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            При новите случаи по PCR действително може да се говори за плато. Но това е на национално ниво. По области картинката е доста шарена все още.
            При настанените в болница и починалите обаче такава тенденция няма. Те си растат.

• sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Виж при миналите вълни колко време след платото на новооткрити идва плато на останалите. Няма да е твърде по-различно - нещо като 2-3 седмици.

• Има много мазохисти които си се кефят на положението,
          това е тъпото,а иначе в един момент всичко ще излезе наяве и

истината ще лъсне.

За умните вече е лъснала, за тъпите-
          " Борован спи и вечно ще спи".

Коментар

• Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Да ме прошавш но имам нужда от разяснения.
            Що речИ преди малко?

• Случаи на повторно заразяване и у нас.
          Вече има случаи на повторно заразяване с коронавируса и в България. Сигналите за такива случаи се множат, макар да се оказва, че здравните власти у нас не следят за повторно боледуване, съобщи bTV.

Само във ВМА има 4 случая на медици, диагностицирани за втори път - две медицински сестри, хирург и медицински секретар. Те са излекувани от COVID-19 преди месеци - някои преди 3, други преди цели 8. А сега отново дават положителни проби.

Трима от тези четирима медици карат повторното заразяване леко, един е в по-тежко състояние.

От болницата коментираха, че специалистите нямат обяснение на какво се дължи повторното заразяване.

На въпрос колко са пациентите, боледуващи от коронавирус за втори път, от Здравното министерство и РЗИ заявиха, че те не засичат дали даден пациент вече е попадал в системата или не.

Според вирусолози, за да се говори за повторна инфекция трябва да е доказано чрез генетичен анализ, че в двата случая вирусът е различен и става дума за втора независима инфекция. При първичното заразяване вирусът може да се е задържал в организма и след известно време да се развие отново, без това да се води повторно заразяване.

Междувременно беше съобщено, че поредно огнище на коронавирус у нас е в социална институция. 94 от 116 души са позитивни в дома за лица с умствена изостаналост в каварненското село Българево. Заразени са и 10 души от персонала.

Коментар

• muvo
            muvo коментира
            Редактиране на коментар
            От извора:

"Голям интерес предизвика повторното заразяване на наши четирима колеги. Става въпрос за двама лекари, една медицинска сестра и един медицински секретар. В интервал от първото заразяване до последващото - между 5 и 8 месеца.
            При двама от колегите се развива по-тежка клинична картина на повторното заразяване, при другите има значително по-леки симптоми", поясни Мутафчийски.

• https://bntnews.bg/news/d-r-chavdar-...84105news.html
          Всеки трети е шести

Коментар

• Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Говори се и за ремдесивира, и за инвермектина, и за прилагането на плазма. И разни други интересни неща.

• DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            d-r Ботев кефи. Няма едно празно изречение, само полезна информация!

• Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Може на моменти малко да изглежда облъчен, но според мен трябва да се обръща внимание и на такива информации. Като следваха препоръките на СЗО и ни цитираха инфо от института Роберт Кох, видяхме до къде го докараха - да бухат антибиотици наляво и надясно, "изписани" по телефона.

• Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Отговорете честно - очаквахте ли, че системата може да поеме 6000 в болница без да е в тотален колапс?
          Тцъ. Българската здравна система е с капацитет към 15000 легла и към 900 в спешно.

Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          По повод случката на езерото Ариана снощи - поредния пример защо хората не спазват мерките.
          Защото "закон" идва от "за кон" демек не е за хората да го знаят . В наше село има забрана за купони, глобата за организаторите е 10,000 лири - вече има няколко "наградени" и утихнаха купоните.

Първоначално публикуван от muvo Преглед на мнение
          А доколкото помня в доста от белите държави кръчмите направо ги затвориха за по един месец
          Тука за повече беше пролетта, после им дадоха вечерен час, а сега за втори път пускат кепенци за месец.

Коментар

• Малко дебилизъм:
            Не обичам да давам посещения на подобни сайтове и не знам какъв е начина за борба с тях, но заглавията къртят и съм сигурен, че има хиляди които им вярват:
            ht t ps://istinskitenovini.bg/
            И арестувания пич от метрото:
            https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...BxUE7tP8vKuqho
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-11-20, 22:49.
            Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
            Nissan Х-Trail 2.5 ГИ автоматик, 2004г.
            Телефон - в профила!

Коментар

• sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Не става въпрос дали вярвам във вирусаи ; маски и прочие дивотии а до спазване на закона .

• Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              Значи до колкото вече мога да се ориентирам в мерките и заповедите, маските в градския са задължителни, нали така или бъркам. Е значи ако е така каква ситуация имаме - полицаите подканят героя и спътницата му да си сложат маските и да изпълнят и спазят заповедта, което си е и полицейско разпореждане. Онези отказват и до колкото се тиражира, подемат вербална атака срещу полицаите. Естествено, че ще ги закопчаят. И това трябва ясно да се обясни на обществеността в медиите. Защото сега отвсякъде ще има коментари и недоволство - ама за една маска ли ще арестува...а защо не арестуват престъпниците....(снощи са арестували 4 взломаджии в Иван Вазов...) и така нататък. Хората трябва да осъзнаят, че кризата и тест за нас като човеци и общество. Вместо да даваме вечно примери с други (например германци и тяхното общество) да се стегнем и дисциплинираме.

• sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Точно за това става въпрос . Спазване на закона . И на мен не ми харесва да нося тоя парцал ама спазвам закона и същевременно гледам без някаква особена необходимост да не ходя на такива места където трябва да съм по дълго време с нея . Хич не ми харесват доста закони като почнем със ЗДП и свършим с НПК ама няма начин едва ли съда ще ме оправдае някога ако се позова че виждаш ли господин съдя тоя член е много тъп .

• А пък американците го закъсали с телата. Хладилниците пълни, а погребването скъпо. Инересно е понятието "мобилна хладилна морга".
            https://m.fakti.bg/world/531156-stot...e-sa-pogrebani
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Коментар

• novatech
              novatech коментира
              Редактиране на коментар
              Странно ми е как има десетина човека в тоя форум, дето им доставя извратено удоволствие да броят трупове, ковчези , заразени. Бройте бе , ама защо ги натрапвате на останалите . Живейте си живота , вируса никой няма да подмине , а всички нас в края на краищата ни чака апартамент 2 на 1 .

• muvo
              muvo коментира
              Редактиране на коментар
              Вярно апартамент - 2 квадрата без ТЕЦ, ток и вода за:

"Място на гробището в центъра на Бруклин струва 20 000 долара...Освен това роднините трябва да платят за изкопаване на гроб. Цената на тази услуга варира между 1500 и 2000 долара."

• За Колето:

https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B8%D...%81/a-55684107
            Последно редактирано от muvo; 23-11-20, 13:07.

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 28 потребители онлайн. 19 потребители и 9 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
            X