Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документ за самоличност

Свий
Темата е затворена.
X
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Документ за самоличност

Абсолютно, а не някоя недоуважена леля да решава може или не.

Коментар

Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Е такива кисели лелки са ми любими. Един мейл до централата и следват извинения по телефона.
      Нещо се бъркаш. Зъбенето на клиента е амбицирало "лелката" стриктно да спази правилата.
      Не споменах горе, че опцията СУМПС не е официална, но понякога правят компромиси.Кога и защо, те си знаят.
      Последно редактирано от kameno karp; 07-10-19, 12:52.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Коментар

Има опция и с шофьорска книжка, ама той взе да ми се зъби и блещи и го върнах...
        Това не ми изглежда, като спазване на правилата, ама както и да е. Не съм бил там, за да коментирам повече.

Коментар

СУМПС и ЛК като документи за самоличност могат да послужат еднакво, в случай че се наложи да се индетифицира някой пред полиция, бърза помощ и други такива служби. Тоест, ако ви спрат за проверка на улицата - ще свърши работа. Ако сте се хлъзнали зимата и е дошла линейка - ще свърши работа.
          В банката не върши работа, защото и така имат много случаи на измами. Чисто вътрешни правила на всяка банка са това, които не може да оспорвате със закона за българските документи за самоличност. Погледнете нещата от другата им страна - ако приемаха и СУМПС за индетифициране, вероятноста да се окажете с кредит, който не сте взимали - нараства.

Коментар

За всяка банкова операция се съставя документ. В тоя документ има поле за номер на ЛК и къде е издадена. Ако вече сте клиент на банката то тя има сканирана ЛК и от там могат да се вземат данните. Ако се легитимирате със СУМПС и "лелката" по някакви причини се навие има как да попълни документа. НО! Съществува и риск за злоупотреба. Ако сканираната ЛК е с номер хххххххх но по някаква причина е вече невалидна (загубване, кражба и т. н.) и лицето е с ЛК с номер уууууууу. "Лелката" попълва документ с невярно съдържание и после върви обяснявай, че нямаш сестра. Та мейли и до Господ да пише колегата, все тая.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Коментар

Всичко се сменя, само ЕГН е вечно.
              Та така.
              Но още не сме държава с граждани
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

И защо трябва всеки да може да го види това ЕГН?Ма иначе имало вариант за измама,пляснали го ЕГНто къде ли не па после Шофьорската не била документ.

Документ си е ма и недоклатена лелка си е дзвер за клатене
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S500 '99
                W140 S420 '99

Коментар

Благодаря за съветите, темата може да се закрие.
                  Животът е харизан кон според мен...

Теди

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                  X