Линдзи Вон стартира сезона по шампионски

• Линдзи Вон стартира сезона по шампионски

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:3
Размер:88.1 КБ
ID:6513218Трикратната носителка на Световната купа при алпийките Линдзи Вон от Съединените щати стартира новия сезон по шампионски.

Чаровната американка (на снимката), която само преди четири дни навърши 27 години, спечели първият старт за сезона - гигантския слалом в австрийския зимен център Зьолден.

След първия манш Ледената кралица бе четвърта, като изоставаше с 0,82 секунди от изненадващата лидерка Федерика Бриноне от Италия. Във втория манш обаче Вон направи страхотно спускане и спечели състезанието с общо време от 2:24.43 минути.

Втора остана Виктория Ребенсбург. 22-годишната германка демонстрира стабилно каране още в първия манш, в който даде трето време, а във втория бе съвсем близо до фаворитката Вон, но в крайна сметка остана втора, само на 0,04 секунди от победителката.

За радост на публиката в Зьолден, за място на подиума се пребори и една от местните любимки Елизабет Гьоргъл. Тя изостана с 0,40 секунди от победителката.

Актуалната носителка на Световната купа Мария Риш-Хьофел от Германия стартира сезона слабо, като трябваше да се задоволи с 24-ото място. Тя остана на 3,13 секунди след най-добрата си приятелка в "белия керван" Линдзи Вон.

Голямото разочарование в гигантския слалом в Зьолден при дамите бе за италианката Федерика Бриноне. След първия манш 21-годишната алпийка, която е родена в Милано, бе лидерка. Нервите й обаче не издържаха и още в самото начало на спускането си във втория манш допусна грешка и приключи участието си.

Първият старт за сезона при мъжете е утре, също в Зьолден, където ще се проведе гигантски слалом.