Защо рестартирам темата за NISSAN QASHQAI ?
Случайно попаднах на 'старата тема' при търсенето ми на информация за модела. Имах търпението да изчета ЦЯЛАТА тема. Общия извод е, че бъка от спам. Старата тема е 'NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация' . Когато четох, на практика видях само мнения, но не впечатления и информация. Спокойно може да се каже, че българите освен от футбол и политика са и едни от най-добрите белетристи!
Дълго се колебах дали, заради спама в темата си заслужава, да правя акаунт, да пиша и да обяснявам. Все пак, реших да направя това усилие заради хората, които ще влизат след мен и ще търсят наистина полезна информация за NISSAN QASHQAI!
Ако започнем изхождайки от твърдението на производителя, че NISSAN QASHQAI е кросовер автоматично трябва, да изключим сравнението му с така наречените джипки. Всички подобни сравнения са неуместни и не бива да се взима мнението им за полезно относно темата. Всякакви сравнения с Патрул (примерно) или други модели с многократно по-добри качества за офроуд са смешни, особено, ако авторите на такива постове сериозно настояват да се прави паралел на качествата им.
Всеки един потребител на транспортно средство има нужда, която удовлетворява чрез избора си на конкретен модел автомобил. Всякакви сравнения на модели в различни класове са неумесни, но за съжаление тук масово се практикува тази практика... и това е смешното..
Пример за безсмислие:
Седят 3-има форумджии и си мерят клавиатурите. Първия пише...Вчера, като излезнах да покарам по камънака в коритото на река Лъкавица, нямаше място дето, да не мине моя Х-дедов джип. Втория веднага го контрапостира...Ъ, там си карал щото не можеш да излезнеш от коритото, много са ти високи бреговете...ти да видиш с моя Х-хай-дедов-лукс как изкатервам бреговете, по метър отвесни, изяждам ги направо...Третия, веднага изплющява пост... Ооооо мъжки много сте ми весели, ама там карате щото е лесно, аз спокойно си карам върху морените на Златните мостове, а в каросерията отзад имам по 12 глигана с моята ултра-дедова-тундра....
Съдейки по масовия пример за писане на мнения излиза, че Тундрата е най-най-офроуд, а останалите машини са паркетни демо версии ...
==============
Всички горни редове са за да подразня спамаджиите! Мухахахааа!
Ето историята за моите впечатление от NISSAN QASHQAI:
От две години търся машина, която да има по-висока проходимост от лек автомобил. За 28 години съм карал много автомобили, не толкова много камиони и нялокло джипа. Ето че дойде осмисления момент, когато реших да предприема действия по намиране на подходящо возило. Ще използвам примери взети от леките автомобили, за да може да стане ясно какви предимста има NISSAN QASHQAI. Първоначалната ми идея беше да намеря подходяща машина от класа Рав4, или ЦР-В. Пресечната точка на нуждите ми беше в този клас автомобили. Пристъпих към проучване на цени, нови, втора ръка, по-стари, по-нови... Втората стъпка беше тест драйв. Намерих познати и покарах различни машини. Поради това, че имам достатъчен опит с автомобилите, въобще не ме интересуваха отзивите по форумите, а исках да усетя 'на живо' машините. На кратко... по-старичките Рав4 не са добре на шосе, новите Рав4 са много по стабилни. Като проходимост извън пътя тези возила удовлетворяваха моите изисквания (навиране по разни неприятни пътища покрай язовирите, за риболов). Да ама не... харесването ми на Тойота Рав4 приключи, когато покарах ЦР-В. По старите машини от този вид малко ми клатушкаха на шосе, но това го разбрах, когато се качих на нов ЦР-В. Мдаааааа... ама двама приятели решиха да ме стресират допълнителнок, като ми организират тест драйв на Тойота Хайлукс и на Нисан Навара. На кратко казано, тези камиони оставят всичко зад себе си и всички, които си мислят, че карат джипки, дълбоко се лъжат...
Като капак на това, миналата година, в Русия, при един зимен риболов ми тикнаха в ръцете нещо, което дори не знам в кой клас се води - Тундра. С нея думата офроуд се изчерпва!
Защо след толкова гледане, каране и мислене реших да купя NISSAN QASHQAI.
- Прасета не ловувам, каросерия за окървавен труп не ми е необходим;
- Каравана няма да тегля, защото последните години използването на такова нещо в България носи само неприятни емоции;
- Нямам моторна лодка с колесар или джет скуад;
- Няма да карам провизии за хижа Мусала през зимата;
- Няма да летя с 240 по магистралата, както моя шеф с Ровъра или откачения му заместник (контето) с Кайена;
Какво искам:
- Разумен разход на гориво граничещо с икономични рекорди! Бензиновия мотор на NISSAN QASHQAI - 140Кс в комбинация с безстепенната автоматична скоростна кутия е началото на ново време в 'правенето на автомобили'. Ако някой още не е обърнал внимани, NISSAN QASHQAI е един от малкото автомобили, които имат по-малък разход на гориво с автоматичната ск.кутия спрямо шест степенната ръчна ск.кутия !!! При тази кутия липсват зъбни предавки и го няма ОНОВА познато придърпване за автоматичните ск.кутии! Някои правят сравнение на тази скоростна кутия, като казват, че тя помага да се чувствате, като в тролей или ускорява като скутер (няма ръчкане на скорости, няма придърпване).
- Стабилност на шосе! Някой ще каже, 'е как провери страбилността?'. Така...в права отсечка, ускоряваш до 100 и започваш да въртиш волана, налаво, надясно четири пъти в секунда. В един момен, колата влиза в резонанс от люшкането. За разлика от много коли ESP-то работи, както се очаква и 'гаси' разбалансирането на колата, като я вкарва в 'правата' посока. Например, същия тест направен с най-новото Рено Гранд Сценик (7 места) води до изненада и гневна почуда, въобще работят ли му системите за стабилизация...Не бързайте да хулите Рено, такова е положението с много 'леки автомобили'. NISSAN QASHQAI е многократно по-стабилен от болшинството шосейни автомобили, независимо коя година са произведени. Това може да не хареса на любителите на дрифтинг и джиткане със занасяне между колите по улиците, но определено дава много сигурност и спокойствие на 'нормалния' шофьор!
- Комфорт! За пример ще взема бензиновия вариант на NISSAN QASHQAI с най-много екстри. Ако трябва да поръчаме аналогични пакети с екстри от Тойота или Хонда разликата е между 15-20 хиляди, което е смазващо. За всички модификации вграден блутуд, изнесени бутони въру волана за аудиото и круизконтрола (дори за най-евтиния вариант от 23 000лв!). Двузонов климатроник, огледало против заслепяване с фарове, биксенон, кожен салон, отлични възможности за конфигуриране на седалки и багажник, 8 еърбега, активни протектори зад главата на предните седалки, подлакътници на предни и задни седалки, охлаждане в жабката, автоматично прибиращи се огледала, парктроник
- Проходимост. Много хора ще потрият ръчички и ще кажат... да ама нещата свършват до тук. Не, отново бъркат. Седемнайсет цоловите джанти и нормалния балон на гумите при NISSAN QASHQAI правят колата очаквано стабилна, особено в комбинация с общата и височина. Преди години имаше период в който не слизах от класическа Уазка Газ69. С такава антика мога да се кача по стълбите на ЦУМ до 5-ия етаж! Като покарах NISSAN QASHQAI смело мога да кажа, че може повече, което по абсолютна стойност означава МНОГО, ама МНОГО! За всички, които биха се опитали да ме подтикнат да тествам NISSAN QASHQAI върху еднометрови речни камъни покрити с жабуняк, бих ги подсетил да отправят предложението си към приятеля ми с Тундра-та
- Мощ. 140Кс може и да не са нещо много в днешно време, но ако някой е сменил (карал) или тествал поне 10 автомобила правени 2008-2009г е установил, че дори кола със 130 коня, вече се лигави и върви сякаш е 80Кс. Отговора на всички производители срещу подобна критика е, че това се налага от начина на горене в моторите, наложени от изискванията за Еко поведение съобразно стандартите Euro 4 и Euro 5 - тъжно нофакт! И тук QASHQAI се представя по-добре от себеподобните си.... не знам защо, сигурно има нарушители на стандартите в Nissan!
-Цена! Колкото и да е тъжно на всички NISSAN QASHQAI няма конкурент в това отношение.
Искам да изкажа благодарност на всички досегашни кметове на София, благодарение на чиято безотговорност, оформиха в мен твърдото намерение да се сдобия с паркетен кросовър, с такива прекрасни качества!
======================
Тази тема е за хората, които имат нужда от лек автомобил 4х4, който не се страхува от неизброимите дупки в градовете, непочистените снежни улици или искайки да се отдадат на хобито си край язовири, реки или офроуд разходка..
Случайно попаднах на 'старата тема' при търсенето ми на информация за модела. Имах търпението да изчета ЦЯЛАТА тема. Общия извод е, че бъка от спам. Старата тема е 'NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация' . Когато четох, на практика видях само мнения, но не впечатления и информация. Спокойно може да се каже, че българите освен от футбол и политика са и едни от най-добрите белетристи!
Дълго се колебах дали, заради спама в темата си заслужава, да правя акаунт, да пиша и да обяснявам. Все пак, реших да направя това усилие заради хората, които ще влизат след мен и ще търсят наистина полезна информация за NISSAN QASHQAI!
Ако започнем изхождайки от твърдението на производителя, че NISSAN QASHQAI е кросовер автоматично трябва, да изключим сравнението му с така наречените джипки. Всички подобни сравнения са неуместни и не бива да се взима мнението им за полезно относно темата. Всякакви сравнения с Патрул (примерно) или други модели с многократно по-добри качества за офроуд са смешни, особено, ако авторите на такива постове сериозно настояват да се прави паралел на качествата им.
Всеки един потребител на транспортно средство има нужда, която удовлетворява чрез избора си на конкретен модел автомобил. Всякакви сравнения на модели в различни класове са неумесни, но за съжаление тук масово се практикува тази практика... и това е смешното..
Пример за безсмислие:
Седят 3-има форумджии и си мерят клавиатурите. Първия пише...Вчера, като излезнах да покарам по камънака в коритото на река Лъкавица, нямаше място дето, да не мине моя Х-дедов джип. Втория веднага го контрапостира...Ъ, там си карал щото не можеш да излезнеш от коритото, много са ти високи бреговете...ти да видиш с моя Х-хай-дедов-лукс как изкатервам бреговете, по метър отвесни, изяждам ги направо...Третия, веднага изплющява пост... Ооооо мъжки много сте ми весели, ама там карате щото е лесно, аз спокойно си карам върху морените на Златните мостове, а в каросерията отзад имам по 12 глигана с моята ултра-дедова-тундра....
Съдейки по масовия пример за писане на мнения излиза, че Тундрата е най-най-офроуд, а останалите машини са паркетни демо версии ...
==============
Всички горни редове са за да подразня спамаджиите! Мухахахааа!
Ето историята за моите впечатление от NISSAN QASHQAI:
От две години търся машина, която да има по-висока проходимост от лек автомобил. За 28 години съм карал много автомобили, не толкова много камиони и нялокло джипа. Ето че дойде осмисления момент, когато реших да предприема действия по намиране на подходящо возило. Ще използвам примери взети от леките автомобили, за да може да стане ясно какви предимста има NISSAN QASHQAI. Първоначалната ми идея беше да намеря подходяща машина от класа Рав4, или ЦР-В. Пресечната точка на нуждите ми беше в този клас автомобили. Пристъпих към проучване на цени, нови, втора ръка, по-стари, по-нови... Втората стъпка беше тест драйв. Намерих познати и покарах различни машини. Поради това, че имам достатъчен опит с автомобилите, въобще не ме интересуваха отзивите по форумите, а исках да усетя 'на живо' машините. На кратко... по-старичките Рав4 не са добре на шосе, новите Рав4 са много по стабилни. Като проходимост извън пътя тези возила удовлетворяваха моите изисквания (навиране по разни неприятни пътища покрай язовирите, за риболов). Да ама не... харесването ми на Тойота Рав4 приключи, когато покарах ЦР-В. По старите машини от този вид малко ми клатушкаха на шосе, но това го разбрах, когато се качих на нов ЦР-В. Мдаааааа... ама двама приятели решиха да ме стресират допълнителнок, като ми организират тест драйв на Тойота Хайлукс и на Нисан Навара. На кратко казано, тези камиони оставят всичко зад себе си и всички, които си мислят, че карат джипки, дълбоко се лъжат...
Като капак на това, миналата година, в Русия, при един зимен риболов ми тикнаха в ръцете нещо, което дори не знам в кой клас се води - Тундра. С нея думата офроуд се изчерпва!
Защо след толкова гледане, каране и мислене реших да купя NISSAN QASHQAI.
- Прасета не ловувам, каросерия за окървавен труп не ми е необходим;
- Каравана няма да тегля, защото последните години използването на такова нещо в България носи само неприятни емоции;
- Нямам моторна лодка с колесар или джет скуад;
- Няма да карам провизии за хижа Мусала през зимата;
- Няма да летя с 240 по магистралата, както моя шеф с Ровъра или откачения му заместник (контето) с Кайена;
Какво искам:
- Разумен разход на гориво граничещо с икономични рекорди! Бензиновия мотор на NISSAN QASHQAI - 140Кс в комбинация с безстепенната автоматична скоростна кутия е началото на ново време в 'правенето на автомобили'. Ако някой още не е обърнал внимани, NISSAN QASHQAI е един от малкото автомобили, които имат по-малък разход на гориво с автоматичната ск.кутия спрямо шест степенната ръчна ск.кутия !!! При тази кутия липсват зъбни предавки и го няма ОНОВА познато придърпване за автоматичните ск.кутии! Някои правят сравнение на тази скоростна кутия, като казват, че тя помага да се чувствате, като в тролей или ускорява като скутер (няма ръчкане на скорости, няма придърпване).
- Стабилност на шосе! Някой ще каже, 'е как провери страбилността?'. Така...в права отсечка, ускоряваш до 100 и започваш да въртиш волана, налаво, надясно четири пъти в секунда. В един момен, колата влиза в резонанс от люшкането. За разлика от много коли ESP-то работи, както се очаква и 'гаси' разбалансирането на колата, като я вкарва в 'правата' посока. Например, същия тест направен с най-новото Рено Гранд Сценик (7 места) води до изненада и гневна почуда, въобще работят ли му системите за стабилизация...Не бързайте да хулите Рено, такова е положението с много 'леки автомобили'. NISSAN QASHQAI е многократно по-стабилен от болшинството шосейни автомобили, независимо коя година са произведени. Това може да не хареса на любителите на дрифтинг и джиткане със занасяне между колите по улиците, но определено дава много сигурност и спокойствие на 'нормалния' шофьор!
- Комфорт! За пример ще взема бензиновия вариант на NISSAN QASHQAI с най-много екстри. Ако трябва да поръчаме аналогични пакети с екстри от Тойота или Хонда разликата е между 15-20 хиляди, което е смазващо. За всички модификации вграден блутуд, изнесени бутони въру волана за аудиото и круизконтрола (дори за най-евтиния вариант от 23 000лв!). Двузонов климатроник, огледало против заслепяване с фарове, биксенон, кожен салон, отлични възможности за конфигуриране на седалки и багажник, 8 еърбега, активни протектори зад главата на предните седалки, подлакътници на предни и задни седалки, охлаждане в жабката, автоматично прибиращи се огледала, парктроник
- Проходимост. Много хора ще потрият ръчички и ще кажат... да ама нещата свършват до тук. Не, отново бъркат. Седемнайсет цоловите джанти и нормалния балон на гумите при NISSAN QASHQAI правят колата очаквано стабилна, особено в комбинация с общата и височина. Преди години имаше период в който не слизах от класическа Уазка Газ69. С такава антика мога да се кача по стълбите на ЦУМ до 5-ия етаж! Като покарах NISSAN QASHQAI смело мога да кажа, че може повече, което по абсолютна стойност означава МНОГО, ама МНОГО! За всички, които биха се опитали да ме подтикнат да тествам NISSAN QASHQAI върху еднометрови речни камъни покрити с жабуняк, бих ги подсетил да отправят предложението си към приятеля ми с Тундра-та

- Мощ. 140Кс може и да не са нещо много в днешно време, но ако някой е сменил (карал) или тествал поне 10 автомобила правени 2008-2009г е установил, че дори кола със 130 коня, вече се лигави и върви сякаш е 80Кс. Отговора на всички производители срещу подобна критика е, че това се налага от начина на горене в моторите, наложени от изискванията за Еко поведение съобразно стандартите Euro 4 и Euro 5 - тъжно нофакт! И тук QASHQAI се представя по-добре от себеподобните си.... не знам защо, сигурно има нарушители на стандартите в Nissan!
-Цена! Колкото и да е тъжно на всички NISSAN QASHQAI няма конкурент в това отношение.
Искам да изкажа благодарност на всички досегашни кметове на София, благодарение на чиято безотговорност, оформиха в мен твърдото намерение да се сдобия с паркетен кросовър, с такива прекрасни качества!
======================
Тази тема е за хората, които имат нужда от лек автомобил 4х4, който не се страхува от неизброимите дупки в градовете, непочистените снежни улици или искайки да се отдадат на хобито си край язовири, реки или офроуд разходка..
Коментар