Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой пречи да сме като в Европа?

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Свобода на словото.

Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Коментар

• Само 22 на сто от българите смятат, че твърдението "При Живков беше по-добре" не е вярно.
      https://www.youtube.com/watch?v=mpK3m2YXloM

Коментар

• в България членовете на ВСС, чийто избор е продукт на волята на политическата класа, са в мнозинство 8 на 6 спрямо представителите на съда. Това води до съмненията, че българският ВСС е зависим от изпълнителната и законодателната власт, въпреки че по закон има оперативна самостоятелност.

Съдът на ЕС постановява, че когато решаващият орган в съответната държава не отговаря на изискванията за независимост и безпристрастност, то правото на ЕС дава възможност за отнемне на неговите правомощия.

https://www.mediapool.bg/sadebnite-s...ews300622.html

байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

Коментар

• Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bnbkef.png
Прегледи:235
Размер:438.8 КБ
ID:6532202
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.

Коментар

• То на сайта на НОЙ сума ти месеци нямаше кой да му оправи сертификата. От адмиинистрацията са прекалено заети с усвояването, някви там компютри са дреболия. Сега като вдигнат за 10 - ти път данъците откак Бащицата е на власт и може дори да останат пари да наемат някой читав админ за цяла България.

Коментар

• Няма 200 граждани гласуваха партийната субсидия да е 8лв.
              други 2500000 казаха да е 1лв.
              Поздрави на Конституцията и върховенството на закона

Коментар

• Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                То на сайта на НОЙ сума ти месеци нямаше кой да му оправи сертификата. От адмиинистрацията са прекалено заети с усвояването, някви там компютри са дреболия. Сега като вдигнат за 10 - ти път данъците откак Бащицата е на власт и може дори да останат пари да наемат някой читав админ за цяла България.
                Ау-у-у-у, а по-горе в съседна тема плюваш, че администрациите били купѝли "микромек" софтуер и "натъпкали гушата на чичо Сам".
                Тука пък ратуваш да му се плаща и сертификационен рекет ?

Коментар

• Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

Ау-у-у-у, а по-горе в съседна тема плюваш, че администрациите били купѝли "микромек" софтуер и "натъпкали гушата на чичо Сам".
                  Тука пък ратуваш да му се плаща и сертификационен рекет ?
                  Той сертификата е някакви 20-тина лева, и важи няколко години. Плаща се в единична бройка. Виж на микромеките им наливаме по стотици милиони. При все наличие на напълно безплатен софт като алтернатива. На всичко отгоре от Microsoft имат достъп до всички тайни на държавната ни машина. До колкото е останала държава. На всеки един данъкоплатец се пада средно да е платил по един лицензиран Уиндоус, които са отишли за лицензи на чантаджиите. Колкото повече лицензи - толкоз повече рушвет. Стимулирани са да обзаведат всяка лелка с ентърпрайз лиценз.

Коментар

Той сертификата е някакви 20-тина лева, и важи няколко години. Плаща се в единична бройка.
                    Тука гледам са по 10 000 $ на прИмоция...

А и по мЪльон и четвърт доларес имАло:

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ssl.png
Прегледи:117
Размер:194.0 КБ
ID:6533489

Коментар

• Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ..
                      А и по мЪльон и четвърт доларес имАло:...
                      Кат за ЦАПК Прогрес може и по 10 милиона да ги направят. Аз ти казвам колко струват реално.
                      То и пейки за по 10 бона купуват, ама щом Бай Пенчо и леля Гана плащат 20% ДДС от мизерната си пенсийка - тогаз може. И да ми разправят, че нямало алтернатива. Софтуерните лицензи са от най-сладките хранилки, щото ни може да го пипнеш ни може да му фанеш края, че и през митница не минава.

Коментар

...При все наличие на напълно безплатен софт като алтернатива...
                        За много неща няма такова наличие, колкото и да не ти се вярва. Например т.нар алтернативи на MS Office се дънят ЗВЕРСКИ на всеки втори документ с нещо повече от простичък текст в него. И Linux-а за прост потребител също не е алтернатива, ако вършиш нещо повече от разцъкване в интернет.

За поддръжка, документация и прочие на "безплатните алтернативи" изобщо не ми се говори.

Това го казвам със съжаление, но е факт. Сума частни фирми никой не ги кара насила да работят с MS продукти, ама все пак работят, и то не твърде по-различно от държавните ни институции, независимо български или чужди са.

Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                        ...че и през митница не минава.
                        Точно на софтуера му се хваща края много по-безгрижно от нещата дето минават през митница, стига да имаш желание.

Последно редактирано от sparkybg; 06-12-19, 14:55.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Коментар

• Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          За много неща няма такова наличие, колкото и да не ти се вярва. Например т.нар алтернативи на MS Office се дънят ЗВЕРСКИ на всеки втори документ с нещо повече от простичък текст в него. И Linux-а за прост потребител също не е алтернатива, ако вършиш нещо повече от разцъкване в интернет.

За поддръжка, документация и прочие на "безплатните алтернативи" изобщо не ми се говори.
                          Дънят се Спарки, щото искаш с Либре Офис да отваряш документ на Микро-Меките. Ако цялата администрация работи с Либре Офис или алтернатива - проблеми никакви.
                          Не знам какво визираш под поддръжка и документация. Прост текстов редактор, аз за толкоз години и 1 ред хелп не съм чел.
                          На Линукс и програмират дори, не знам от туй колко по адвансед юзер имаш предвид. За всичко останало пак става, вкл. и обработка на графика. С изкл. на някой фирмен софтуер, дето имат само Уиндоуски билд за него. Никак не са много, пък и емулатори има за такива.
                          Те лелите се засилили да правят графичен дизайн разбираш ли, Солитаре се казва Като падне сървърът и вадят хартиените тестета и почват да работят на ръка.
                          Абе друго си е да се усвоят едни милиарди и да ги пратят към Редмънд. Със съотв. мотивация разбира се. Той цял живот няма да е министър я... сега му е паднало! Линукс рушвет не дава, и аз със съжаление го казвам!

п.с. Прости Word документи се отварят с безплатните офис пакети. Само дето размества разни чавки и подобни обекти. И изключително неприятно ми става, като държавата ми пусне някоя бланка с последния Офис 365, и да се оправям отде ще си търся лиценз. В Конституцията имаше нещо срещу монополите, ама я четат като Дявола Евангелието.
                          Последно редактирано от ikirov; 06-12-19, 15:26.

Коментар

Не знам какво визираш под поддръжка и документация.
                            Визирам именно каквото съм писал. Безплатния почти без изключения е с много по-калпава и недостъпна документация и хелпове. Не ме питай от къде знам и колко псуване съм изпсувал. Отделно нещо дето сега върви и е ОК, дали ще върви пак така 2 версии по-късно никой не мжа да каже, а дали ще се ъпдейтва и поддържа и след 5 години, съвсем никой не може да каже. А лично още се случва да отварям неща от Office 97, че и по-дърти. LibreOffice - дообре, ще предам.

Прост текстов редактор, аз за толкоз години и 1 ред хелп не съм чел.
                            Прост текстов редактор е и Notepad, ама не го позлваш, нали? Аз дето с това си изкарвам хляба над 20 години на Libre office извън съвсем най-най-стандартните неща, винаги когато съм пробвал е било битка неистова да ги направя, ако въобще. Отделно после какво? Ще си ги държа за собствена консумация ли тия творения, когато и 3/4 от частния бизнес работи с MS Office.

На Линукс и програмират дори, не знам от туй колко по адвансед юзер имаш предвид. За всичко останало пак става, вкл. и обработка на графика. С изкл. на някой фирмен софтуер, дето имат само Уиндоуски билд за него. Никак не са много, пък и емулатори има за такива.
                            Е то и аз програмирам и на Linux, и на Android, и в това няма нищо advanced. И пак - като среда например VisualStudio е пак на светлинни години от болшинството безбожно количество IDE-та за тая работа, пък ти продължавай да ми твърдиш как имало алтернативи. A за Solidworks и прочие неща, дето са наистина безалтернативни и освен за iOS и Win за друго ги няма, изобщо не ща да отваряме приказка. И не, понякога и емулацията не те оправя.

Хавата е такава не случайно, и то в световен мащаб. Microsoft добре си изпекоха работата десетилетия наред, не вървяха "напреки" на пазара, не налагаха "това ще се прави тъй щото така пък!" правила (за разлика от знаеш кой), и резултата е какъвто е. Откак се занимавам тоя или оня цвили какъв боклук били MS продуктите и т.н., и откак се занимавам нищо в пазарния дял на Microsoft не се е променило съществено. Linux, е за сървъри и системна работа, Android за разцъкване из интернет и прочие, Windows за всичко останало. И това навсякъде, не само тук.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Коментар

• Те лелите се засилили да ползват СолидУъркс.
                              Не знам какви проблеми си имал с Либре Офис. Само на него работя и проблеми имам само като са намесени меките. VS Code го има и в Линукски вариант. "болшинството безбожно количество IDE-та за тая работа" го ползват 90 % от заинтересованите. Рядко може да видиш някой да бичи на Вижуал Студио ако не е Микрософт програмист за техните си среди.
                              Няма нещо дето да спира администрацията да мине на Линукс. Освен рушвета де...

Съвсем наскоро имах проблеми с Уиндоус 7, не ще да си разпознае хардуера. Та меките те изритват да ползваш последни версии, и 5 пари не дават имаш ли пари нямаш ли. Дори искат да спират поддръжката на всичко извън Уиндоус 10. Едни 300 лева - де не си ги дал! Що да не избичим още 200 милиона за ъпгрейди, па половината България да се клатушка по 8 чАса през Румянцево и Обнова... Не знам друга държава дето наполовина е откъсната през разни селски пътища. Важното е леля Гинка да има ентърпрайз лиценз!

п.с. Ако мярна последната особа да чете хелпа на Уърда или "над Омир тихо да ридае" - обещавам да черпя бутилка от каквото пиеш!
                              Последно редактирано от ikirov; 06-12-19, 15:55.

Коментар

• Предвид новия закон за киберсигурност и наредбата му(изрична забрана за включване на макроси),
                                ми е чудно защо чиновници ползват нещо по-сложно от RTF

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                                X