Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейно планиране

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

До: Семейно планиране

Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
    Децата никога не могат да бъдат излагация.
    Малък оффтоп:
    Едно време имах едно гадже, трето дете в семейството. Сестра й и брат й бяха с разлика от 5 години помежду им, а тя се беше родила още 18 години по-късно след брат си. Родителите й разправяха,че са решили да си я направят след като другите пораснали и излезли от къщи, така да се каже, за да си дундуркат някой,да не са сами. Винаги са обикаляли по походи,пътувания- не са си отказвали. Когато се запознах с тях, те вече си бяха на възраст(и двамата около 70-те), но нивгаж няма да им дадеш тия години. Плуваха по 3 километра свободен стил, пъргави като младежи. Думата ми е,че късните деца подмладяват родителите си. Възрастта не е пречка за деца. Ей на, вчера показаха една леля - родила близнаци на 62 години!
    ...лелята имах предвид,колежке,и нейната тотална безотговорност,понеже ми е градска,мимоходом я упоменах в поста си.
    Да го родиш е най-малката и първа стъпка в живота на едно човече.Едно на ръка,че не се знае дали и двете деца ще оцелеят-тя до абитуриентски бал ще ги изгледа ли или ще е гушнала босилека доста по-рано?
    За опити си има бели мишки,това е откачена перверзия за мен!
    п.п.-да и имам червилото по джуките-болна история...

Коментар

Жената бременна 7ми месец. Планирано и плана изпьлнен от раз. И аз един пьт да свьрша нещо по план!
      Колежа ще му е $200 000. Ако чакам докато ги сьбера- някой ще трябва да помага после за второто /де кьсмет, де!/. Що годе стабилни доходи-да, ама чак всичко да ни е наред- това няма да го дочакам!
      "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
      Приста-НЕ! Виж тази тема-
      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

Коментар

Синът ми се роди 5 месеца след свадбата.
        Дъщеря ми трябваше да изчака да се дипломираме ама избърза.
        Вече 24 години дори и не бих си помислил живота ми да се беше стекъл по някакъв друг "планиран" сценарий.
        Единствено съжелявам, че кризите през 90-те ни уплаши и "планирахме" да се въздържим от 3-то дете.
        О899 2б2 1З2

Коментар

Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Няма такова нещо. Докато чакаш и то живота си минава. Ако се замислиш ще се изненадаш за колко безполезни неща даваш пари.
          А преди 30г. не знам как са гледали деца. Пране и гладене на пелени по цял ден. А сега махаш, изхвърляш и слагаш чистичък.
          +1
          Не приемам, че финансите могат да са причина за отлагане на детето!
          От както имам семейство, което издържам основно аз(5г.), разходите са ми на половина в сравнение с ергенския живот.
          VARADERO SD2

Коментар

Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
            +1
            Не приемам, че финансите могат да са причина за отлагане на детето!
            От както имам семейство, което издържам основно аз(5г.), разходите са ми на половина в сравнение с ергенския живот.
            Мисля, че Зори в случая има предвид, семейства, които наистина не могат да гледат дете. Нагледали сме се наистина по телевизията на дечица, които са на ръба на оцеляването, оставяни по домове и живеещи в крайна мизерия.
            Семейства със среден доход(сигурен), винаги биха могли да се организират така, че да отгледат едно дете.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

Коментар

Първоначално публикуван от Zorka Преглед на мнение
              Toва и аз съм го предвидила....като му дойде времето
              Но...хубаво е да се планира. Желателно е.
              Аман от захвърлени деца по домовете! Аман от кухи лейки, които заради 10 мин. удоволствие провалят живота на един човек!
              Аман от "Нямам 2 лв. в джоба да си нахраня едното дете, ама понеже сме планирали...."
              Някога чух, че можеш да планираш второ дете, едва след като си заделил и за колеж на първото.
              Да, знам, че съм малко крайна и рязка в мненията си, но се нагледах на мои съученички женени и разведени с по едно или две деца, на които още им се бръмчи по дискотеки. Оставят детето на мама и газ с 200 из заведенията. Веднъж да ти се случи в месеца...два пъти, ама постоянно- за мен си е безотговорност.
              Докато не ти узрее акъла за деца /т.е. докато ти самият си дете/, не си прави труда да даваш живот!
              Наказваш най-вече детето. А в живота нямало поправителни. Когато се сетиш, че имаш ангажименти и отговорности към това дете може и да е прекалено късно..
              Зори,много си права в някои аспекти.В други малко грешиш.Аз станах баща в трудната '99.Бях млад,неопитен,но не ме мързеше.И аз и жена ми бяхме деца.Минахме през много изпитания.Но сега имам прекрасна млада госпожица в къщи.А още сме сравнително млади с жена ми,сега има шанс да се гради кариера и т.н.
              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
              Мисля, че Зори в случая има предвид, семейства, които наистина не могат да гледат дете. Нагледали сме се наистина по телевизията на дечица, които са на ръба на оцеляването, оставяни по домове и живеещи в крайна мизерия.
              Семейства със среден доход(сигурен), винаги биха могли да се организират така, че да отгледат едно дете.
              Точно това ни отличава от римляните!Аз искам 10 деца,ама...
              DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Коментар

Моят отговор го няма в тази анкета.
                Планиране ... Да имаше!
                И когато вземеш решението и си финансово стабилен, и си се реализирал професионално, и вече си готов ... се оказва, че "то" - детето не е готово да дойде.
                Сега съжалявам, че толкова време съм постъпвала егоистично и съм искала първо да осигуря себе си, а след това всичко останало.
                Какво значи планиране?
                Винаги ще се намери храна на масата за още един.
                Съжалявам, че постът ми е разхвърлян и объркан, но и аз се чувствам така
                Дано всеки успее да планира!

П.С. Добре е да знаем кое е смисълът и целта на живота ни, за да може той да продължи...
                Не се сбъдват само онези мечти, от които човек се отказва.

Коментар

Двечки, момче и момиче, с разлика от 1г.и 9 месеца. Съвсем по план, защото одъртяваме...Да са живи и здрави, голям зор е с две бебета, но това е най-хубавото нещо в живота.
                  Животът е харизан кон според мен...

Теди

Коментар

Аз моите две щерки с разлика две години нито мислено нито нищоСве от ГосподаНо има едно огромно НО ние не сме етнически чиста държава и наще съквартиранти създават без да се замислят и грам за утревсяка година по едно дете без да мислят какво ше стане с него те чакат на държавата да им помага а защо и докога
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Коментар

Синът ми беше планирано бебе, второто дете(пак момченце) също е планирано. Живот и здраве ще се роди през септември.
                      Относно финансите - никога няма да имаме достатъчно пари, за да не чувстваме липсата им... Разликата между 2 и 12 деца е в начина(липсата) на възпитание и степента на сиромашия(мизерия) .

Коментар

От: Семейно планиране

И моят отговор го няма в анкетата.Планирахме го веднага след като станахме семейство,преди 13 години,но за съжаление - 6 неуспешни IVF.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на Днес.

Зареждам...
                        X