Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сирия и наоколо

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Мекичък е Пушков в случая, ето така се работи професионално:

https://govoritmoskva.ru/news/221452/

В Госдуме раскритиковали Иран после признания страны в атаке на украинский Boeing

Заместитель председателя комитета Госдумы по обороне Юрий Швыткин заявил в интервью радиостанции «Говорит Москва», что случившееся нельзя назвать официальными действиями страны. Депутат считает, что в атаке на Boeing есть вина Вашингтона.

«Я не могу положительно оценить тот факт, что они признали свою вину, непреднамеренность действий, человеческий фактор, потому что дело касается трагедии, произошедшей в небе и жертв людей. В рамках тех событий, которые происходили, в суматохе из-за недостаточно профессиональных действий и скоропалительного решения в части наведения и пуска ракеты, теоретически допустить такое возможно».

Пък може да е искал да каже "да не оценя този факт", кой знае
    Пак ще ги гълчат, че не са досетливо деликатни:
    "Това беше непростима грешка. Не може само един човек да е бил виновен за разбиването на самолета. Признанието за допусната грешка от иранските въоръжени сили е добра първа стъпка. Трябва да уверим хората, че това повече няма да се случи. Правителството на Иран е отговорно пред народа на Иран и пред другите страни, които са загубили свои граждани в тази самолетна катастрофа", заяви Рохани.

Изявлението му идва след няколко дни на масови протести срещу режима в страната, предизвикани от признанието на военните, че непреднамерено са свалили самолет, вземайки го вражески по време на ескалацията на напрежението между Иран и САЩ през последните дни.

Президентът освен това каза, че властите на Иран ще създадат специална структура в системата на съдебните органи за разследването на причините и обстоятелствата около разбиването на украинския самолет край Техеран, предаде ТАСС. Начело на тази структура ще бъде професионален съдия, допълни Рохани.

Същевременно говорителят на иранската съдебна система Голамхосеин Есмаили каза, че няколко души са арестувани за ролята им в катастрофата със самолета, но не навлезе в подробности, предаде Ройтерс
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

Коментар

• Ся кво излиза, че иранските военни са го играли сечено на аятоласите?
      NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
      Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Ся кво излиза, че иранските военни са го играли сечено на аятоласите?
        Изключваш ли да си имат различия? Особено след като при Солеймани им е попораснала работата. На времето тези "гвардейци" бяха просто нискоквалифицирано пушечно месо, което чалмите хвърляха безмилостно в месомелачката (имам предвид войната с Ирак).
        Сега, като гледам как баш чалмата се пъне, че трябвало да има разследване, реорганизации и не знам си какви още мерки, се чудя дали не използва момента да разчиства някаква сметки. Може пък гвардията толкова да си е засилила позициите, че чалмите да ги е подгонило шубето от някой преврат ...

Коментар

Ся кво излиза, че иранските военни са го играли сечено на аятоласите?
          Тези революционните гвардейци не са в точния смисъл военни, нещо като СС или НКВД. Всяка самоуважаваща се диктатура държи поне два вида гавази и ги насъсква едни срещу други, за да се опази от преврат
          Как и полагается негру, Пушкин нигде толком не работал и писал рэп. Погиб в перестрелке...

Коментар

• Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

Изключваш ли да си имат различия? Особено след като при Солеймани им е попораснала работата. На времето тези "гвардейци" бяха просто нискоквалифицирано пушечно месо, което чалмите хвърляха безмилостно в месомелачката (имам предвид войната с Ирак).
            Сега, като гледам как баш чалмата се пъне, че трябвало да има разследване, реорганизации и не знам си какви още мерки, се чудя дали не използва момента да разчиства някаква сметки. Може пък гвардията толкова да си е засилила позициите, че чалмите да ги е подгонило шубето от някой преврат ...
            Никак не е изключено, предвид развитието на последните събития. Стори ми се че Рохани искрено пусна сълза на погребението на Солеймани, ама може и да е добър актьор.... Той и Коба е плакал на погребението на Киров.

ПС. Четох и неква съвсем констипативна теориЙ че Солеймани бил превербуван агент на CIA
            Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Коментар

• Аха и поне Тръмп е на Руснаците и го трепе по агентски
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

Коментар

• https://www.nytimes.com/2020/01/14/w...0kYu8laPS9XpZE
                Нойзи: И т'ва от народ, който е изпреварил Шрьодингер и котката му с няколко века – чрез израза „ни жив, ни умрел“.

Коментар

• Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  DBRS Изобщо не умира никаква частушка. Тор е система с малък обсег. Открива цели на до 20-на км. Стреля на до 12. Колко време мислиш, че имаш на разположение, след като целта ти влезе в обсега? И да не са точно 10 секунди - все тая. Времето е малко. Нямаш време за консултации с началство. Дори и връзката да ти е на 6. И не знам защо смяташ за толкова важно, че са изстреляни 2 ракети? Ами по 2 пускат за увеличаване на вероятността за попадение.

• windwarrior
                  windwarrior коментира
                  Редактиране на коментар
                  Даже и по 3 пускат, по същата причина.

• DBRS
                  DBRS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Откривателствата на ТОР-а го пъчат от 27 до 42км.(за крилати ракети, 5м цел демек)
                  а "Целта" тука е 600% по-голяма..

На видеото с двата пуска, ~33сек. има между двата залпа.

ТА, да -фактите и логиката убиха частушката

• Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Аха и поне Тръмп е на Руснаците и го трепе по агентски
                Тя цялата случка е много странна. Всички изведнъж дадоха задна и станаха много любезни. Само преди 2 месеца ако иранците бяха ударили американска база, дори и без жертви, Доналдо щеше да ги ръси с томахоци като махмурлия - шкембе чорба с лют червен пипер. А сега...

Коментар

Тя цялата случка е много странна. Всички изведнъж дадоха задна и станаха много любезни. Само преди 2 месеца ако иранците бяха ударили американска база, дори и без жертви, Доналдо щеше да ги ръси с томахоци като махмурлия шкембе чорба с лют червен пипер. А сега...
                  Абе тъй като съм пил бутилка Шардоне да споделя една теория която току що ми щукна в тиквата. Та Сюлеймани е трън в гъза на някой високостоящ в Иран, американците получават информация, пуцат го на летището. След това иранците показно пускат балистични ракети върху американските бази, предварително предупреждавайки американците. И по план всичко е супер - и Сюлемайни дал фира и американците "наказани", населението доволно. Ама изведнъж някой натисна когато не трябва "бутончето" и граждански самолет бива унищожен. И те тук целия план рухна. Та сега чакаме да се осъзнаят страните и да решат как да реагират.
                  П.С. Моля не го приемайте много на сериозно това, просто разсъждения!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

Коментар

• disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сега бих препоръчал в играта да вкараме руснаците, които освен еди какво си, играят в полза на Доналдо за да спечели нов мандат!

• windwarrior
                    windwarrior коментира
                    Редактиране на коментар
                    Доналдо = майор Исаев?

• Ебаси шардонето,че не могат сами да си го утепат Иранците ми чак през Щатите да го прекарват и то с риск да ядат шамарите.

Наздраве,не ми се връзва тая теория
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

Коментар

Ебаси шардонето,че не могат сами да си го утепат Иранците ми чак през Щатите да го прекарват и то с риск да ядат шамарите.

Абе шардонето е след две бири. Ама друго си е да ти утрепят героя враговете. Не бе, нищо сериозно, мозъчни полюции. Наздраве!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

Коментар

Ебаси шардонето,че не могат сами да си го утепат Иранците ми чак през Щатите да го прекарват и то с риск да ядат шамарите.

Що да не се връзва? Трепе го Големият Сатана. Какъв по-добър повод за пропаганда и консолидация срещу външния враг?

Коментар

• Рисковано да се подпичкваш с големия сатана,е нещо гледам не искали да тъпчат по американското знаме вече на някакъв протест и то след като си играха сечено с тия ракети и самолети
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

Коментар

• Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

Що да не се връзва? Трепе го Големият Сатана. Какъв по-добър повод за пропаганда и консолидация срещу външния враг?
                          Хм, нещо не я виждам тази консолидация. По-скоро ми се привиждат някакви си цветни революции...

Коментар

• Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение

Хм, нещо не я виждам тази консолидация. По-скоро ми се привиждат някакви си цветни революции...
                            Ми, прочети делото на Маршала на Съветския Съюз Тухачевски. Лично си е признал шпионски мисии в полза на всички съществуващи разузнавания, освен може би монголското. Не съм сигурен за австралийското.

Та май подобен сценарий разиграват и аятоласите. Гръмнаха евентуален вътрешен претендент за трона, писаха го на сметката на Големия Сатана, а като бонус им идва сакатлъка с украинския самолет - да поразчистят и висшите рангове в армията, освен Пасдаран. А? И за последно 10 - усмиряват вътрешните протести - демек, не бяхме ние, шантавите шапкари са, ама ние ше ги оправим.

Коментар

• Самодържец
                              Самодържец коментира
                              Редактиране на коментар
                              Не не го гръмнаха и не го писаха на сметката на щатите. Те , щатите си го гръмнаха и си го писаха на своята сметка.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                          X