Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За водната криза.

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• При швабите отдавна няма и лепене и PVC O,полиетилен и полипропилен .Водопроводи само неръждавейка на прес сглобки,ма скъпо им е тука.

Коментар

• Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      За момент си представих магистрален водопровод от неръждавейка.Еееех няма да ги стигнем германците.

• gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Да не вземе да излезе по-евтино ?При цената на построения на метър ?

• Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    При швабите отдавна няма и лепене и PVC O,полиетилен и полипропилен .Водопроводи само неръждавейка на прес сглобки,ма скъпо им е тука.
    Що е то "прес сглобка" и как се прави тя на тръба "неръждавейка" ф850х8 ? И това при 30 бара работно налягане .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Коментар

• Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Варианти да искаш, лек конус и яко набиване, гореща пресова сглобка, навити калчища и бой с чука
      Мен ме гложди финансовата част.

• Ходи в Косово да видиш .Немска фирма.Косоварите и те по големи обекти до 2 цола.вода ,само.неръждавейка и прес сглобки,ние от тех караме на ппр или пвц 10 бара на лепене.Това го въведоха в Германия като стандарт още преди едни 15 години.Там ппр ,алуминиеви вложки и повечето нека дето рацотиве ние тук ги няма.Парно мед,вода неръждавейка,основно.Това от опит там,работили сме съвместно на обекти.Тия сини търби колко време ще издържат на тия 30бара ?Това е налягане за временни тестове ,не са на такова налягане основно!
    Последно редактирано от faster; 24-03-20, 21:46.

Коментар

Ходи в Косово да видиш .Немска фирма.Косоварите и те по големи обекти до 2 цола.вода ,само.неръждавейка и прес сглобки,ние от тех караме на ппр или пвц 10 бара на лепене.Това го въведоха в Германия като стандарт още преди едни 15 години.Там ппр ,алуминиеви вложки и повечето нека дето рацотиве ние тук ги няма.Парно мед,вода неръждавейка,основно.Това от опит там,работили сме съвместно на обекти.Тия сини търби колко време ще издържат на тия 30бара ?Това е налягане за временни тестове ,не са на такова налягане основно!
      Нищо не разбрах от поста ти , та пак да попитам, за втори път : Що е то "прес сглобка" и как се прави тя на тръба "неръждавейка" ф850х8 ? И това при 30 бара работно налягане ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Коментар

• Те това е пресфитинг

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:images (1).jpg Прегледи:0 Размер:7.9 КБ ID:6577462

Ама явно пребивавам в някаква много изостанала част на германията, щото един месец ги гледах тукашното ВИК как подменят сградните отклонения на улицата с ХДПЕ тръби
        Как и полагается негру, Пушкин нигде толком не работал и писал рэп. Погиб в перестрелке...

Коментар

• Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Те това е пресфитинг

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:images (1).jpg Прегледи:4 Размер:7.9 КБ ID:6577462

Ама явно пребивавам в някаква много изостанала част на Германия, щото един месец ги гледах тукашното ВИК как подменят сградните отклонения на улицата с ХДП тръби
          Аре ся ми покажи снимка на същата технология , ама на магистрален тръбопровод , с тръба ф850 И ше те черпя кашон виски , с марка по твой избор .

Коментар

• Vlado_Ts
            Vlado_Ts коментира
            Редактиране на коментар
            Ами откъдЯ... следи мохабета де

• Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Ицо се дърпа, що да е от него показването, той не казва за големи тръби, само за четвърт цол. Което, ако някой не знае е долу горе колкото по-дебел химикал.

• Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Аз съм виждал 3 етажна къща с ветрикални щрангове и разклонения от неръждавейка плюс инсталация за парно пак от същата неръждавейка, но това е силно частен случай, на мой приятел работил в Нефтохим.

• Големи там съм писал с какво се карат и на каква база са е технологиите,не са с гумени уплътнения,а за подготовката на трасето нема да коментирам,писал съм,подложки обсадни колектори ,тогава вече може да се кара и с по капризна тЪрба !А с прес работят 2цола и половина,тех не съм ги снимал, има в склада ,ма не съм на работа.До колегата дето е в Германия ,работят и друго ,но по- големи обекти работят с това .Там да ти потлебва ппр елемент или полиетилен и си в приключение.Караме си от тука нашите си неща ,щото там ТЦ.

Коментар

• Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Тамън днес слушах за пореден път умерено тъпа реклама за немски ППР тръби по радиото, върви и една значително по-тъпа за австрийски.Сега на светлото бъдеще с неръждавейка ли да вярвам или на това, което ми пее радиото?Съвсем се обърках.

...Там ппр ,алуминиеви вложки и повечето нека дето рацотиве ние тук ги няма.Парно мед,вода неръждавейка,основно....
          Сигурен ли си в това, което пишеш? Защото тук едни от най-качествените ППР тръби са немски. Със сигурност не ги произвеждат само за нашия пазар. По немски строителни магазини не е като да няма ППР

Коментар

• Тия прас-прес фитинги как се разглобяват, ако възникне нужда? Или се реже тЪрбата и после нова прас-прес муфа?
            - Не подскажете ли в который концлагерь нас везут?
            - Не знаю, не интересуюсь политикой.

Коментар

• sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Няма вариянт да разкернираш муфа особено от неръждаема стомана . Режеш до нея и нова . За това този тип прес - муфи се използват при малките размери .

• motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Най-подходящи са за кемпери и каравани.

• sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Не обичам неразглобяемите съединения .

• https://fakti.bg/razsledvania/458787...aign=firstpage

Коментар

• Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            .... и пълно с герберасти в коментарите под статията

... обаче аз да попитам колегата сто , ако чете : кратък коментар ли да направя ( в смисъл че половината статия е смешка ) , или да коментирам пасаж по пасаж ?

... и още веднъж да попитам , следвайки логиката на критичните сили : подобни анализи , разчети и експертизи за Балканския газов поток , строящ се по настоящем у нас с пълна пАра и подобно на пернишката тръба в пълна мъгла , ще има ли ?

Защото за разлика от 25 -те ( станАли на 27 ) милиона за пернишкия язовир , там става въпрос за 3 хиляди милиона лева .
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-03-20, 11:23.

Коментар

• motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Най-вредна е комбинацията от лошо свършена работа и крадене. Но ти не спираш да ревеш по две неща , едното е , че не си на мястото на първата дама , второто е , че баце ти много малко въртя кранчето на Путин.

• Vlado_Ts
              Vlado_Ts коментира
              Редактиране на коментар
              За втори път ме провокираш да сляза на нивото на твойта простащина . И понеже и на лягане и ставане само за Баце говориш - май те е увредил анално тоя човек ?

• motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Явно ти имаш опит с тези неща след като го докарваш до такава селска простащина.

• Да питам за втори път: водата по тръбата като газта по трхбата ли ще се плаща ,сайбиите на тръбите и флуидите по тях как участват?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 20:28 на 18-02-20.

Зареждам...
            X