Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона вирус в Китай. Вече и в България

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Не бой се народе,тукашния диктатор обяви извънредно положение,след 10 вечерта никакво излизане,това от довечера.Аз пускам принтера,да си принтирам,че мен не ме лови карантинката му.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

Коментар

• Някой има ли обяснение защо първата вълна ни засегна слабо, а втората е унищожителна?
      Разбира се, може да има и трета....
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

Коментар

• Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Сега се пътува колкото се пътува, но огнищата вече са локални. Преди беше дойде един отнякъде, изловят му (уж) контактите, отбой.

Сега заразата си се върти тук и вече всеки на улицата, в автобуса, на работа или в училище може да е носител.

Отделно върху това се насложи началото на учебната година, приключването на сезона на отпуските и влошаването на времето заради което хората кашлят даже и без ковид.

• davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Какви са тези 1000лв за всеки контакт!

• kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Ами бойковите 1000 лв. Лекар, сестра, фелдшер, парамедик, санитар... получават по 1000 лв ако служебно са имали контакт с ковиден. 1000 лв за месеца без значение какъв е броя на контактите.

• Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Все повече се убеждавам, че шанса да се опазят от вируса 30 шивачки в 200кв.м. цех е много по-голям отколкото 10 яки мъжаги в декар цех за металообработка. ...
      Имам близки хора в шивашки цех и в арматурен двор в София. И на двете места не носят маски и не са спирали да работят. Пазят се колкото могат, още няма заболели.
      Излиза, че най-трудно е да се опази един футболен отбор. Защо ли?

Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Коментар

• Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Е, и при нас са сложили в офиса. За тези, които останаха да работят там. Да не вземе да се охарчи фирмата ...

• Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Да, ако имаха акъл по фирмите, щяха да ги раздават за тяхна сметка и да пуснат заповед за задължително носене в затворените помещения. Ама нищо, ще се научат и те по трудния начин.

• sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Поне в училищата можеше съвсем спокойно да са безплатни . Все пак по закон предпазните средства са за сметка на държавата . Децата са много дисциплинирани в това отношение и като някое си е забравило маската да го накажеш примерно с част от парите за закуска да си купи маска някак си не върви . На нас колежката от снабдяване и пласмент редовно ни купува маски и дезимфектант въпреки че от тях няма никакъв смисъл . В няколко хиляди квадратни метра цех като върви производството сме 4 - 5 човека които поради естеството на работа сме поне на десетина метра един от друг .
        Последно редактирано от sek.1; 23-11-20, 04:48.

• Интензитет на натоварването, отстояния....В шивашкия цех дишат спокойно, не си крещят и т.н.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Ти влизал ли си в шивашки цех скоро? Не си крещят, да бе.

При Тропчо може да са по-кротки, нека той да каже.

• Едва ли има някой, който да не е забелязал, че втората вълна започна с начлото на училищния срок. Не оспорвам факта, че родителите не могат да си стоят у дома без работа и да асистират на уроците онлайн на отрочетата, но по една или друга причина, фактите са си факти.
      Your conscience is all you can take to your grave.

Коментар

• s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        И аз така мисля: училищата разнесоха вируса и учениците заразиха родители и баби и дядовци. И когато някое дете заболее няма задължително тестване. Маса народ си мислеха, че детето леко го заболяло гърлото, кашля и ще му мине като всеки път...
        На детето му минава, ама дядо му след 2-3 седмици ритва камбаната.

• sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        В едни 60 - 70 процента от училищата няма нито един диагностициран . В квартала от три и трите няма . Просто сега времето е най благоприятно за разпространение на всички вируси .

• Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Че те в училищата да не ги изследват целенасочено примерно през 3 дни. Който прояви симптоми и направи тест, тогава се разбира.

• Може да звучи еретично ,но точно училищата направиха работата.Застудяването е едва сега ,а от октомври тръгна нагоре.Успехът напролет не беше нито заради КППТа , нито заради забраната да се ходи в парка и т.н. безмислици ,а точно заради спирането на учениците преди да влезе вируса..Няма по-страшно нещо за епидемиолога от безсимптомен носител.Създава се тъй нареченият резервоар на инфекцията-група хора ,които им няма нищо тъпчат се по автобусите ,целуват бабите си и предизвикват дифузно разпространение без шанс за проследяване.Съчетано с факта ,че не може да накараш децата дори елемнтарни мерки да спазват и с факта ,че колкото и да си страхлив и да се пазиш не можеш да спреш децата/внуците/ от училище щото е задължително.

Ама това е положението.Вече като ги спрат от училище може да има обратен ефект ,щото нали бабите ще ги гледат.
      Последно редактирано от Fraxinus; 21-11-20, 20:57.

Коментар

• muvo
        muvo коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо еретично, а съвсем логично!

• От понеделник моя тинейджър тръгва отново на училище. Докога не се знае.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

Коментар

• Първоначално публикуван от kameno karp
        Аха, ясно. Явно и ти не знаеш какво питаш. Та повече вирусоносители ли? Повече в болница ли? Повече умрели ли?
        Като за начало, няма никакви вълни. Като всяка епидемия и тая се разраства постоянно до момента в който започне да утихва и изчезне. Съвсем естествено в началото всички групи(вирусоносители, хоспитализирани и умрели) да са по-малобройни. Като бременна жена. В началото не и личи, а на края корема и ще се пръсне. Лятото се тестваха основно туристи, а бойковите 1000 лв имаха лимит. Октомври. Епидемията си напредва. Тестват се само симптомни и контакти. 1000 лв получава ВСЕКИ имал контакт с ковиден. Доктори и лаборатории почват да играят за положителни резултати. В болниците има много хора нямащи нужда от хоспитализация. В следствие на повечето вирусоносители има повече болни и съвсем нормално и повече умрели.
        А защо хората умират?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Коментар

• Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

А защо хората умират?
          Защото не са от рода Маклауд!
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Коментар

• Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

А защо хората умират?
            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение

Защото не са от рода Маклауд!
            Аз пък си мисля, че е защото НЕ ГИ ЛЕКУВАТ
            Защо нито Нинова, нито Боко, нито онѝя с перчемите - никой не умря от тях? Само "простолюдието" мре като мухи.
            Ако от двама имигранти трима са джендъри, то колко ще е числото "пи" след 10 години глобално затопляне?

Коментар

• Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              А прави ли ви впечатление, че откакто оздравя не се е появявал без маска? Дори в джипа е винаги с нея и винаги е правилно сложена.

• Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              И като е с правилно сложена маска, та що, като са 4 души в затворено пространство с малък обем?!? Ненужно влачи със себе си хора доде си прави Фейсбук PR-а.

• Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              Жоров, искаш да кажеш, че следва точно манталитета, като му опре ножа до кокала тогава чак почне да вярва и почне да проявява разбиране. Няма що, страхотен пример дава на подсъзнателно ниво безспорния управител на държавата. А това, на което обръща внимание Чавдар? Нищо не става от тия, пълни тъпаци са. Здравето на народа е основното и най-важното и точно в това допуснаха най-голямата издънка, ако ще и още 20 магистрали да направят е все тая. Разбира се няма да пропусна и да напомня и за това, което народа от своя страна си причини, или иначе казано вездесъщия скапан манталитет. Получи се (не)очаквано добра комбинация.

• Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

Аз пък си мисля, че е защото НЕ ГИ ЛЕКУВАТ
            Защо нито Нинова, нито Боко, нито онѝя с перчемите - никой не умря от тях? Само "простолюдието" мре като мухи.

#5,428.1
            kameno karp коментира
            Вчера, 15:03
            Прави ли ти впечатление, че у нас никой никого от нищо не лекува. Единия не го приемат в болница защото е с ковид, другия го връщат защото нямал ковид.

Коментар

• Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              Торта или тортА?

• kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              ТортА имах предвид, ама и торта става.

• Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              Има индикации, че на нас се гледа, като на тор. Разбира се, когато си правят социологически проучвания и статистики, тогава ни представят като шарена торта.

• Само така да попитам едно две неща:
            1. Какво трябваше да направи властта? Да ни затвори или да се подготвят по-добре. Отговорете честно - очаквахте ли, че системата може да поеме 6000 в болница без да е в тотален колапс? Аз не го вярвах, очаквах да е по-зле от сега още на 3000 бройки. А може да е много по-зле от това.
            2. Очаквате ли изобщо нещо от властта? Не ни/ви е виновна властта, от пролетта се повтаря, че трябва да спазваме мерките, за да не се влошат нещата, а тук и навсякъде се обясняваше как само ни плашат. Сега е момента наистина да ни плашат с хладилните камиони, ама не го правят.
            Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
            Nissan Х-Trail 2.5 ГИ автоматик, 2004г.
            Телефон - в профила!

Коментар

• muvo
              muvo коментира
              Редактиране на коментар
              И след всичко, което виждаме да се изтъпанят с "Управляваме кризата! " хич не минава, вървят след кризата.

• Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              Никого не защитавам, напротив. Аз очаквах да е много по-зле при сегашните бройки, явно съм ги подценил. Аз съм особен вид оптимист по отношение на властта - не очаквам нищо и като се случи нещо съм приятно изненадан.

• Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              Ама то продължава да е много зле.
              Сега, ти какво разбираш под много по-зле е отделен въпрос.

• По повод случката на езерото Ариана снощи - поредния пример защо хората не спазват мерките. Едно че част от мерките са малоумни, второ че ги сменят през ден. И трето и най-важно - няма воля спазването на мерките да бъде наложено с твърди средства. Ама с твърди.

Боже, направо си го представям цветно. Персонала (!!!) на заведението не пуснал полицията (!!!) вътре. И те подсмърчали пред вратата два (!!!) часа. Докато на някаква женица и пришошало, та ги пуснали и тях на топло. Тва наистината е от серията "Само в България". Келнерки, бармани и готвачи спират достъпа на полицията до проверяван обект.

Във всяка нормална държава на петата минута полицаите щяха да бият два шута на вратата, а на шестата персонала да е на пода, по лице, с разкрачени крака и ръце на тила...
            NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
            Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Това за наркотиците пък съвсем ме напряга и прилича на мвр пикчърс.

Иначе достатъчно голяма група български полицаи ще намери наркотици и на МКС.

• Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              "Ариана" е на "котараците" - Сталийски & Ко. Явно са се "объркале малце" инспекторята.

• muvo
              muvo коментира
              Редактиране на коментар
              Горе-долу така е станало според един от присъстващите. Малко игра на криеница, малко стражари и апаши, яко е да си партизанин и "дисидент" в наши дни. Да се зачуди човек дали пък вечерният час е чак толкова безмислен (понеже в Австрия са по-недисциплинирани от нас, си затворили напълно заведенията, а за капак и вечерен час им треснали):

"Късно снощи десетки се събират в това заведение. Прозорците са покрити с фолио, което скрива какво се случва вътре. На място обаче идват полицаи на проверка, според персонала акцията била "поръчана" от недоброжелател.

Един от посетителите разказа за случая пред Bulgaria ON AIR:

"Към 1 часа пристигнаха полицаи, хора от персонала загасиха тока в цялото заведение, никой не знаеше какво се случва. Спряха да пускат хора извън заведението. Изгасиха музиката, щорите бяха спуснати, никой не знаеше какво се случва. Всички изходи бяха обградени от полиция, с идеята някой, ако излезе, да бъде разпитан".

Според част от персонала заведението работило до 23:30 и след това вътре нямало много хора.

Според полицията обаче вътре имало 200 души, а вратите били отворени, едва когато на едно от момичетата му прилошало. 

"Стана жега, едно момиче припадна, стана му лошо, извикаха линейка, но не искаха да пуснат момичето навън. Тогава настана спор, в крайна сметка момичето излезе", се казва още в разказа.

Момичето е откарано в болница. Разпитани са и някои посетители. От официално разпространените данни от МВР става ясно, че управителят не представил изисканите документи.
              От Регионалната здравна инспекция съставили акт.

Подобна история се разиграва и в клуб на улица "Христо Белчев". И там персоналът отказвал да допусне проверяващите и полицията часове наред, а гостите останали заложници."

• Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Само така да попитам едно две неща:
            1. Какво трябваше да направи властта? Да ни затвори или да се подготвят по-добре. Отговорете честно - очаквахте ли, че системата може да поеме 6000 в болница без да е в тотален колапс? Аз не го вярвах, очаквах да е по-зле от сега още на 3000 бройки. А може да е много по-зле от това.
            2. Очаквате ли изобщо нещо от властта? Не ни/ви е виновна властта, от пролетта се повтаря, че трябва да спазваме мерките, за да не се влошат нещата, а тук и навсякъде се обясняваше как само ни плашат. Сега е момента наистина да ни плашат с хладилните камиони, ама не го правят.
            1 Властта можеше да построи във всеки областен град по една адекватна болница само за Ковид. Отхвърлихте идеята ми за една супер болница в центъра на страната и сте прави.
            2 Нищо не очаквам от властта. Властта я е грижа само за себе си, но не и за простолюдието.

Коментар

• kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Болници има, но те си имат пациенти. Не говорим, едните за сметка на другите. Пък лекари има. Сега лекарите лекуващи ковидни в една област са пръснати в 100 болници. Ако е само една АДЕКВАТНА в областта, колко лекара ще са нужни!? Повече или много по-малко?

• Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Ми така ще е, след като простолюдието много-много не го е грижа за властта.

• sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Ясене че те добре се оправят и без нашата грижа . Да ти снимам ли моето нощно шкафче ? Мога да докарам поне една прилика с бойковото като си сложа пистолета отгоре .

• Гриб няма, така казват
            Бъдете живи и здрави!

Коментар

• agogov
              agogov коментира
              Редактиране на коментар
              ГриБ има много, но трябва да знаеш къде да търсиш.
              ГриП има също.

Активност за темата

Свий

Тук са 29 потребители онлайн. 18 потребители и 11 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
          X