Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона вирус в Китай. Вече и в България

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Днеска се чувам с един приятел - викам му как си бе, той ми отговаря едно такова минорно. Ботъм лайн - от десетина дена майка му се чувствала отпаднала, температура, ходили по лекари "нищо страшно, сезонно грипче... ама за всеки случай си направете един ПСР". Бинго - теста положителен. Майка му в болница, от вчера той развива същите симптоми.

На същия тоя авер, тъста и тъща му го изкараха доста тежко, тъст му беше 40+ дена на тръбата, едвам прескочи трапа.

Спете спокойно, деца. Нищо страшно, грипче някакво. Всички шаумрем. Тва е разработка на либерастките фейк нюз медии за да ни чипират и да преебат втория мандат на Доналдо.
    Последно редактирано от windwarrior; 29-06-20, 23:00.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Изкарали една болест викаш.
      Гадничко е, всеки който е боледувал от НЯКАКВА болест го знае. Ама какво се случва после?

Това се мъча да обясня вече толкова пъти в темата, ама всички са се вторачили в бройките новозаразени за денонощие. И всякакви проценти се размахват, и всеки кълве ли кълве...
      А всъщност няма нищо необичайно.
      Има де-необичайна по мащабите си психоза.

• DBRS
      DBRS коментира
      Редактиране на коментар
      Там където нямаше психоза, бяха опитни мишки и вече има алгоритъм за лечение.
      Поради което следващите мерки вероятно ще са по-хлабави.
      Но братушките са топ1 - първо ковида бил измислица, после го обявяват за оръжие на терористите....

• s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Коле, мисля, че през февруари някъде вече писах, но пак да повторя: На моя колежка сестра и живее около Милано и е омъжена за италианец. Неговите баба и дядо починаха в края на януари, а неговите родители-през февруари. Последните са под 50г. без никакви сериозни заболявания.

• Аз съм за мерки !
    О Б А Ч Е :
    За всички без изключение ! Няма такива,не се отнасят за ходене на работа, до магазина, до аптеката. Няма производство на ел. енергия, хоум офиси, лекари. Има само КПП-та и войници с картечници ! Дувар на границата с ток, ров с крокодили, противопехотни мини.Два месеца ! И после се самозадоволяваме 10 години, докато останем сами на земята. После кеф !
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Коментар

• Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Късно. Мина му времето на това. А и според отново популярния виц - тука няма крокодили.

• бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Що да е късно ? Дават ви две седмици да се подготвите и действате...Аз ще емигрирам...

• Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Седи бре, не виждаш ли че насекъде ръсиха срещу крокодили.

• Проф. Кантарджиев: Български вирусолози са открили 35 щама на COVID-19 у нас

Антония Чорева
    2 minutes

Български вирусолози са открили 35 различни щама на COVID-19 у нас.
    "Денят на живо" на Канал 3 проф. Тодор Кантарджиев
    По думите му, "това е една много ценна основа, върху която да се направи сериозно проучване за инфекциозността на вируса и неговия произход".
    "Тези 35 секвенции, които се направиха, се оказа, че 33 са от европейския мутант. Сред тях може да се направят 7-8 групи, приличащи си основния щам. Два от тях са много близки до първия китайски щам от прилепа. Много е интересно как са дошли тези щамове, дали някой българин, който е бил в Китай, е бил асимптомен ги е донесъл или са пристигнали у нас по друг начин", сподели професорът.
    Той подчерта, че колегите му тепърва ще работят усилено в тази насока, за да извлекат цялата полезна за науката информация.

В отговор на критиците срещу ограничителните мерки проф. Кантарджиев заяви, че водещото през март и април е било непознатият вирус да не бъде бъркан със сезонния грип, който и без друго бе в разгара си в началото на годината. Той подчерта, че най-сериозните опасения са сега през есента да не стигнем до ситуация, в която да не е ясно от какво боледува обществото.

"Нашата работа сега е да подготвим болниците за това, което предстои", каза още професорът.

"Трябва да пазим възрастните хора, хората с хронични заболяване и хората с онкологичен и имунен дефицит", допълни той по повод рисковите групи.
    Тодор Кантарджиев каза още, че Университетът в Глазгоу е публикувал анализ, според който COVID-19 е съкратил живота на загиналите с между 10-12 години в зависимост от общото им здравословно състояние и пола. Това е по адрес на спекулациите, че вирусът сам по себе си не убива.

Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Коментар

• p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Те наще бяха и ПОЧТИ намерили и ваксина...

• sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Те и руснаците така.

• santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Ваксината не е ясно кой ще я намери. Малки са шансовете да стане в БАН, но нито една възможност не е изключена. Може да се появят 7-8 ваксини почти едновременно и още толкова лекарства. Ако беше бомба, почти сигурно щеше да я разработи руснак. Ама не е.

• Нямам абсолютно никакво намерение да се намесвам в безмисления спор в който се изроди темата. Просто споделям факти. Как ще ги тълкувате - на кой колкото му стига чорбата между ушите.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Такъв е матряла

• Пък тука били броили десетки хиляди проби по 2 пъти..........кофти значи
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

Коментар

• А сега де, каква стана тя?

"Увеличеният брой тестове и разхлабването на мерките срещу корона вируса са причина за нарастване на броя на заразените с Covid-19. Епидемията е като бълбукащ извор, който би могъл да се превърне в гейзер, ако не сме наясно с опасностите, които ни дебнат.

Това коментира пред БНР проф. Коста Костов, пулмолог и координатор на Медицинския експертен съвет към правителството, създаден заради ситуацията с коронавируса. Този експертен съвет дублираше дейността на Националния оперативен щаб (НОЩ).

"Притеснен съм, че има непропорционалност на освобождаване на мерките и компромисът, който се направи със стадионите - да се пуснат 12 000 души на мача за Купата на България, смятам че е прекалено и дори компрометира заявените три Д от проф. Тодор Кантарджиев (дисциплина, дезинфекция и дистанция - б.р.)", заяви проф. Костов и припомни, че футболният мач в Бергамо е бил огнище за епидемията в Италия.

"Това е лицемерие! Всички сме наясно какво ще се случи на стадиона. Те ще се прегръщат, ще викат, ще скачат, ще безчинстват пак, ще хвърлят бомби. Това са изключително рискови контакти", категоричен е медикът.

Според него това е провокация към усилията на всички лекари, които се борят с коронавируса. Той не разбира защо трябва да се правят компромиси с футболните запалянковци, които непрекъснато създават и други проблеми в обществото.

"За да име стаден имунитет 7 млрд. души население на света, 5 млрд. от населението трябва да е инфектирано от вируса - 67% е границата за т.нар. стаден имунитет, а досега не повече от 1 до 5% е инфектирано", обясни проф. Костов.

Няма нито едно доказано надеждно лекарство: "Науката се предаде! Това никога досега не се е случвало - с минимум данни да вадиш максимум информация", каза проф. Костов."

Коментар

• Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        За запалянковците е абсолютно прав. Тъпотии заради рейтинги и избори. И мани ковида, как така държавата ще кляка пред заплахите на футболните фенове? Но това не е за тази тема...

По темата - да четат определени участници и да видим ще направят ли нови заключения, или важното е котката по гръб да не пада.

• Радетели за ,,мерките" и самоизолацията,
      Защо сте се вкопчили само в личното си здраве и това на близките ви ? Замисляли ли сте се, че докато уютно се спотайвате в домашните си офиси, на хиляди други им се налага да са навън.Да контактуват с потенциално заразени. Да не виждат най-близките си. Само и само вие да имате измамното чувство на безопасност . Дали ако всички са така усърдни, вас ще ви има ? Колко сте безполезни с дистанционната си работа, нали някой физически трябва да извърши наредените от вас операции? Ако се скрият боклукчиите ? Складовите работници, магазинерите, аптекарите, лекарите, бачкаторите по полета и заводи,щофьорите ?Ами ако и те поискат да спазват мерки? Какво ще правите тогава и какви песни ще пеете ? Или плюете на всички тези хора ? Морално ли е вие да се пазите, а тези които ви изкарват хляба да ,,гинат" ? Или тях Вируса не ги закача ? И последен въпрос, след като вируса ще се разпространи така или иначе сред тези групи, как мислите, че вас ще ви подмине ?

А за истинските мерки ще ви разкажа приказка, но не сега, сега не мога да си го позволя...Сполай ви !
      DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Коментар

• Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        То добре си личи на кой мисленето му се движи само в една плоскост и по една определена права. Та аз съм братче човек на превенцията и от нея нищо по-добро не е измислено до сега, но това разбира се не ти пасва на вярата. И това го наречи праволинейно, но плоско не е точното определение. А ти до сега не можа да си формулираш теза, освен от рода на това че всички са маскари. Аз ти казах и преди, нямам за цел да влизам в спорове за спорта, но когато цял свят е възприел, че има проблем и се опитва да налучка правилната реакция и да намери баланса, когато осъзнава че с действията си води до други социални проблеми, групата изповядваща криворазбран "дарвинизъм" без отчитане на обективните фактори, става дразнеща и е нормално да предизвиква реакция от време на време. И тук не става дума да захващане за мярка по мярка, защото обективно има и нелогични, и неработещи, и т.н. Но това не отменя нуждата от действия и наличието на глобален проблем. А се захванахте първосигнално за внушението "заразявайте се смело и безотговорно", но и внушаващи те го , не го демонстрираха на практика със свои целенасочени действия. Че има и други болести и вируси, има и ще има. Ама прогнозите са да има и по-яки епидемии и пандемии, и тогава кво правим с икономиките, системите на здравеопазването, и социалните системи. Не се осъзнава, че сегашната ситуация трябва да се възприеме като тренировка, да се нанесат корекции в системите, да се извлекат поуки, да се отпочнат инвестиции. Да се гони стремежа към превенция и развитие на защитни механизми, създаване на гъвкави протоколи за реакция в кратки срокове. И това е на ниво държави, общества, компании, семейства и групи, и отделни индивиди.

• бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Добре де, Симеоне, какво става, когато въпреки превенцията, все пак се случи някой да се зарази ? Затова ти казах,че мислиш плоско. Какъв е пОртокола, когато това все пак се случи ? Знаеш ли как,кога и дали се ликвидират последствията ? До къде се проследяват контактите? За това хикимян не говори...Опа, чакай, забравих...слагаш си маската и си ти ! Айде да пием бира някъде, ще ти покажа и разкажа ,,некои ралти".

• santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Разбира се, че ще има заразени и въпреки превенцията. Но ще са редки случаи и е много вероятно веригата да спре до тях.

• Не е ли по- важно кой, кога и защо го казва?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

Коментар

• Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Радетели за ,,мерките" и самоизолацията,
        Защо сте се вкопчили само в личното си здраве и това на близките ви ? Замисляли ли сте се, че докато уютно се спотайвате в домашните си офиси, на хиляди други им се налага да са навън.Да контактуват с потенциално заразени. Да не виждат най-близките си. Само и само вие да имате измамното чувство на безопасност . Дали ако всички са така усърдни, вас ще ви има ? Колко сте безполезни с дистанционната си работа, нали някой физически трябва да извърши наредените от вас операции? Ако се скрият боклукчиите ? Складовите работници, магазинерите, аптекарите, лекарите, бачкаторите по полета и заводи,щофьорите ?Ами ако и те поискат да спазват мерки? Какво ще правите тогава и какви песни ще пеете ? Или плюете на всички тези хора ? Морално ли е вие да се пазите, а тези които ви изкарват хляба да ,,гинат" ? Или тях Вируса не ги закача ? И последен въпрос, след като вируса ще се разпространи така или иначе сред тези групи, как мислите, че вас ще ви подмине ?

А за истинските мерки ще ви разкажа приказка, но не сега, сега не мога да си го позволя...Сполай ви !
        Марто, няма никакъв чалъм да работя дистанционно. Още по-малко и да ми плащат за това. Посрещам си евентуалните клиенти в офиса, 3 на 4, и се опитвам да ги държа на дистанция. Понякога се налага да ги водя и в работилницата за да им обясня кое-как ще се направи нагледно, отново спазвайки някаква дистанция. Това е. Разбира се че има зрънца, дето се навират в мен и много държат да ми покажат на телефона какво искат, но настоятелно ги убеждавам да ми го пратят на поща. Ако искат, като не - ми да си търсят друг. Обаче, извинявай, мач между домусчиевци и божковци не ми изкарва хляба. Скачащите палячовци по трибуните - също.
        Пък как точно ще се разпространи, кого ще подмине и кой ще инкасира негативи/позитиви - хайде да не гадаем. Да направим каквото трябва, пък нека става каквото ще (взаимствано от подписа на един съфорумец)

Коментар

• бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          А защо си мислиш че полумаймуните-получовеци (запалянковците), само на стадиона се държат така ? Или че някой може да ги управлява ? И не само тях . Ай да спрем залезите ! С мерки ! Първа мярка, всички да си лягат в 15:30 и да се събуждат не по-рано от 9:30 !

• сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          О, не си го мисля. Ма демокрацията си е мерки и правила. За всички. Преди и след залез.

• бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          Надай се коньо на зелена трЕва...

• Две интервюта на математика от НОЩ. Доста интересни, защото са през известно време и може да се види дали са се потвърдили нещата, които е казал:
        https://btvnovinite.bg/predavania/li...-covid-19.html
        https://news.bg/health/uchen-ot-ban-...stsenariy.html

Ако на втория клип няма звук, десен бутон и от менюто се избира "Unmute"

Коментар

• Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-7b5f0ef655190b027313c410377a5d1d-V.jpg Прегледи:0 Размер:240.5 КБ ID:6619043Малко да разведря обстановката...
          Така ме пазят мен... плексиглас на дървени летви с панти. Отпред му е пробита една дупка и през нея минава един ластик, с който закачаме тая вратичка някъде по таблото да стои затворена. Цена...300 евро.

Е, не издържат винаги, ама за тия пари има и гаранция... Абе, селскостопански тунинг.
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-595702638ca38bcfdf11fd80305a35ad-V.jpg Прегледи:0 Размер:225.6 КБ ID:6619044
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Коментар

• cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Не е лошо сескостопански, ама нали уж немци, силен концерн, а, у... Със сигурност има заводски решения. Ама нали да спестяват... А даже са напред с парите около тая криза...
            Сковано все едно на село нЕкой си огражда кокошки или зайци... и къде как го догодят, те баш днеска, направили го та скърца постоянно, ама кво им дреме, нали аз го търпях 420 километра да ми надува главата...
            В България все още пътниците не контактуват с шофьора, ама при немеца нема как... Те с маски и диалект, аз зад плексиглас...абе страшен цирк сме...по сто пъти повтаряме и ръкомахаме...

ПП: Не съм чул за болни колеги, ма може да ги крият.

ПП2: И не ползвам ни ръкавици, ни маска(само ако ще влизам при пътниците съм длъжен). Дезинфектант, рядко... па цял ден пари взимам... Ако не съм го изкарал, ще го карам, кво да се прави... Те с плексигласа май повече пътниците пазят..да мога да си кашлям спокойно докато ги возя
            Последно редактирано от cecoa1; 30-06-20, 23:32.

• santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Аз питах, щото при вас системата нали по-различна- контактувате с пътниците. В София са отделени с ленти, не продават билети, не слизат въобще и даже инвалидните платформи не пускат. Съответно-няма и заразени.

• cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            За платформите не е вярно, нито в София, още по-малко тук. Но до преди две седмици и ние бяхме отделени с ленти и не продавахме билети. Но, рахатлъка свърши Поне при нас. От тази седмица са възстановени още от по-късните курсове, това става поетапно, до преди месец всички курсове с тръгване след 19 часа бяха отменени, от около средата или края на март. С малки изключения за една-две линии. Градския транспорт в отделните градчета, беше със съботно, дори някъде и неделно разписание през цялото време, много линии бяха отменени въобще да не се движат. Доста сезонни линии не тръгнаха навреме, дори и сега заработиха само част от тях. Отменени бяха много събития в региона, за които по принцип осигуряваме допълнителен транспорт. За първи път от години, на работодателите ми им стигна персонала, че даже се чудеха какво да ни правят, но въпреки това примаха още малко нови работници... Използваха времето като няма работа, да минем всякакви възможни обучения, за които иначе все е трудно да отделят време и хора. Изпратиха много хора да учат линии, които иначе не карат, и не биха карали, но това им осигурява подготвен и по-гъвкав персонал в бъдеще.
            Интересното е, че не намалиха заплатите(е, естествено отпадна извънредния труд и голяма част от добавките за нощния и по празници) поне при нас, а и доходите им са почти същите, защото за линиите си получават парите по договори, дори за курсове, които бяха временно отменени. Но и моя случай е на голям концерн, със 100% държавна собственост - Deutsche Bahn. Макар че за парлама го играем уж като свободен играч на пазара, и де факто си получаваме парите от съответните окръжни центрове или общини, на базата на изминатите километри или на предвидените по договори да се изминат(независимо дали на практика в случая са изминати реално).
            Последно редактирано от cecoa1; 01-07-20, 05:50.

• Става страшно, колкото повече новите идоли започват с половин уста да подхвърлят, че и те са изненадани в някаква степен, толкова по-страшно става. Ма защо бе защо повервахте, че е добре да се държим като стадо, пък и била тя целта великия стаден имунитет? Защо не ги попитахте, защо пропуснаха да ви кажат, че колективния/груповия имунитет е химера без наличието на ваксина. И защо всеки смята, че той лично ще е в групата. И защо не ви казаха, че в учебниците им пише и що е то карантина и че те са учили и за нея.
          Всеки трети е шести

Коментар

• DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            Числата още не са извървели и половината си път - демек това е с потенциал за стотина млн. трупа на планетата 1% = 75млн

за св.Мангър си шпрехаме => Числата на Бразилия гледай - това ми предлага да се случи тук в България. https://www.worldometers.info/corona...ountry/brazil/
            половината бразилци са под 30год, а 93% са по-млади от 65год.

В същото време повече от дузина държави вече се нормализират, но България засега ще се удави на края на НОЩ и началото на мангъровщината.(изгрев един вид)

• sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Еми карантинирай се за 70 дни, кво чакаш? И после като излезеш кво?

И да, медицината не е математика. И машината, на която пишеш в момента, не е математика, ама се подчинява на математически модели... до некъде и в по-голямата част от времето.

Welcome to the real world!

• Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Ми в Бразилия са умрели 60 000. Много ли са за страна с толкова население? Не знам колко, но са много милиони, не ми се рови сега да търся.
            Освен това там в бордеите са гъз до гъз, и в гъза-друг гъз.

Вчера слушах Мангъров по радиото. Каза, че в проценти от пробите сега всъщност заразените са по-малко отколкото в началото. Също и, че колкото и да се крием, и да прилагаме мерки-когато махнем мерките-всичко започва отначало.

Е, от тук нататък все в мерки ли ще живеем?

• Яко шопи у форума
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

Коментар

• дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            .....по лесно се пише отколкото "мИеьчиньето" 🤣

• Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          ...Става страшно....
          Стига , ве ! Да не е паднАла подпорната стена на Алепу ?!
          Щот аз друго страшно не виждам .

Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Коментар

• Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Става страшно по форумите.

• "#4042.22
          бат'Марто какво става, когато въпреки превенцията, все пак се случи някой да се зарази ? Затова ти казах,че мислиш плоско. Какъв е пОртокола, когато това все пак се случи ? Знаеш ли как,кога и дали се ликвидират последствията ? До къде се проследяват контактите?"

Те са публични пОртоколите http://www.mh.government.bg/media/fi...a_covid-19.pdf, ама намекваш за злоупотреба със сл.положение - чудо невиждано по нашите земи?
          Като гледам, всеки който кашля, могат да го подпукат.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 14 потребители онлайн. 5 потребители и 9 гости.

Най-много потребители онлайн 4,660 в 19:02 на 07-04-20.

Зареждам...
          X