Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали някой знае?

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Дали някой знае?

Какъв ли е разхода на празен ход на примерно двулитров дизел? От не много умните.
    Че трябва да пътувам тези дни на далече
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

От: Дали някой знае?

Ох. Бях го мерил, и не мога да си спомня.
    Литър нафта прекарва през ГНП-то за две минути ли, нещо такова. 90 и не помня колко процента е обратна - връща я.
    Това е, кокато зарежда акумулатора, без да е включено друго, и без да е пуснато парното.
    Часовия не е голям. Ако го напълниш до тапата, и туриш някоя туба в багажника - трябва да не те е много страх.
    Мини ако искаш да ти дам, имах с налят антигел. Отдавна беше, ама нафтата не старее като бензина.

Коментар

Мерседес W124 300 D - 700-800ml/h

Това беше отговора на приятел от Новосибирск, с който си говорехме как пали през зимата, и той спомена, че е запалил есента, и повече не е гасена колата..
      Driving experience - since 1976.
      Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Коментар

Имам един спомен от една зима на петолъчката, 1.6 бензин, с работещ климатик/парно в купето, грубо около литър на час. За 3-4 часа не мисля, че изхарчи повече от 5 литра. При дизела би трябвало да е надолу разхода?
        Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

Коментар

То е ясно, че ще е пълен и туба ще има, ама ми стана интересно. Парното ще работи - надявам се.
          Лопатата и веригите са си отзад цяла зима.

Коментар

350-1000мл/час в зависимост от досадни подробности като електрически консуматори, температура на двигателя и на околния въздух и качества на горивото. Ако включиш и климатик - определено повече от 1л/час. Почти няма значение колко е умен.
            На днешния ден, преди много години, се е родило дете, което на около 30-годишна възраст променило света. Честит рожден ден, сър Исак Нютон!

Коментар

СмЕтай по около 0,7-0,9л/ч, та да не псуваш после.
              Вероятно е по-нисък, ама като включиш парното и фаровете... Пък и твоя не е с директно впръскване(онези са по-икономични), ама в случая това му е плюс, ако мислиш да се отопляваш с него.
              Не знам резервоара на Кията колко е(едва ли под 60л), но вероятно с половин резервоар, ще изкараш два дена, а ако гасиш чат-пат може и повечко. За по-сигурно доливай по бензиностанциите на всеки 200-250км(3-4 часа в сегашните пътни условия), докато имаш възможност. Така в най-лошия случай, ще си доста над половината резервоар, а и често споменаваш, че си носиш туба....Та няма страшно–У нас всяко чудо е за максимум три дни.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Коментар

Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                У нас всяко чудо е за максимум три дни.
                Целта е у немачко и после през Италия.

Коментар

Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Целта е у немачко и после през Италия.
                  Не вярвам и в чужбна да те изоставят на произвола на съдбата, макар и да не могат да се сравняват с нашите непогрешими отличници от пътните управления и Гражданска защита.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Коментар

Не мисля, че ще имаш някакви проблеми. Аз лично туба не бих взел, защото не съм сигурен в различните държави как реагират на туба в багажника. Моята практика беше, пълен на тръгване и допълване по пътя, щом падне на 1/3. Но щом е зимата, айде нека е на 1/2.

ПП: Около литър на час се върти разхода на празен ход, без да претендирам за абсолютна точност. Моята е 1.9 ТД (предкамерен).
                    Your conscience is all you can take to your grave.

Коментар

Не вярвам и в чужбна да те изоставят на произвола на съдбата, макар и да не могат да се сравняват с нашите непогрешими отличници от пътните управления и Гражданска защита.

Абе, зависи. За 35г по пътя, само в Австрия съм преспивал заради затворена магистрала.

Коментар

Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Абе, зависи. За 35г по пътя, само в Австрия съм преспивал заради затворена магистрала.
                        Няма лошо, ама ако тук станат такива условията, за каквито там преспиваш една нощ, чудото ще ни е барем три дни, и без човешки жертви нЕма да се мине.

Коментар

Няма лошо, ама ако тук станат такива условията, за каквито там преспиваш една нощ, чудото ще ни е барем три дни, и без човешки жертви нЕма да се мине.

Е, две преспахме. До Дунава, не в планината.
                          Последно редактирано от Пенчо; 27-01-12, 15:10. Причина: доп

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                          X