Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• коко келеша
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    В Била - на "6 ти септември" има ромбоидни хлебчета с моркови.
    Много ги обичам. Та въпроса ми е, могат ли да се направят в хлебопекарната.
    Според мен, са страшна вкуснотия.
    Ако намериш рецептата, дори и да няма точно такава програма, може да се комбинират някои операции за приготвянето. След това, ако формата на казанчето те устройва, печеш в машината. Ако ли не, печеш във фурната. Например паралелопипедна содена питка за Бъдни вечер би била запомняща се.

П.П. Произволна рецепта от нета - https://recepti.gotvach.bg/r-47022-%...80%D0%BD%D0%B0
    Последно редактирано от коко келеша; 01-12-18, 06:45.

Остави коментар:

• Майкъл
    отговори

Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Хлябът се вади горещ и изстива (при мен под кърпа), за да получи коричка. Оставиш ли го 1 час на подгряване се задушава и омеква, като "дядовия"...
    Аз ползвам 2 бр, с по 2 бъркалки. Едната вече се прецака и съм затапил едната бъркалка с болт и шайби. Работи си. Не ползвам рецепти, планирам си 3 часа за хляб да го наглеждам...когато мога. Предпочитам бялото брашно. Черното не втасва и става нещо, като кекс(въпрос на вкус). Купувам го на чувал от мелница. От магазина купувам хляб за кучето. Домашният хляб е в пъти по-добър.
    В Била - на "6 ти септември" има ромбоидни хлебчета с моркови.
    Много ги обичам. Та въпроса ми е, могат ли да се направят в хлебопекарната.
    Според мен, са страшна вкуснотия.

Остави коментар:

• chrichri
    отговори

Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Прочетох, че пише 1 час поддържа хляба топъл. Ние никога не вадим хляба преди да е изтекъл този 1 час...
    Хлябът се вади горещ и изстива (при мен под кърпа), за да получи коричка. Оставиш ли го 1 час на подгряване се задушава и омеква, като "дядовия"...
    Аз ползвам 2 бр, с по 2 бъркалки. Едната вече се прецака и съм затапил едната бъркалка с болт и шайби. Работи си. Не ползвам рецепти, планирам си 3 часа за хляб да го наглеждам...когато мога. Предпочитам бялото брашно. Черното не втасва и става нещо, като кекс(въпрос на вкус). Купувам го на чувал от мелница. От магазина купувам хляб за кучето. Домашният хляб е в пъти по-добър.

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Изгубени в превода

Остави коментар:

• agogov
    отговори

Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
    Да ти е честито. Но имай предвид, че истински , селски хляб става САМО с брашно без консерванти. Правиш ли хляб с брашно от магазина , по- добре си купувай готов хляб.
    Има нещо вярно......брашно от мелница и при нужда/черно брашно например/ само набухвател (ха сега де, не е маята), без стабилизатори(консерванти)-вредни били.....Купувах си брашно от мелничар с фурна и ми даде едно пакетче/нещо на прах/ да добавям...

Първоначално публикуван от Майкъл
    Тази е с две бъркалки! Така поне пише в техническата характеристика.
    Имам ги и с една, и с две бъркалки ...., редувам ги.....
    Този от линка ще да е с две бъркалки. Ще прави по-красив хляб, продълговат. Багети съм правил само два пъти.....красиви станахса.

Ще очакваме снимки на хляба....

Прочетох, че пише 1 час поддържа хляба топъл. Ние никога не вадим хляба преди да е изтекъл този 1 час, за да се изпари влагата и да не се спитли/спадне хляба.
    Формата на купата 'квадрат' пише, а ма най си е правоъгълник, иначе перките може да се сбият ?

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Честито и другата седмица да се похвалиш с първите успехи. Имам я същата, но седи в мазето като дълбока резерва. Недостатък за мен са по-дебелите кори, които вади. Ако сте любители на корите, това е вашата машина. Съвет - ползвай я само за правене на хляб. Всички други измишльотини като сладко, туршия и ракия са и противопоказни.

Остави коментар:

• Майкъл
    отговори

Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Като марки....не мисля, че имат кой-знае какви разлики......

Сякаш тези с една бъркалка са една идея по-надеждни и подходящи за 2-3 човека. Хляба е да речем 500-800гр. Предимството е едната бъркалка, което е свързано с най-слабото място-семеринга на кофата. При по-големите автомати, тези за хляб от 800 до 1200 грама, бъркалките и съответно семерингите са 2. Те пък правят хляб с по-добра форма.
    Автоматът се използва и за всякакъв вид тесто.
    Прави невероятни сладка/винаги му се получава /, но това намаля значително живота на гореспоменатия семеринг .
    Тази е с две бъркалки! Така поне пише в техническата характеристика.

Остави коментар:

• agogov
    отговори

Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Напоследък, жена ми настоява да си вземем хлебопекарна.
    Тъй като си нямам понятие от техническите особености,
    ме интересува на коя марка да наблегна и възможните опции.
    Също така питам, дали мерака да се ползва е дълготраен,
    или след десетина хляба, тичаме до кварталния минимаркет
    и тя остава една непотребна вещ.
    Като марки....не мисля, че имат кой-знае какви разлики......

Сякаш тези с една бъркалка са една идея по-надеждни и подходящи за 2-3 човека. Хляба е да речем 500-800гр. Предимството е едната бъркалка, което е свързано с най-слабото място-семеринга на кофата. При по-големите автомати, тези за хляб от 800 до 1200 грама, бъркалките и съответно семерингите са 2. Те пък правят хляб с по-добра форма.
    Автоматът се използва и за всякакъв вид тесто.
    Прави невероятни сладка/винаги му се получава /, но това намаля значително живота на гореспоменатия семеринг .

Остави коментар:

• stilnik
    отговори

Да ти е честито. Но имай предвид, че истински , селски хляб става САМО с брашно без консерванти. Правиш ли хляб с брашно от магазина , по- добре си купувай готов хляб.

Остави коментар:

• Майкъл
    отговори

Ето тази поръчах онлайн:
    https://www.technopolis.bg/bg/Bread-...10138/p/824779

Остави коментар:

• Roninn
    отговори

Мулинекс ,когато имам време,работи...

Остави коментар:

• коко келеша
    отговори

Аз съм на различно мнение. От почти 5 години, у нас не е купуван хляб от магазина а от малко по-малко и козунаци. Почти година ми трябваше за да набера смелост за експерименти. Най-доброто съотношение цена/качество, според мен, все още се държи от хлебопекарните пускани периодично в ЛИДЛ. За топъл хляб има и бърза програма за под два часа, но при нея се ползва доста повече мая от нормалното количество, та не я практикувам често. Правиме изключително пълнозърнести хлябове. От 500 грама брашно се получава 750 грамово самунче. Ние сме 4 човека и едно такова ни стига за трите яденета, щото има пазещи талия. Накратко - ползва се машинката веднъж на ден. Консумативи са казанчето, бъркалките и евентуално ремъците, които задвижват въртележките. Комплект казанче и бъркалки сменям на две години.

Остави коментар:

• kbot
    отговори

Единствения недостатък е, че ако внезапно ти се прияде пресен хляб трябва да изчакаш почти 4 часа. То и студен хляба си е хубав, но го предпочитам топъл.
    Не става да я включиш след работа и да е готов за вечеря. Затова сме намалили доста употребата.
    С отложен старт става, но и това си има недостатъци и най-вече трябва да се сетиш навреме.
    Не бих казал, че е "непотребна вещ", по-скоро разнообразява хляба от магазина.

Остави коментар:

• Майкъл
    отговори

Напоследък, жена ми настоява да си вземем хлебопекарна.
    Тъй като си нямам понятие от техническите особености,
    ме интересува на коя марка да наблегна и възможните опции.
    Също така питам, дали мерака да се ползва е дълготраен,
    или след десетина хляба, тичаме до кварталния минимаркет
    и тя остава една непотребна вещ.

Остави коментар:

• denyo
    отговори

Здравейте любители на забавленията с брашно.
    Ако някой от вас има интерес, може да:

- Посети, разгледа и евентуално лайкне (хареса):
    Фейсбук страницата "Козунак на конци с хлебопекарна - лесна изпитана рецепта"

- Да се включи във Фейсбук групата "Козунак на конци - лесна и подробна рецепта"
    и да сподели своя опит в замесването на козунаци.

- Технологията ми доста се изчисти, та и посветих сайт с лесно за запомняне име:
    KOZUNAK.TOP - Рецепта за козунак на конци с хлебопекарна

Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
X