Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• MTB ,26ци. Комплекта на задните зъбаци е за 1х11. Това което разбрах е, че предната зъбчатка е хубаво да е с втулки, т.е. по-навътре да е разположена за да е максимално в средата спрямо задната ос.
    Съжалявам, не се изразявам правилно, но за сефте се занимавам с колело, а и повечето неща които чета са в се на английски и не знам българските термини.

Коментар

• Примерно 32 или 36 зъба но пък няма да граби много надоле.Аз съм си фен на старата концепция примерно 22-32-44 но модата е друга.Относно втулките не съм запознат.Голяма цифромания станаха тези компоненти а колко материал има в тях и какъв живот мамо-мамооо. За 200 кинта на мотора взех пиньони и верига а за байк трудно за тези пари и да не е от ламарина.

Коментар

• Вико
        Вико коментира
        Редактиране на коментар
        Между 32 и 36 има около 10 км/ч разлика в максималната скорост. Което за колело си е нещо от рода на 30-40%

• За плоча отпред ако не сте карали с овал силно препоръчвам да се опита. Лично на мен много повече ми допадна като усещане. Някак хем по-хомогенно, хем по-леко, хем по-пълноценно е усещането при каране.

За скоростите ще дам следния пример. Аз преминах от 3х9 на 1х9, тъй като установих, че най-голямата плоча отпред почти не я използвам. А пък малката верно, че позволява да се катери супер стръмно, но с такава скорост, че ако сляза да бутам ще е същото като скорост, че и по-бързо. Отделно отпадането на командата, единият кабел и декланшора много ме изкефи. Та отпред на 32 зъба(мисля следващата плоча да е 34) и отзад 11-40 си катеря прилично от Камбаните нагоре към Бистрица през гората както и наравно с добро(не лудо и изтощително) педалиране се постигат 32-35км/ч. С удължител на дерайльора или с по-дълго рамо отзад се слага спокойно и 11-50, което с плоча 36 зъба отпред заспива.

Това всичко с Deore компоненти и зъбна касета от Алито идва на много прилични цени и като качество.
      WG 2.7 CRD

Коментар

• За равната Белгия взимай 36 отпред и 10 отзад. Среден към висок клас, за да има удоволствие от карането. Успех.

Коментар

• Ясно. А как да се ориентирам кое е от среден към висок клас ? Освен по цената де...
          До колкото разбрах SRAM нямат нисък клас.

Коментар

• При shimano са tourney altus, asera, alivio, deore, slx, xt, xtr. При sram са x3, x4, x5, x7 и x9. Може да пропускам някоя модификация. Изброени са от ниско към високо качество. Средно към добро ниво започват от deore и x5 съответно.
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

Коментар

• Ха.. deore и Deore XT мислех че са някакви ефтинджоси, защото масово ги виждам по колелетата вързани пред гарите.

Коментар

• Намерих някаква сравнителна таблица.

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MTB-Groupsets.png
Прегледи:136
Размер:48.3 КБ
ID:6548762
                Прикачени файлове

Коментар

• Тази таблица е над познанията ми. Аз съм с деоре и за планински пътеки, паркове, бордюри, дупки и павета е повече от достатъчно. За хубави пътища и alivio е ок. Ако ще скачаш сериозно търси xt и нагоре. Насочи се към последните модели, че годината на производство също е от значение.
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

Коментар

• Вико
                    Вико коментира
                    Редактиране на коментар
                    Класът и различния компонент не в това дали ще друса или ще скачаш. Сменя по-прецизно, има по-добра работа и като цяло цената не е просто защото така са си решили. Пружината и самото обтягане на обтегача е най-малкото което получаваш в по-високия клас.
                    Минимум Deore/X7 за обтегач/команда.

• Тази таблица, сигурно са я писали в ЦК на Политбюро на Shimano!?! Поне с едно ниво са изместени в полза на Shimano!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 4,660 в 19:02 на 07-04-20.

Зареждам...
                  X