Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ, изядоха ми гредите

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• m_markovski
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Той и Табун е бил измислен като средство за дератизация....
    Може би имаш предвид Циклон-Б.

всъщност като се зачетох, повечето бойни газове са разработвани като инсектициди и пестициди и след това на някой болен мозък му хрумва иновацията да ги ползва срещу хора...
    Последно редактирано от m_markovski; 14-09-19, 10:43.

Остави коментар:

• kuzdov
    отговори

Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
    Ами то в тоя ред на мисли ,, може и 1 кутия с " БОВ " да си отворите ! примелно Зарин или Зоман ,,,
    и няма остане не гадина , ами и никакво живо същество повече !!!
    Но нали целта е все пак да уморим ципокрили гадини загнездили се в дървото или където и да е ,а не всичко живо наоколо .?
    Не съм търговец нито имам някяква изгода , А само Вметнах в темата нещо просто, надеждно и достъпно и еФтино , за което всеки може да прочете в нета за тех. характеристики, свойства и последваши действия.
    И накрая ще свърши работа ....
    А този който е решил да плати за опаковка с етикет от фирма "Х" за препарат който прави "чудеса" ,
    / със сигурност ше върши няквя работа/ за "хубава" Сума ,за да спи спокойно , си е абсолютно в правото.
    Тва е .!
    Той и Табун е бил измислен като средство за дератизация, ама (поне според историческите източници) е бил добре приспособен за други цели в концлагерите ... Аз лично не бих използвал такива неща в къща, която ще се обитава, щото отровите не правят разлика ...

Остави коментар:

• m_markovski
    отговори

Подразбиране.
    Както писах, не виждам начин за повърхностно третиране на лакирани и боядисани повърхности и предложих някаква алтернатива...

Остави коментар:

• гоше
    отговори

Прегледах ги тия otrovi, беше споменато всичко друго, но не и дървояди. Или по подразбиране?

Остави коментар:

• m_markovski
    отговори

Ето за тези препарати ставаше въпрос. Би трябвало да свършат работа за къща, която се обитава от дъжд на вятър.
    Естествено бораксът също е вариант, но не виждам как ще се пръска върху лакирана ламперия или таван или върху боядисано дюшеме.
    https://www.otrovi.com/dimki/

с Гугъл излизаха още няколко варианта преди...

Остави коментар:

• zoro-1
    отговори

Хубаво де, това е идеално с Боракс, но какво да добавя, че казвате още нещо да се добави! Може и на лични! Благодаря предварително!

Остави коментар:

• gogoll
    отговори

Ами то в тоя ред на мисли ,, може и 1 кутия с " БОВ " да си отворите ! примелно Зарин или Зоман ,,,
    и няма остане не гадина , ами и никакво живо същество повече !!!
    Но нали целта е все пак да уморим ципокрили гадини загнездили се в дървото или където и да е ,а не всичко живо наоколо .?
    Не съм търговец нито имам някяква изгода , А само Вметнах в темата нещо просто, надеждно и достъпно и еФтино , за което всеки може да прочете в нета за тех. характеристики, свойства и последваши действия.
    И накрая ще свърши работа ....
    А този който е решил да плати за опаковка с етикет от фирма "Х" за препарат който прави "чудеса" ,
    / със сигурност ше върши няквя работа/ за "хубава" Сума ,за да спи спокойно , си е абсолютно в правото.
    Тва е .!

Остави коментар:

• Жеков
    отговори

Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
    Фирмите за защита от вредители продават препарати за фумигация - метална кутия като от консерва, която се отваря в къщата и изпълва с дим помещенията, както и всички дупки, цепки и всякакви свободни пространства. След два дни проветряваш и не би трябвало да има повече дървояди.
    Това не може да е фумигант . Той е силно отровен и не се продава свободно . Има смъртни случаи на хора влезли да почистват фумигирани помещения въпреки , че са проветрявани . По скоро е някаква димка да гони тварите със задушаване. След отваряне и проветрение на склада / товарното помещение / се мери (би трябвало ) остатъчната концентрация на веществото и тогава се разрешава достъп. С такива таблетки разполагат фитосанитарните служби .

Остави коментар:

• venciru
    отговори

А най-добре тук. Че сигурно доста хора се интересуват.......

Остави коментар:

• са6о
    отговори

Ако може и на мен да ми прати колегата някакви фирми с такава практика , защото ги чувам гадините. С цялата си наглост ядат вечер. Докато се спи.

Остави коментар:

• гоше
    отговори

Би ли дал инфо за тези фирми - имена/сайтове? Ако се счита за реклама, може и на лични.
    Благодаря!

Остави коментар:

• m_markovski
    отговори

Фирмите за защита от вредители продават препарати за фумигация - метална кутия като от консерва, която се отваря в къщата и изпълва с дим помещенията, както и всички дупки, цепки и всякакви свободни пространства. След два дни проветряваш и не би трябвало да има повече дървояди.

Остави коментар:

• сто
    отговори

Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Къде в София продават Боракс, че и аз имам същия проблем на вилата?
    ж.к. Дружба 1, ул. Амстердам 16, валерус. Сигурно имат.

пп Имат, проверих.

Остави коментар:

• kuzdov
    отговори

Къде в София продават Боракс, че и аз имам същия проблем на вилата?

Остави коментар:

• Asteri
    отговори

Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
    Пробвал съм с резистол имаше ефект.Резистол вече не се прави, има заместител от ювикс които продаваха и резистола.
    Тези май също са на базата на боракс.

Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
    не се занимавай с глупостите на търговците .
    Отиваш в най близкия магазин за инд. химия,, и си купуваш 1 -2 кг "Боракс"
    Понеже е водноразтворим, бораксът си изтича от дървото ако има повече влага в помещението, а с течение на годините губи активност, т.е. гадините могат да се върнат. Купешката химия е по-трайна, ако не искаш да се занимаваш повече.

Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
    С Боракс преди години дядо ми спаси дюшемето и дограмата на вилата, въпреки че бяха лакирани. Как го е разтварял не знам,
    От боракса който се продава тук има инструкции за 5% разтвор (води се безвреден в такива пропорции иначе може и повече) -1кг в 25л вода, стига за 50кв.м. Нанася се с четка на два пъти или с пръскачка на едри капки под ниско налягане. Желателно е да се ползват маска и ръкавици, че дразни кожата и дихателните пътища.

Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 21:28 на 18-02-20.

Зареждам...
X