Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен циркуляр Parkside – лични впечатления и мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчен циркуляр Parkside – лични впечатления и мнение

    Ръчният циркуляр лично за мен и моята работа е инструмент, който попада в графата „не ми е жизнено необходим, но много искам да го имам“.

    Привърженик съм на качествените инструменти и за всекидневна и важна професионална работа основните ми инструменти са от високия клас на реномирани марки. Но, има дейности, за които не е оправдано да инвестираш голяма сума за висок клас скъп инструмент, а можеш да използваш по-бюджетно решение с адекватно качество. Такъв вариант за мен е Parkside PHKS 1350 C2. Оценявам го като доста добър инструмент за ценовия си клас и затова споделям мнението си за него.

    Първото впечатление е за привидно добра изработка и сглобка, с удобни ръкохватки. Блокировката на спусъка е двустранна, натиска се с палец и позволява лесна работа с циркуляра, както с дясна, така и с лява ръка.

    Теглото на циркуляра е малко над 4 кг, което е приемливо за машина от този тип. Тежестта е балансирана и улеснява работата с една ръка. Това за мен не е за пренебрегване, защото обикновено се налага да срежеш нещо на бързо и в повечето случаи вместо да губиш време да си фиксираш материала, който режеш, само го прикрепяш с едната ръка към масата или плота, а с другата ръка държиш циркуляра и режеш.

    Скалите за дълбочина и наклон на рязането и фиксаторите за позициите са ясно видими и лесно достъпни. Фиксаторът за регулирането на дълбочината на рязане е разположен в задната част от ляво на циркуляра. Може да се регулира плавно, като максималната дълбочина на рязане е 65 мм. Регулирането на ъгъла на сряза е разположено в предната част на циркуляра. Наклонът може да се определя от 0 до 45о.

    Циркулярът няма разделител зад диска, който да служи за водене на сряза, но пък има вграден лазерен показалец, който се захранва допълнително от две батерии, включени в комплекта. Това е полезна екстра, защото показва визуално къде ще бъде сряза и спомага за по-голяма точност при започване на рязането. Има също и паралелен водач разграфен до 20 см. Водачът се монтира в предната част на циркуляра. Направи ми впечатление, че винтът за фиксиране на водача се затяга върху цифрите на скалата и след известна употреба вероятно боята ще падне и цифрите ще са по-трудно видими, но това не е проблем и няма да попречи на основната функция на водача.

    Стартът на циркуляра е приятен и плавен и не се налага при пускане да го стискаш здраво с две ръце, за да не подскача. Първоначалното усещане е, че е малко шумен, но това е нормално за такъв инструмент. Ключът за регулиране на оборотите е разположен в горната част на циркуляра, разграфен на степени от 1 до 6. Оборотите по спецификация се регулират в диапазона от 2200 до 4700 оборота в минута, на практика нямам как да ги измеря, но чисто субективно моторът на циркуляра реагира адекватно на регулирането.

    Предпазителят на диска се движи плавно при рязане и на тънки, и на дебели материали. Не усетих разлика в плъзгането при рязане на ламиниран паркет с дебелина 8 мм и при рязане на кухненски плот с дебелина 38 мм. И в двата случая циркулярът се движи с еднакво усилие. Вероятно за това спомага и електронната система за управление на мощността и оборотите, която осигурява постоянен въртящ момент и еднаква мощност при рязане на материали с различна дебелина и плътност.

    При всички материали, с които тествах, срязът се получи равномерен, гладък и без нащърбвания. Разбира се, гладката и чиста част на сряза се получава от долната страна на материала, поради посоката на въртене на диска. Пробвах с ламиниран паркет 8 мм, ОСБ плоскост 16 мм и кухненски плот 38 мм. При различните дебелини и плътности на материалите циркулярът се държеше по един и същи начин.

    Разбира се, аз не го спазих, но за да не станете целите в прах и стърготини е желателно да се използва прахосмукачка. Присъединителната муфа на прахоуловителя е стандартна и съвместима с тръбите на масовите прахосмукачки.

    В комплекта е включен допълнителен диск, производство на KOMPERNASS. Добавянето на втори диск намирам за доста практично решение, защото предвид естеството на използване на такъв циркуляр за непрофесионални и ежедневни цели, това ще осигури независимост от към консумативи за доста дълъг период от време. Самата смяна на диска е много лесна. Бутонът за блокиране на движението на диска е разположен от вътрешната страна, с което се избягва неволното му натискане при работа на циркуляра. Не е от съществена важност, но под ръкохватката си има и вграден шестостен за развиване на болта на диска.

    Основни параметри и функции по спецификация:

    Диаметър на диска 190 мм х 2,5 мм
    Мощност 1350 w
    Плавен старт и стоп
    Електронно управление на мощността
    Регулиране на оборотите в диапазона 2200 до 4700 rpm (оборота в минута)
    Регулиране на ъгъла на рязане от 0 до 45о
    Дълбочина на рязане до 65 мм
    Дълбочина на рязане при 45о – до 44 мм
    Паралелен водач
    Лазерен показалец
    Блокировка на спусъка
    Тегло 4.2 кг.

    Снимков материал за онагледяване:

    Кутия и опаковка

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_172402.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:545.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521276

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_172447.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:590.2 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521277

    Съдържание на кутията


    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_172613.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:250.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521278

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_175524.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:527.3 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521279

    Резервен диск

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_175538.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:499.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521280

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_175627.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:170.3 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521281

    Муфа за присъединяване на прахоуловител

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180839.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:338.7 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521282

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20191020_180858.jpg Прегледи:12 Размер:230.3 КБ ID:6521318

    Паралелен водач

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_175918.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:557.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521283

    Общ изглед

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_175943.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:502.2 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521284

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180055.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:298.4 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521285

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180148.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:344.7 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521286

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180216.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:362.0 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521287

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180303.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:415.7 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521288

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180514.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:296.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521289

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180612.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:400.0 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521290


    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180648.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:233.7 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521293

    Регулатор за оборотите

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180717.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:221.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521291

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180717.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:221.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521292

    Бутон за блокиране на въртенето на диска

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180741.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:249.8 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521294

    Скала за регулиране на дълбочината на сряза

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181048.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:222.1 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521296

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181118.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:352.7 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521297

    Натиснете снимката Р·Р° РґР° СЏ уголемите  РРјРµ:20191020_181028.jpg Прегледи:0 Размер:423.2 РљР‘ ID:6521315

    Скала за регулиране на ъгъла на рязане

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181205.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:248.5 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521299

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181255.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:313.1 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521300

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181301.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:215.7 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521301

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181334.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:405.2 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521302

    Лазерен показалец

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_180629.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:193.4 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521303

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181720.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:226.2 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521304

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181808.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:502.5 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521305

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_181837.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:268.3 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521306

    Бутон за блокиране на спусъка при работа с дясна ръка

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_182145.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:260.1 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521307

    Бутон за блокиране на спусъка при работа с лява ръка

    НатРСвЂР РЋР С“нете РЎРѓР Р…Р СвЂР В РЎР В РЎвЂќР В Р’°РЎвЂљР В° Р В Р’В·Р В Р’В° Р В РўвЂР В Р’В° Р РЋР РЏ уголеРСР СвЂР РЋРІР‚љР Вµ  Р В Р В РЎР В Р’Вµ:20191020_182227.jpg ПреглеРТвЂР В РЎвЂ:0 РазРСер:268.6 Р В РЎв„ўР В РІР‚ ID:6521308

    Видео:

    Рязане ОСБ 16 мм


    Рязане ламиниран паркет 8 мм


    Рязане кухненски плот 38 мм


    Рязане кухненски плот 38 мм – обратна страна


    Рязане кухненски плот 38 мм под наклон 45о


    Като заключение мога да обобщя, че циркулярът е едно добро попълнение към инструментите за домашната работилница. Лично за мен е инструмент, който не се използва всекидневно, но е добре да го имаш под ръка и да си спокоен, че ще си свършиш работа, когато ти се наложи.





    ...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 10-01-20, 16:44.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    Тези ревюта, които правят колегите и конкретно това на Митко си мисля, че всъщност трябва да са стандарт за всяка уважаваща се компания. Ей така се представя един продукт, а не с книжка в която две трети е заета от инструкции по техника за безопасност като за деца до 4 клас, а останалото не казва нищо по същество... Браво Митко! То като се замисля и аз нямам циркуляр, ще се обзаведа!

    Последно редактирано от Венцислав Петров; 10-01-20, 16:45.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Листовките са досаден спам, бих отворил документация, ако съм разглобил машината и след няколко часа не мога да я сглобя или ако въобше не знам за какво се използва тази машина.
      Ревюто е хубаво нещо, сега знаем, че циркуляра работи и реже добре поне от едната страна, което е достатъчно за хоби майстор.
      С нетърпение чакам машина в областта на металообработването .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        Имам подобен, модела А1, от 2016г. мисля беше. Да допълня само, ползвал съм го и на максимална дълбочина, разбичване на дъски от греди 10см. ,на два ряза за дъска. Почна да пуши още на първата дъска, но викам нали е в гаранция, продължих да го изтезавам. С лед малко спря да пуши и си продължих с работата.Чудя се дали някаква смазка не е пушила, от тогава си работи нормално. Същият номер ми се е случвало със сабления им трион.

        Коментар


        • #5
          Много добро ревю, благодаря. Аз от марката Парксайд имам малък ръчен винтоверт и съм страшно доволен, отлична машинка. Сега като се зачетох, май ще се сдобия и със този циркулярен трион, че отдавна искам да имам такъв инструмент и все не мога да избера.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            Е,купихме циркуляра.Накратко-много голям луфт в шарнирната връзка на "люлката".Цялата машина има хлабина спрямо плота от поне няколко градуса странично.А лазера е с повече от милиметър встрани от "0"-та.При стартиране,докато развърти звука от редуктора е много меко казано странен.Машината има достатъчно мощност и за масив,пробвано,но точността и е условно понятие и ще трябва да свикваме с отклоненията на конкретния екземпляр и да ги предвиждаме в размера на детайлите и в ъгъла на срезовете.Като циркуляр на половин цена спрямо пазарната,да кажем,че бива....

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Лазерът няма ли възможност за корекция? Примерно, на зеге-то което пускаха наскоро, има винт за регулиране, с който да се премести лазерът, ако има разминаване с 0.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-11-19, 20:05.

          • #7
            Много хубаво ревю, бях решил да си купя въпросния циркуляр, отивам да го взимам и виждам на рафта че имаше един разопакован, видях го, пипнах го и си тръгнах разочарован, на вид и на пипане имаше вид на сглобена в час по трудово, нямаше един гладък детайл по пвц корпуса, металните му части, имам много закупени машинки на Парксайд и на Florabest на Лидл и съм и фен, но специално циркуляра ме разочароваха неприятно, поне на външен вид и корпус да бяха пипнали, много се чудих дали да отправя критика тук, можеше като изработка да е както при другите машинки на Парксайд.

            С една дума, на пипане и на вид, приличаше на детска играчка.

            Ако сметнете че няма нужда от истинска критика, изтрийте моя пост.

            п.с. Всяка вечер пазарувам на 100% само от Lidl, сериозен клиент съм и на храни и на всякакви ел. уреди, затова и си позволих критика за циркуляра.

            Коментар


            • iansto
              iansto коментира
              Редактиране на коментар
              слагам 10 лева, че мнението ти ще е забърсано с парцала до сутринта!

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Няма да се разсърдя като изтрият поста ми, наясно съм че тази тема е един вид "продуктово позициониране", с голямо желание се бях засилил да го купя, особено след това хубаво направено ревю за което евала, но явно очакванията може да са ми били големи та се разочаровах като го видях и пипнах на живо...

              п.с. Венци, изтрий без никакви угризения този пост и коментарите в него, исках да го изтрия, но времето за редакция явно е вече по-кратко отколкото беше при стария форум.

          • #8
            Като човек, който се занимава с машини и пазарува в Лидъл ще ви кажа, че този циркуляр си е чисто хоби. Всеки, който работи нещо професионално ще му намери кусури. От тази марка редовно виждам хора на касите да връщат или да рекламират всякакви уреди.Аз също съм си купувал разни неща, но повечето съм ги връщал. Ако това е рекламна тема е ясно, че ще ми изтриете поста, но ми е странно как превъзнасяте нещо, което си е хоби уред за гаража. Машините им имат едно огромно предимство, евтини са.

            Коментар


            • #9
              Никъде поне аз не съм срещнал в ТВ реклама или брошура написано че Лидл продават професионална техника . Всички знаем кои са марките за професионална работа въпреки че в последно време и това е много относително . За парите си техниката им е повече от добра .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #10
                Спокойно, никой няма да изтрие смислени мнения. Ревютата тук показват един уред в светлината и за това за което е предназначен. Нито Lidl нито предполагам някой тук позиционира тези уреди като предназначени за професионална употреба. И Румбата и Митко отлично са описали позитивите на уредите и ясно са очертали приложението му. Уредите предназначени за любителска употреба са всъщност вече над 90% от пазара и въобще не са за подценяване. Естествено е, при тях един от най-важните параметри да е цената. Но е още по-важно, освен цената уреда да позволява с него да се свърши работа, домашен ремонт, нещо за хобито. При това да е безопасен, да не се разпадне в ръцете ви и да послужи пак, когато отново потрябва...

                Този клас инструменти позволява нещо, което довчера беше много скъпо да стане достъпно, при това с гаранцията на Lidl (нещо в което въобще нямат равни, лично съм я пробвал) И покрай ревютата се запознах по отблизо с уредите и категорично съм на мнение, че са идеалното решение за това в къщи да имате инструмента с който ще поправите нещо или ще поработите по някой малък проект.
                Ако ще правите сервиз, имате ремонтна бригада или ще работите ежедневно с един уред... това е съвсем друга тема...

                VPetrov.photography

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X