Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водомер - избор на марка, узаконяване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водомер - избор на марка, узаконяване.

    Здравейте, предстои ми смяна на водомери. Възникват следните въпроси:

    1. Марка и модел
    2. Откъде е най-добре да се закупят и какво трябва да се гледа.
    3. Как се уведомява дружеството и кога - преди или след поставянето. Какво се прави със старите водомери.

    Благодаря предварително.
    Александър

  • #2
    От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Здравейте, предстои ми смяна на водомери. Възникват следните въпроси:

    1. Марка и модел
    2. Откъде е най-добре да се закупят и какво трябва да се гледа.
    3. Как се уведомява дружеството и кога - преди или след поставянето. Какво се прави със старите водомери.

    Благодаря предварително.
    Софийската тиня предлагат услугата
    http://www.sofiyskavoda.bg/services/default.aspx

    Коментар


    • #3
      От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

      Какво се прави със старите водомери.

      .......................
      Колега прати ми един,че на село на вилата го задигнаха.
      А останалите ако са бая бройки,разглобявай и на вторични като бронз.

      Коментар


      • #4
        От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

        Те тинята, че предлагат е ясно... Чуденето е дали само да ги викна да ударят по една пломба или да ми монтират направо два водомера. Втория вариант е ясен.
        Въпроса е ако си ги монтирам сам - кога ги викам да пломбират и какво правя със старите през това време. Май утре ще ходя в някой от центровете да ги разпитвам.

        А относно марка - какво бихте препоръчали. Аз си мислех да е "сух" водомер, но чета някакви отделни мнения по форумите, които са негативни.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Те тинята, че предлагат е ясно... Чуденето е дали само да ги викна да ударят по една пломба или да ми монтират направо два водомера. Втория вариант е ясен.
          Въпроса е ако си ги монтирам сам - кога ги викам да пломбират и какво правя със старите през това време. Май утре ще ходя в някой от центровете да ги разпитвам.

          А относно марка - какво бихте препоръчали. Аз си мислех да е "сух" водомер, но чета някакви отделни мнения по форумите, които са негативни.
          Не сух. Марката е без значение. По закон след 5 години трябва да се тества пак. Ха познай ако не е от "тяхна фирма" кога ще дофтасът пак. При нас не са се мяркали от над 10г.

          Коментар


          • #6
            От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

            Сега са на примоция с безплатен монтаж. Така или иначе след 5 години трябва да им ги носиш на тест. Ич да не ти пука . Взимай от тях. То това е и целта де, ама те диктуват условията.
            Иначе ВИЛО - 40лв. /бр. + 25 за пломбата. Ти си решаваш. Ако имаш кинти отгоре, ела- ш ти ги зема за водомерите.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

              Изискванията на Софийска вода са водомерите да са сухи и да са произведени тази година. Мисля, че годината на производство е означена с последните две цифри от номера на водомера. Ако водомерите са по-стари, искат да минат тариране преди пломбирането. След монтажа на новите водомери звъниш в Софийска вода и идва човек да ги пломбира. Не си спомням каква е таксата за пломба, но можеш да провериш в сайта им. Другият вариант е те да ти ги сложат, като направо ги пломбират.
              Ако решиш сам да си ги купуваш, ти препоръчвам да си вземеш нещо произведено в Германия.
              П.С. Пломбата е 6лв.

              Коментар


              • #8
                От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                Не може край Софийска вода да няма сателитни фирмички за проверка на водомери, от бивши нейни служители или дружки на настоящи.
                В Русе са 5, дойде инкасаторката преди две седмици, връчи ми предписание за проверка/5 години/ и на него си бяха отпечатани фирмите и телефоните, които извършват услугата.
                Обадих се на едните, дойдоха, махнаха ми водомера, сложиха пломбиран техен, пломба на холендъра и след пет минути и 25 лева бях готов.Записват ти показанията до момента на стария водомер, отиват във ВиК да кажат/напишат серийния номер на новия и общо взето ти не се занимаваш с нищо и не стоиш ден без вода да гледат на твоя зъбните колела как са.Смененият от тях е с три години гаранция, а след пет така или иначе пак ще подлежи на проверка.

                Коментар


                • #9
                  От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                  ПОнеже скоро сменях (за София).

                  1. Сменяш си ги сам, и пазиш старите. Ако купиш със същия присъединителен размер, става за минути.
                  2. Викаш ги да ги пломбират. Понякога може да го свърши и самата инкасаторка.
                  3. При първото посещение на инкасаторката и показваш старите, за да си вземе старите показания от тях, както и новите показания от новите.

                  Толкоз. Водомерите ми са немски, купени от кварталния ВиК магазин. С пломба от тая година (не е важно кога са произведени, а от кога им е пломбата - реално тогава са проверени/тарирани). А е важно какво пише на пломбата, защото 5 години след написаното на пломбата трябва или пак да ги смениш, или да ги дадеш за тестване. И в двата случая (нови, или тестване на стари), парите са съизмерими, предвид загубата на време с тестването.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                    И леко в страни от темата, но горе долу по време на смяната с нови, получих сметка с 28 кубика за един от четирите ми водомера в къщи. Другите все се въртят около 5-8.
                    Възможно ли е реално да се употреби такова количество студена вода или има някаква грешка? Може ли да се е получило от изравняване и писане на изуст за предходни месеци?
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                      Всичко може. Виж показанието на сметката и показанието на водомера. Ако съвпадат, значи наистина си изконсумирал това, дето пише на сметката. За щастие водомерите все още за механични и не подлежат на манипулация, каквито съмнения имам за електромерите например.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Здравейте, предстои ми смяна на водомери. Възникват следните въпроси:

                        1. Марка и модел
                        2. Откъде е най-добре да се закупят и какво трябва да се гледа.
                        3. Как се уведомява дружеството и кога - преди или след поставянето. Какво се прави със старите водомери.

                        Благодаря предварително.
                        Имай предвид, че до 2-3 години глобалната идея е , всички водомери в София да са с дистанционно отчитане/вече около 70% са такива/.Така че ги сменяй направо с такива.Ако искаш да ти пратя човек за консултация ,знаеш тел.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Имай предвид, че до 2-3 години глобалната идея е , всички водомери в София да са с дистанционно отчитане/вече около 70% са такива/.Така че ги сменяй направо с такива.Ако искаш да ти пратя човек за консултация ,знаеш тел.
                          То е добавка. Поне тия водомери, дето аз си взех, имат възможност за такава приставка.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            То е добавка. Поне тия водомери, дето аз си взех, имат възможност за такава приставка.
                            Именно, да имат тази възможност!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                              При мен имаше следния проблем - пластмасовата част т.е самия водомер се въртеше леко около оста си и момчето от Софийска вода, въпреки ,че бе промбиран и бе на 3 г. ме принудиха да взема нов от тях иначе на база. Нямам думи, а същия е закупен от тях преди 3 г, затова внимавайте какво Ви монтират.
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X