Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара - достъп до вентилатора на парното?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара - достъп до вентилатора на парното?

    Здравейте, банален блондински въпрос - достъпен ли е вентилатора на парното без демонтаж на таблото. От сходни теми разбрах, че радиатора е достъпен само след сваляне на таблото. А вентилатора? Иде реч за Витара 95-та година, дълга база.
    Симптоми: Понякога сутрин като включа вентилатора на парното вие, "заглъхва" и духа по-слабо, после се оправя, после пак заглъхва или издава неравномерен звук.
    Мисля, че трябва да смажа оста на перката. Други идеи?
    Достъп без демонтаж на таблото?
    Благодаря предварително, поздрави!

  • #2
    До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Други идеи?
    Не знам как е на "витара", ама тия гадости са трудно разглобяеми, ако не си го правил друг път имай и готовност за ново моторче. Иначе при разглобяване виж и четките ( макар, че щом "вие" може и да са само лагерите). Пиши (или звънкай) като извадиш моторчето, за допълнителни инструкции.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

      Надявам се да смажа оста на перката без да разглобявам моторчето. Стига да го намеря къде е.

      Коментар


      • #4
        До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

        Извади жабката - има един пластмасов щифт и се вади. От там ще видиш всичко. Корпуса на вентилатора е хванат с два болта горе и един долу. Освобождаваш гъвкавата връзка на въздуховода и ти е в ръцете. След това късмет - дано се окаже само смазване или четки.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

          Благодаря, колега!

          Коментар


          • #6
            До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

            Преди да го разглобиш провери връзките към него - доста вероятно е просто някъде от влагата да правят номера клеми, жици и т.н. Про мен това беше причината - наврях се отдолу, размърдах жиците и всичко се оправи. Естествено затегнах нещата за да не се повтаря
            Късмет.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

              Аз лятото правих ремонт на парното ми защото антифриза си изтичаше в купето от страната на шофиора. Направо на въпроса: вентилатора не можеш да го махнеш ако не свалиш таблото доказано от мен /мога да кача снимки/. Имаш играчка за около 2-3 часа. Другото се нарежда по мед и масло. Вентилатора е доста глемичък за да мине през жабката. Затова изчакай week-end-а и си поиграй малко.
              Успех !

              Поздрави
              Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

              0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
              /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

              Коментар


              • #8
                До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                Твоята тема я изчетох още преди да пиша. Гледах снимките, които са качени, само че не видях/не познах вентилатора. Дали ще успея да смажа перката през жапката, без да демонтирам моторчето?

                Коментар


                • #9
                  До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                  Може би ти трябва тази джаджа:
                  Прикачени файлове
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                    Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                    Може би ти трябва тази джаджа:
                    Точно тази джаджа е вентилатора и много добре се виждат двата болта отгоре, коити се достигат през свалената жабка. Иначе вентилатора се сваля надолу под таблото.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #11
                      До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                      В тази моя тема ясно се вижда, че когато слагах климатика съм свалял вентилатора без да свалям таблото. Гарантирам, че не ти трябва повече от 15 минути.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47123
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                        Лесно се стига до вентилаторчето но самото то трудно се сваля .Всичко е в жабката и отдоло под нея ,самото моторче няма да е изгоряло първо гори бушона ,та нали е за това да го защити !При мен се започна с същите симтоми като при теб и после спря окончателно сменях два пъти бушона и после естествено разглобяване!От вътре извадих три химикала /минали са през въздохопровода който е м/у двете седалки горе едната решетка ми е счупена/ които опираха в перката и от време на време го спираха ,издаваха и гаден шум! Внимавай като бърникаш пред перката има две малки намотки които са за скоростите на моторчето - да не ги скъсаш или доблежиш една да друга.Аз също исках да смажа ротора ама ми се видя много разгробяване и го оставих! За сега работи без проблем. Искрено се надявам да се раминеш като мен дано не са четки или лагерчета!
                        Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                        костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                          Вчера питах И.Попов за разглобяването, и обясненията му савпадат на 100% с тези на Славин. Вие и заглъхва защото перката опира в корпуса, а не от лош контакт на жиците. Лошото е че са втулки а не лагери и щом вече вие само смазване не помага.Смятам тези дни да го разглоба, смажа и да му смена четките на моето моторче, профилактично за да ми е мирна главата в бъдеще. Ако до тогава получа код за достъп до FTP-то ще пусна тема със снимки.
                          Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                            От както отворих темата, парното взе, че се самооправи. Да го човъркам ли профилактично, или само да го заплашвам сутрин, че пак ще пиша във Форума?
                            Може ли да е имало някакъв боклук, който вече е изпаднал и проблемът се е решил?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Витара - достъп до вентилатора на парното?

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              Може ли да е имало някакъв боклук, който вече е изпаднал и проблемът се е решил?
                              Да
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X