Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шистов газ

Свий
Темата е затворена.
X
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Шистов газ

А стига бе!

"Според първоначални оценки на компаниите, които са заявили желание за участие в търга за проучване и добив в Нови пазар, количествата шистов газ са между 300 млрд. и 1 трилион куб. метра."

Източник http://banks.dir.bg/2011/05/28/news8719976.html
    Нойзи: И т'ва от народ, който е изпреварил Шрьодингер и котката му с няколко века – чрез израза „ни жив, ни умрел“.

От: Шистов газ

Интересно! Даже вълнуващо. На някой да му се намира излишна метанова бутилка? :-)
    0888932647

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Коментар

По новините казаха че тези количества покриват нуждите на България за едни 300 години напред което прави добиването на въпросния газ доволно печеливша инвестиция.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Коментар

Във ВХТИ Бургас се подиграваха на ректорката Ангелова за безсмислената тема на дисертацията й- за газ от шисти.
        Без основание, както се разбра.

В Ленинград е създаден цял институт "Ленгипрогаз", който да се занимава с шифтовия газ.
        Ако има запаси за 300 години - край диверсификации, чао потоци, руснаци и азери.
        Сега ние ще сме износители...

Коментар

Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          ...Без основание, както се разбра...
          Може би не съвсем, до колкото, откриване, оценка и добив на шистов газ не са предмет на химико-технологичните нАуки. А газ и нефт от шистови находища се добива по света повече от 50 години и то без нарочни нАучни институции

Коментар

Във ВХТИ Бургас се подиграваха на ректорката Ангелова за безсмислената тема на дисертацията й- за газ от шисти.
            Без основание, както се разбра.

В Ленинград е създаден цял институт "Ленгипрогаз", който да се занимава с шифтовия газ.
            Ако има запаси за 300 години - край диверсификации, чао потоци, руснаци и азери.
            И нищо да не изнасяме само за нас да си го ползваме пак цената ще му е на половина на вносния което ще съживи един куп други производства .

Коментар

..
              Ама са смотани тез управляващи в момента.... вече инкасираха 30млн. само за проучванията за нещо знаещо се от над 30години......
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

Коментар

Защо ли си мисля, че някоя нула е в повече? Да не стане като в Чирен или Кремиковци?
                Дано да бъркам.
                Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
                Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Коментар

Ми има много и май почти навсякъде, но доскоро не беше рентабилно. http://www.politika.bg/article?id=17767

но щом има тенденция САЩ да станат износител на газ.... да му мисли Газпром Американците откриват Втори фронт срещу руската газова война в Европа
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

Коментар

Малко прибързано се радвате - аз предпочитам да изчакам нежурналистическата конкретика, за да не стане като компютрите и компотите... Да не се окаже, че заради малко газ на висока цена, цяла североизточна България да си внася вода с водоноски...

Като излезе нещо по-конкрено ще пишем в темата за сондите...

Коментар

Едва ли голяма компания ще вложи едни 30 милиона ей така в нищото .

Коментар

Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        Малко прибързано се радвате - аз предпочитам да изчакам нежурналистическата конкретика, за да не стане като компютрите и компотите... Да не се окаже, че заради малко газ на висока цена, цяла североизточна България да си внася вода с водоноски...

Като излезе нещо по-конкрено ще пишем в темата за сондите...
                        Вие вече май писахте - преди няколко месеца мисля.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Коментар

Може ли някой да обясни каъв е този газ?
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

Коментар

газ,като газ,само че се намира,по-дълбоко,в вистовите почви и не е в газови джобове,затова се добива по-трудно.допреди 20-на години не представяваше интерес ,добива му,щото производствените разходи са по-големи,но заради все по-голямото търсене в бъдеще ще се използва все по-вече

Коментар

Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Едва ли голяма компания ще вложи едни 30 милиона ей така в нищото .
                              Ще останеш учуден, колко често се случва... тия 30 милиона - бълха ги ухапала... последващите инвестиции са доста по-големи.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 20:28 на 18-02-20.

Зареждам...
                              X