Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си купя jeep

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Искам да си купя jeep

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    Демек да не му мисли много и да вземе да си купи Г класа, а ? Интересно каква е съпоставката в цената между американеца и немеца, на моделите след 2006г.
    Не видях да е споменал бюджет

    Коментар


    • #17
      От: Искам да си купя jeep

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Редактирай си поста, като махнеш това V6...че, създаваш впечатление за един от специалисторите...!
      Именно защото имам И 3,7 литра V6 Powertech от 8 години, И 5,7 литра V8 HEMI от близо 5 години, съм го написал така.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Искам да си купя jeep

        Сега малко информация конкретно по темата.

        Аз имам такова 3.7 бензин, автоматик с NV242 раздатка която има опция фул тайм. До тук за 100000км на газ средния разход е точно 15.87. Това записани всички зареждания и разделени на километрите. Употребата е всеки ден на работа в София, уикендите дълъг път и лек офроуд. Винаги когато е сухо се кара само на заден мост. Извънградско, не по магистрала разхода е около 12. В София стига и до 20.

        Сравнително прост и дуракоустойчив камион с евтини за тоя клас превозни средства части. Но ремонти ще си има и частите не се намират много лесно дори в София.

        Коментар


        • #19
          От: Искам да си купя jeep

          Вземи си дизел 3,0 CRD s 250 коня и 570 Нм въртящ момент. Родих се с тая машина. разходът ми е 8 дизел извънградско, а в града е 10. Кутията е 8-степенна на ZF, пък нека VM мотори са лоши двигатели.А за екстрите,които ти предлага американския автомобил, няма да говорим. Не се занимавай с бензин и газ, спестяваш от едно място и инвестираш на друго после.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #20
            От: Искам да си купя jeep

            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            Вземи си дизел 3,0 CRD s 250 коня и 570 Нм въртящ момент. Родих се с тая машина. разходът ми е 8 дизел извънградско, а в града е 10. Кутията е 8-степенна на ZF, пък нека VM мотори са лоши двигатели.А за екстрите,които ти предлага американския автомобил, няма да говорим. Не се занимавай с бензин и газ, спестяваш от едно място и инвестираш на друго после.
            Не,че нещо ама поне прочети за тоя автомобил нещо Нито ДВГ-то е ВМ ,нито скоростите са ZF.

            Коментар


            • #21
              От: Искам да си купя jeep

              Човекът се чуди, какво да си купи. Аз изказвам мнение на база моя опт, а той да си преценява, дали ще го купи или не. Някои даже му дават акъл Субару да си взима. Що не, стига да му помогнем в избора...Аз лично бих се радвал, ако би ми помогнал някой така.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #22
                От: Искам да си купя jeep

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                Не, че нещо ама поне прочети за тоя автомобил нещо Нито ДВГ-то е ВМ, нито...
                Напротив, италиански е.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  От: Искам да си купя jeep

                  Емо, 3.0 литров ВМ няма в тези коли!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Искам да си купя jeep

                    Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                    Не видях да е споменал бюджет
                    Верно е, не е споменал бюджет, предполагам тази която е 6Х6 отпада обаче от вариантите, че пита за разхода човека...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Искам да си купя jeep

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Емо, 3.0 литров ВМ няма в тези коли!
                      Ma кажи му, че е от родината на Рудолф (не е елена на дядо Коледа) Дизел.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Искам да си купя jeep

                        В тримесечната ми кариера на собственик на Jeep се убедих в следното:
                        Положително - хубав (субективна преценка), удобен, с куп глезотийки, добра прогодимост.
                        Отрицателно - няма части, майсторите му се цупят и вдигат рамене, скъпа поддръжка.
                        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Искам да си купя jeep

                          То скъпото и то е доста субективно, имам приятели с дизели които като чуят че нещо харчи над 10, значи е скъпо. Ама че било 15 газ, няма значение.
                          В България, каквото и да си купиш, ако нямаш добър майстор, те ш*бат по чорапи. Даже и нов Мерцедес в Балкан Стар ( еле па нов Jeep).

                          Мнението на над 90% от участниците във форума е че джипа трябва:
                          1. да е с рама- за да има буксирни точки, дето да те сеца трактор с удар, като се окопаш
                          2. тегло над 2 тона- за да може да се окопаш хубаво
                          3.двигател до 118кс- за да не можеш да се извадиш сам от калта
                          4.задължително дизел- за да си щастлив зимата
                          5 еле па ако е под 100 коня да е в малкия данък- за да останат пари за гуми
                          6.кални 31ци не трабва да може да ги буксува дори и на сняг- за да е сигурен и да не се притесняваш че ще занесе, ако запали
                          Успееш ли да изпълниш тези точки, може да се чустваш истински подготвен офроудър.

                          Та Jeep ( не Тойота, Нисан, Мицубиши) се купува само с бензинов мотор и никога няма да влезе в горните изисквания за джип.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Искам да си купя jeep

                            Имам добри майстори - и в трите сервиза обслужват всичките ми останали коли или са ги обслужвали, без проблем или забележки. На джипката се намръщиха и казаха, че на това двигател не пипат. За скъпо нямах предвид разход, а части. И не само, че са скъпи. Ами просто ги няма. Трябва да се поръчват отвъд океана. Иначе засега разхода ми е нормален - 8,3 извънградско и около 16 на сто в града.
                            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                            Коментар


                            • #29
                              От: Искам да си купя jeep

                              Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                              Имам добри майстори - и в трите сервиза обслужват всичките ми останали коли или са ги обслужвали, без проблем или забележки. На джипката се намръщиха и казаха, че на това двигател не пипат. За скъпо нямах предвид разход, а части. И не само, че са скъпи. Ами просто ги няма. Трябва да се поръчват отвъд океана. Иначе засега разхода ми е нормален - 8,3 извънградско и около 16 на сто в града.
                              Ох, ама ти упорито не отиде, където те пращаха всички "джипари" от форума, а?
                              Не е вярно, че ги няма частите.
                              Не е вярно, че трябва да се поръчват отвъд океана, въпреки, че е желателно, защото са поне 2 пъти по-евтини, със все доставката и митницата.
                              Има хора, дето само с Jeep се занимават - вярно малко са, ама те и Jeep-ките не са многобройни, пък и не се развалят толкова често, че да забогатее майстор от тясна специализация върху тях.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Искам да си купя jeep

                                Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                                То скъпото и то е доста субективно, имам приятели с дизели които като чуят че нещо харчи над 10, значи е скъпо. Ама че било 15 газ, няма значение.
                                В България, каквото и да си купиш, ако нямаш добър майстор, те ш*бат по чорапи. Даже и нов Мерцедес в Балкан Стар ( еле па нов Jeep).

                                Мнението на над 90% от участниците във форума е че джипа трябва:
                                1. да е с рама- за да има буксирни точки, дето да те сеца трактор с удар, като се окопаш
                                2. тегло над 2 тона- за да може да се окопаш хубаво
                                3.двигател до 118кс- за да не можеш да се извадиш сам от калта
                                4.задължително дизел- за да си щастлив зимата
                                5 еле па ако е под 100 коня да е в малкия данък- за да останат пари за гуми
                                6.кални 31ци не трабва да може да ги буксува дори и на сняг- за да е сигурен и да не се притесняваш че ще занесе, ако запали
                                Успееш ли да изпълниш тези точки, може да се чустваш истински подготвен офроудър.

                                Та Jeep ( не Тойота, Нисан, Мицубиши) се купува само с бензинов мотор и никога няма да влезе в горните изисквания за джип.
                                Правилно си уловил нещата. И аз така бях разбрал, за тва си купих Патрол. Още сънувам кошмари, а го продадох преди четири години. От тогава акъл какво МПС да си купя не търся у форума... ��

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X