Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сол

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сол

    Искам да ви разкажа някои неща за натриевия хлорид, който ежедневно употребяваме и наричаме простичко СОЛ.



    Бургаските солници. Някога, като дете, честичко предприемахме с приятелите пътешествие до Солниците... С интерес наблюдавахме работата на соларите. Те изгребваха солта с дървени лопати, товареха я на ръчни колички, изцяло изработени от дърво и я изкарваха от солните полета, бутайки тези колички по дървени талпи...



    Съдържанието на сол в Черно море е 13 грама на литър. В тези 13 грама се съдържа почти цялата Менделеева таблица. Солта добивана в „Черноморски солници” е една от най-вкусните. Състои се от почти равни количества натриев и магнезиев хлорид.
    Водата от морето, по специални канали навлиза в огромни плитки басейни, за предварително обогатяване. След изпаряване на повече от половината вода, започва запълването на изпарителите. Това са почти квадратни полета с приблизителни размери 100х100 метра.



    По време на сезона, изпарителите се зареждат няколкократно. В зависимост от годината (брой слънчеви дни, количество валежи), солният слой достига от дебелина 5 до 10 сантиметра, а в много благоприятни години и до 15-16. Твърд е като бетон.



    От детските ми години, до ден днешен, промените в солодобива са минимални. Солта се изкарва от солните полета (изпарителите) с хидротранспот, т.е. смесва се с луга (наситена със сол вода) и с помоща на помпа се изпраща по тръба до съораженията за промиване.



    Представете си, през августовските жеги, да хвърляте по 20 тона сол дневно, под палещите слънчеви лъчи, а около вас, дори и въздухът е солен...



    Съоражения за „измиване” на тинята от солта.



    Солта се складира във форма на пресечени пирамиди, наречени бохори. Оказа се, че направата на бохора си е цяло изкуство. Важно е да се спазят размерите, пропорциите и наклона.



    Повърхностния слой, под влияние на слънцето и дъждовете образува твърда, трудноразтворима от водата коричка, която запазва солта в продължение на години.



    Тази снимка не е направена в африканските савани.
    От край време се знае за лечебните свойства на тинята, съпътстваща солодобива.







    За любителите на по-хигиеничното лечение, е достатъчен и басейна с луга, където концентрацията на сол е подобна на тази в Мъртво море. Относителното тегло на лугата в този басейн е 1.25 кг/литър.

    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Сол

    Браво, много интерсно
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

    Коментар


    • #3
      До: Сол

      Върна ме в детските години

      Да те питам, като малки се катерехме по тези бохори (тези на края на централния плаж, посока север), и се пързаляхме. Беше голям майтап. После някой ни каза че ако се спука кората можем да пропаднем вътре и да се задушим - че солта отдолу била рохка. Може ли да стане такова нещо, или са ни хващали за канарчета ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Сол

        Благодаря за репортажа и перфектната визуализация. Научих много неща .
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Сол

          И аз научих нещо ново. Благодаря, Джорджо.

          Коментар


          • #6
            До: Сол

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            ...После някой ни каза че ако се спука кората можем да пропаднем вътре и да се задушим - че солта отдолу била рохка. Може ли да стане такова нещо, или са ни хващали за канарчета ?
            Под кората солта е доста плътна... Когато се изгребва бохора, копането става с багер... даже на една от снимките се виждат следи от зъбите на кофата му...

            П.П. Точно тази снимка не съм я постнал, утре, ако не забравя, ще я постна... с още малко инфо за солта...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: Сол

              На снимката се вижда добре, колко е твърда солта на бохора. Вертикалните ивици са от зъбите на кофата на багер...

              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Сол

                Джорджо, благодаря.
                Много познавателно.
                Особено за не-морските хора.

                научих подробности за неща, които само съм виждал, минавайки покрай солниците

                Коментар


                • #9
                  До: Сол

                  Винаги съм харесвал вкуса на две неща, бургаската вода (тази, която идва от Камчия) и бургаската сол...
                  До преди няколко години дори си мислех, че вероятно съм свикнал с вкуса им, нещо като манджите на мама, или пък е резултат на неосъзнат местен национал шовинизъм...
                  Преди близо две години, при една командировка в Испания, открих причината за предпочитанията ми към бургаската сол... Домакинът ни, испанец, N-то поколение солар, след като ни запозна с машините за добив и обработка на сол, произвеждани във фирмата основана от дядо му, любезно ни предложи да ни заведе до делтата на река Евро, за да ни покаже едни съвременни испански солници. Дори и не предполагах, колко добре може да изгледат едни обикновени солници.

                  Така изглеждат, през прозореца на Лексуса, помещенията за обработка на солта:



                  Колкото и невероятно да изглежда, това не е вила, а помпена станция:



                  Тези палми са посадени от някой от прадядовците на нашия домакин, за да могат навремето, солосъбирачите да обядват на сянка:



                  Накрая, след като разгледахме солниците, ни показаха едно ново съоражение в строеж. Представляваше малки бетонни изпарители, специално проектирани за добив на трапезна сол... по 12 евро за килограм! Разбира се, изявих желание да я опитам на вкус... досетихте се, нали?! Точно така, вкусът и беше досущ като на бургаската...
                  В последствие се запознах и срещах няколкократно с шефа на гръцките солници (в Гърция има 8 солника и всички те са държавни, макар и в процес на приватизация) и шефа на най-големите солници в Гърция, край Месолонги. В един от разговорите стана въпрос за "млякото на солта", в последствие се оказа, че преводачката бърка "мляко" с "каймак"... Така наречения "каймак на солта" се оказа сол, която се отлага в ъглите на изпарителите и има вкуса на бургаската...
                  Превликателната белота, както и свойството и да не се овлажнява, просто развалят вкуса на солта. Когато солта се измие от тинята и и се добавят т.н. антикекинг добавки, тя загубва автентичния си естествен вкус... Ако, когато обърнете солницата надолу, солта, бяла като сняг, се сипе, без дори да е необходимо да почуквате солницата, не очаквайте това да е естествена, добра и полезна сол...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сол

                    Eй Джорджо припомни ми младежките години.Най обичах като ме пратят от ДАПА да карам сол от солниците за София.Два дена на морето аз ергенче а Бургаския плаж пълен чехкини унгарки полякини мале мале
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сол

                      Интересно. Много хубава тема. Мерси Джорджио!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сол

                        Браво за хубавата тема. Като тинейджъри си правехме купони на "лугата". Вътре можеш да се излегнеш в цял ръст и да си сложиш и възглавничка. А на импровизирани плаващи "масички" (най-обикновени дъски) слагахме водката и краставичките
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сол

                          Я това са интересни работи , тц тц сол
                          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сол

                            Чудесен репортаж, Джорджо! Стегнат, познавателен - и илюстриран като за световно.

                            Няколко пъти го четох/разглеждах с интерес, а и с известно пристрастие. (Преди 3 години силно ме зариби по соления въпрос една много добра книга - "Сол. Световна история")

                            Поздрави!
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сол

                              Малко риторични въпроси:
                              - Защо централновропейците овкусяват гозбите повечко със захар....
                              - Връзката между soldier и солдат....


                              Хубава тема.
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X