Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой къде е служил, ама дядовците му

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Кой къде е служил, ама дядовците му

Има една тема кой къде е служил, та си позволих да ѝ открадна заглавието.
    Но тази е провокирана от друго - знаем ли дядовците ни къде са служили и на кои фронтове?

Аз имам двама прадядовци на Завоя на Черна и един дядо на Страцинско-кумановската.

Съ нами Богъ!

Вие сте
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

От: Кой къде е служил, ама дядовците му

Моя бог да го прости е ранен на Драва ,има ордени за това.

Коментар

Моя дядо, остава в Унгария на пробива при р. Драва през март 1945г. само на 21 г., слава на тия момчета.....

Коментар

Моя дядо, лека му пръст е стигнал до Крива паланка през Втората световна . После са ги върнали в България .

Коментар

Моя прадядо е изчезнал Първата световна...
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

Коментар

И моя дядо е бил в Унгария,ама опазил го бог, та макар и овъшкавял се върнал жив.
            0884 987 137
            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

Коментар

И моя прадядо е загинал при Завоя на Черна. Бил е на 25 години.

Коментар

27-ми Чепински полк - Междусъюзническа - Първа световна война - Войнишко възстание - Пловдивски затвор - общо 5 години
                Последно редактирано от Паджеровод; 01-11-17, 22:24. Причина: буква

Коментар

Единия ми пра дадо 13 или 15 година е ранен лошо връщат го и няколко месеца по късно умира от някакво усложнение на 25-6г. Баба не говореше много за него била е на 6 г. Прабабами се жени втори път и стават 9 доведени заварени и преродени. Тя е била най голямата и все братя и сестри е гледала.
                  Единия от дядовцитеми е бил в обоза и е искарал войната в Прилеп имало е някакви хранителни складове. Умра на 96г.
                  А другия е демобилизиран малко преди дравските събития след раняване. Умря на 88.
                  Бежанци са от долен Ибрюирен отатък Дарданелите от 17 братя и 2 сестри оцеляват преселването 5 братя и една сестра. А инак рода им е от горен Ибрюирен южно от Ивайловград.
                  Последно редактирано от zmiori; 01-11-17, 22:29. Причина: Гр
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

Коментар

Интересно, но знам само за бащата на баща ми и дядовците на баща ми. Дядо ми (роден 1911-та г.) е служил в Ловеч, Троянския полк. Бил е запас през ВСВ в Битоля. Прадядовците ми са воювали през ПСВ. Бащата на дядо ми - артилерист на Южния Фронт. Прибрал се е с края на войната. Другия ми прадядо е бил пленен на завоя на Черна. Прибира се когато се пускат военнопленниците. Интересен момент - прибира се с дрипите, с които е бил облечен в военнопленическия лагер при сърбите. Също и с въшките. Баба ми е била 10 годишна, когато се прибира и момента го помнеше до последно.

Коментар

Единият ми дядо е стигнал до Драва, и се е върнал. Почина точно преди 30г. За другият не знам.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Коментар

Чисто информативно - каква е темата на темата? Да се похвалим със синя кръв?

По темата на темата - единият ми дядо не знам къде е служил. Знам само че е било 3 години, по царско време. Другият - шумкарин, след преврата е служил поддръжка в някакви ВВС части (имам негова снимка с фуражка с ВВС-арска кокарда). Единият от прядядовците ми не се е върнал от една от многото войни в началото на века. Затова баща ми има чичо (вуйчо?), който е по-млад от него с няколко години. Т.е. баба ми вече е била родила татко, когато майка и (пра-баба ми) е родила дете от втория си мъж, щото първия нали таковата го е отнемАло....
                        NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
                        Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

Каква синя кръв те подгони? Говорим за българи, отстоявали интересите и идеалите на родината.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Коментар

Ааа, не. Просто прекалено съм често чувал от кофти хора "ама той дядо ми така и така".

В смисъл това, че дядовците ми бяха достойни Българи, съвсем не изключва възможността аз, бидейки техен наследник по кръв, да съм най обикновен непрокопсаник и дришльо, нали?
                            NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
                            Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

Да, ама не говорим за това.
                              Темата е да си спомним за дядовци и прадядовци и да им отдадем почит.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                              X