Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

    Има ли разлика в дебелината (от там и в якостта) на стабилизиращите щанги (предна и задна) м/у дългата и късата база Pajero 2. Искам на къса база да сложа по-дебели щанги за по-добро асвалтово поведение, т.к. за този автомобил не търся ходове.

  • #2
    До: Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

    Май няма никаква зависимост - дебелините са 6: през 1мм, от 25 до 30. На мойто са 29 май, а е късо 2,5 и ако имаше някаква логика в размерите би трябвало да е с 26 или 27.

    За да си подобриш стабилността си сложи хубави втулки на горните носачи. Гарантирам ти, че разликата ще е осезаема.
    Последно редактирано от Паджеровод; 05-11-09, 18:56. Причина: по молба на автора
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      До: Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

      Ясно, мерси за информацията!

      Ще трябва да си взема шублера и да премеря, за да знам какво е положението. Относно предното окачване - ясно, че новите тампони ще направят голяма разлика... и тяхния момент ще дойде, но още не съм решил дали да не преправя кулите на горните носачи, искам да ги направя раздвижни, за да мога да регулирам camber ъгъла на предното окачване...

      М/у другото - сега се усетих. За кои щанги става въпрос, че размерите са от 25 до 30мм. Предните, задните? Или и за двете си имал предвид, че може да варират във въпросните граници.

      Коментар


      • #4
        До: Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

        И двете. Информацията я черпя от един каталог за усилени тампони и според това, което пише там, вътрешните тампони на стаб-щангите отпред и отзад са еднакви, като дебелината и на предната, и на задната щанга варира в тези граници. В каталога пише "измерете преди да поръчате"
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          До: Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

          Такаам, премерих моите, предната е 27мм, задната е 17 или 18! (забравих да запиша). Явно имало още варианти Вероятно, защото моето Паджеро е малко по-специална модификация - къса база пикап. Има стена зад предните седалки и леген, като купето отзад е даже по-дълго, рамата си е същата. Смятам да сложа 28мм от пред и 26мм от зад от една дълга база. Ще бъде интересно

          За да не отварям нова тема, някой има ли идея какви са разликите в дължините на торсионите при различните модели и при кои кои се срещат. Имам спомен, че бяха 128 и 131см. Също така на дългата база по-твърди ли са? На диаметър ми се сториха еднакви след измерване със шублера, въпреки че ръждата може да си е казала думата.

          Коментар


          • #6
            До: Разлика в стабилизиращи щанги - къса и дълга база Pajero 2

            теоретически трябва да има разлика във твърдоста на торсионите ,но тя не трябва да е във размера на купето а във тежеста на мотора и скоростите .най ниско тегло има 2.5 д. обикновена кутия ,а най високо 2.8 д. автомат супер селект
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X