• Волейболистките ни с нов успех в Баку

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:2
Размер:144.4 КБ
ID:6514648Женският ни национален отбор по волейбол си гарантира място в следващата фаза на предквалификационния турнир, който се играе в Азербайджан.

Това стана факт, след като момичетата на италианскя селекционер Марчело Абонданца спечелиха и втория си мач в предварителна група "В", надигравайки пред 1350 зрители в драма тима на домакините от Азербайджан с 3:2 гейма (18:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:7) и 111 минути игра.

На старта българките надиграха без проблеми отбора на Дания с 3:0 гейма.

Националките ни изиграха силен мач, като демонстрираха характер и успяха да измъкнат срещата.

Четири волейболистки в тима ни приключиха срещата с двуцифрен точков актив. Страхотен мач изигра Елица Василева (на снимката долу), която се отчете с 16 точки. Страшимира Филипова добави 13. Добриана Рабаджиева също демонстрира класа и помогна с 12 точки, а Цвети Заркова реализира 11 точки.

Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:6514649Суперзвездата на отбора ни Ева Янева се задоволи с 8 точки.

За отбора на домакините над всички бе Полина Рахимова. Тя стана и топреализатор на мача с 24 точки. Само нейните усилия обаче се оказаха недостатъчни.

Ключов в мача се оказа четвъртият гейм при 2:1 части за отбора на Азербайджан. Тимът на домакините влезе в частта повече от убедително след 6:1 и 9:2 точки. тогава обаче българките демонстрираха характер и класа и второто техническо прекъсване дойде при 16:15 точки в наша полза. Драмата настъпи при 21:21 точки. В края на частта българките показаха по-здрави нерви и измъкнаха гейма с 25:23 точки.

Това даде допълнително самочувствие на момичетата ни, които в перфектен стил изиграха тайбрека и затвориха мача.

В последния мач в групата утре Азербайджан играе с Дания.

Както е известно, само крайният победител в турнира ще получи право да играе в олимпийски квалификационен турнир следващата пролет.