Обява

Свий
Няма добавени обяви.

0,7 промила или кой вози децата ни ?

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• 0,7 промила или кой вози децата ни ?

Днес сутринта баща шофира с детето си, за да го изпрати на зелено училище. Забелязва пред него пътнически автобус, правещ "неадекватни маневри" и се обажда на 112. Оказва се, че с този автобус и този шофьор е трябвало да пътуват учениците за зеленото училище, включително и детето на този баща.

ДАИ, КАТ, проверки и резултата - 0,7 промила алкохол в кръвта.

Има информация в новинарските сайтове - можете да прочетете подробностите, ако ви интересуват. В крайна сметка децата са тръгнали с друг автобус (този е бил нередовен) и с друг шофьор (шефът на транспортната фирма, която е трябвало да осигури превоза на децата).

И се чудя - дъщеря ми тази година ще е първолачка. Ще се наложи да ходи понякога на екскурзии. Но как? Как да пускаме децата си да се возят при случайни пияни олигофрени? Колко сакатлъци трябва да станат по пътищата и колко деца да бъдат ранени или по-лошо ... До кога тия няма да мислят за нищо по-различно от ракията и салатата ?
    Кръвна група 0+

Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

От: 0,7 промила или кой вози децата ни ?

Така е Вили...Докато се правят далавери с децата ни.В нашето училище всички превози се извършват от фирма,близка до директорката...Аз не си пускам детето на такива мероприятия.
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Коментар

Значи все пак 112 действа.
      А го има и другия вриант - има и много с нула промила и пак са неадекватни.
      Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
      Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

Да де, и аз бих се замислила за пускането. Ама другите, дето ги пускат - защо така седят нещата, че това е риск? Така ли трябва да бъде ?
        Кръвна група 0+

Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

Коментар

Проблемът е комплексен ХОРАТА (всички ние ) си мислим, че всичко може да ни се размине и отговорността ще бъде поета от някого , същевременно законодателната ни система е ужасно недорасла за какво и да било. Така на всеки му се разминава, дават се условни присъди за убийства и общо взето разните терикати, мутри и далавераджии си въртят техните схемички, а всички останали плащат и то с цената на ЖИВОТА си! Живота на нашите деца и то заради спестени пари от всички нужни технически и юридически условия един автобус да е на пътя. Незнам какво да допълня - нямам думи !!!

ДОКОГА

Коментар

Гнила е историята. Не може да се забележи дали шофьорът е пил само по карането. Според мен се казва само половината от случката.
            За нередовният автобус - бил пукнат мигача и подобни. Що не си гледат пукнатата та сцепена държава... много ме дразнят такива псевдосензации - а истинските проблеми с автобусите, шофьорите, изперкалите татковци - да се покриват. Общото между всичките споменати е едно - намират се в Бг.
            На въпроса - до кога - горното е отговор.

Коментар

Ами не знам до кога. Този шофьор и този автобус са били нередовни най-общо казано. Защо допускат да превозват деца тогава ? Защо са на пътя? Кой се грижи за тези неща ?

lodkar, имаш ли деца? Имаш ли представа какъв е и как се упражнява контролът в транспортните фирми? И какво значи една сензация? Не говоря за сензация - това е най-тъпото! Че отдавна това не е сензация тук.

П.С. Не се е забелязало по карането, че шофьорът е пил - доказано е с КАТ-ски дрегер.

И последен едит - ако твоят мигач е пукнат, липсват ти светлини и част от колата, трябва да имаш заверен тахограф примерно, а ти нямаш - какви ще са санкциите за теб ? Ако те спрат примерно ?
              Кръвна група 0+

Коментар

А бе то в тая държава всичко е толкова мътно,та човек се чуди дали изобщо ще има оправия.И аз имам дъщеря на 2г и от сега не ми се мисли как ще е пускам по такива мероприятия.Колегата в горния пост е прав никои него е страх от законодателната система,та аз предлагам шефа на всяка транспортна фирма да нареди да се взимат проби с всеки ден с дрегер от всеки водач,да се дават в полицията и да се водят като досие на всеки шофьор.
                п.п дори и да е дошъл на работа употребил алкохол,и това бъде отчетено и да не се допусне да управлява,да се води като един вид черна точка в полицията.
                Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 17-04-12, 19:50.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

Коментар

Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                  ...и с друг шофьор (шефът на транспортната фирма, която е трябвало да осигури превоза на децата)...
                  Мисля че като се абстрахираме от дежурните виновни (обществото, правителството, моралът, липсата на бой с тояги в училище и ... ... ... празно място попълнете тук) - в конкретния случай основният проблем е липсата на кадри.

За да скочи шефа на фирмата да кара децата (освен ако не го е направил като ПР замазване да покаже колко е разтревожен от случилото се) - значи просто не е имал нищо друго на разположение.

Което пък значи че ще се наложи да намери спешно друг. Което означава че и сегашният най-вероятно е бил намерен по спешност и задържан по липса на по-добро.

И тук вече опираме до горното с дежурните виновни.

Решения на проблема за жалост не виждам, освен някакво аварийно изискване преди всеки курс шофьорът да се отчита на родителска проверка.

Нещо което се е случило в случая, понеже ако не беше изловен на пътя, тоя хубостник с малко късмет щеше да бъде засечен от родител преди тръгването.

И въобще - без да искам да звуча съвсем наивно - при добра организация би трябвало да може да се установи някакъв ред при който родител да разменя по няколко лафа с шофьора преди тръгване. Явните случаи ще светнат бързо.

PS: За законодателната система - идея нямате на какъв кръст се разпъват тук шофьорите на детски автобуси, и колко издънки продължава да има. Олигофренията не познава граници. Темата е дълга, но олигофрените не могат да мислят пет минути напред, камо ли пет дена напред. Единственото добро на силната законодателна система в такива случаи е че наказанията са сурови и че няма лабаво, но то е СЛЕД белята. Другото е превенция, но във вашия случай ефективна превенция може да се прави само на ниво родителско тяло. Изрично ползвам "родителско тяло" като колектив, а не отделен родител.
                  Издъних се на Тюринг теста

Коментар

Имам близък приятел - идентична ситуация - води детето да потегля на екскурзия и на мястото пристига стар, ръждясал автобус пред разпад. Всички мълчат, само той взима отношение - как ще возят децата с тая развалина. В резултат автобусът е сменен с друго превозно средство. Но това е защото той е бил там и не си е замълчал.

Та, Гоблин, прав си, че няма кой освен родителите да следят за тези неща. Което е леко казано притеснително...
                    Кръвна група 0+

Коментар

Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                      Не може да се забележи дали шофьорът е пил само по карането.
                      Убеден ли си?

Опитен полицай различава кого да спре за проверка само по звука от двигателя при потеглянето.
                      davc: А-бе, на исландски - свиня, svinia ли е!

Коментар

Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                        няма кой освен родителите да следят за тези неща. Което е леко казано притеснително...
                        Може да е притеснително, но е единственото работещо.
                        davc: А-бе, на исландски - свиня, svinia ли е!

Коментар

Ами, да пофантазираме.
                          Със закони приети в обозримо бъдеще, всички ще имат дрегери като задължително оборудване. Да се пробват и сами. После и кръвни тестове, та да е съвсем сигурно.
                          Акъл ако няма, спасение няма.
                          Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
                          Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

Да, съгласна съм. Но леля Гинка примерно как да знае какво евентуално би могло да последва, след като качи Гошко-Джуниър в автобуса? Знам, че родителите са отговорни и то повече от всички. Но само те ли? Не е ли редно цялото общество да дава всичко от себе си, за да си пазим децата ? Не моите, не твоите, нашите българските ..
                            Кръвна група 0+

Коментар

И аз точно я видях новината и направо тръпки ме побиват, като се замисля. Дъщеря ми е на 7г. и точно се почва с екскурзии, зелени училища и т.н. То не че може да ги опазим от всички опасности в живота, ама пък съвсем да ги оставим на произвола на съдбата??? Според мен собственика на фирмата направи ПР с "жеста" да закара той децата. Негова е отговорността в случая, затова замаза очите на публиката. А шофьора беше изключително нахален, това което видях, което ми говори за недооценяване на ситуацията и абсолютна безотговорност! Малко ще му е 12 месеца без книжка, ако кръвната проба покаже наличие на алкохол, трябва за престъпна немърливост да му се иска по-сериозно наказание.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
                              X