Стойчев, Казийски и Соколов отново световни шампиони

• Стойчев, Казийски и Соколов отново световни шампиони

Натиснете снимката за да я уголемите

Прегледи:1
Размер:21.3 КБ
ID:6512464Воденият от треньора на мъжкия ни национален отбор по волейбол Радостин Стойчев тим на Тренто спечели за трета поредна година световната клубна титла.

В спора за отличието във финала на надпреварата, която се проведе в Доха, Катар, Матей Казийски, Цветан Соколов и компания надиграха полския Ястржембски (Вйегил) с 3:1 гейма (29:31, 25:16, 25:11, 25:16) след час и 38 минути игра.

Така бе спазена традицията италианския отбор да печели отличието.

Пореден страхотен мач за Тренто направи капитанът на отбора Матей Казийски. Той завърши с 20 точки (16 от атака, 2 от блок и 2 от сервис). Най-резултатен за италианците обаче бе Ян Щокър, който се отчете с 21 точки, като направи много силен четвърти гейм.

Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:6512461Кубинецът Османи Хуанторена добави 15 точки за успеха на своите.

Цветан Соколов се появи в игра в първия и в четвъртия гейм, но не успя да се запише сред реализаторите.

Радостин Стойчев завъртя в игра всичките си 12 състезатели, които бяха в групата му.

За Ястржебски над всички бе Михал Лацко, който реализира 19 точки. Михал Кубяк остана с 12 точки.

Двата тима се "захапаха" от самото начало, като първият гейм вървеше точка за точка. Истинската драма бе в края на частта, като отборът на Тренто изпусна четири последователни геймбола. След това поляците пропиляха два и при третия затвориха частта след 32 минути игра. №1 в гейма бе Лацко, който завърши частта с 9 точки. Казийски бе най-резултатния за Тренто със 7, колкото имаше и Щокър.

Загубеният гейм ядоса играчите на Тренто, които проведоха истинска наказателна акция на противниците си в останалите три части и за трета поредна година стигнаха до световната клубна титла.