Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Част от житието на един боец-ГАЗ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

    Пиши твоето мнение за СК.А за тракторки съм сигурен че ще купиш,ако търсиш проходимост.

    Коментар


    • #47
      До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Пиши твоето мнение за СК.А за тракторки съм сигурен че ще купиш,ако търсиш проходимост.
      Моето мнение е,че тази кутия е много подходяща за ГАЗ 69,когато ще се кара с по големи гуми и се търси много ниска скорост.Ако пък се сменят и мостовете с редукторни( мисля те са още по бавни, моите са-5,125)си става траялна машинка,хем ще може да се сложат и по големи от 33-ки гуми,но си требе и малко по мощен двигател,както казваш ти.Кутията е добра ако се направи както трябва,има и почти всички части в магазините и не са скъпи.
      Когато карах тройката с Кайманите през повечето време карах на бавни и полусъединител,да речем че и двигателя си бе позаминал,но се явяваше бърза.
      На последните разходки с новата кутия си карах 95% на бързите и на много малко места включвах бавните за да мина много бавно, главно при големи наклони (спускания).ГАЗ ката ми е много лека,още не е "накичена" и за това не усещам и липсата на мощност въпреки "ретро"мотора.С една дума доволен съм.
      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

      Коментар


      • #48
        До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

        Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
        Да Ники,прав си!Когато е с раздатката това чудо тежало към 90кг,така ме успокои и Драго(Dragomir68 )когато ходихме до Карбон за частите.Стана ми малко по леко,могло е да е и по лошо!
        Тамън 72-3 кила са двете с ръчната, маслото, лосчетата и муфата с лагера

        Може ли да снимаш/ да качиш снимка на задната част на двете кутии.
        И да измериш растоянието на шлиците от тези за зъбното колело на 1ва и 2ра (отзад) и дължината на самия вал когато ти остане време и възможност разбира се.
        Мисълта ми е по натам, като правя моя (почти съм решил да е с такава), ако се направи на струг на обикновения вал резба за фланеца дали с капаци от 3-ката няма да стане 4-ковата самостоятелно като се направят резби за капаците в корпуса (по тази логика да се направи синхронизираната 4-степенна така). Или има нещо което изпускам?
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #49
          До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          Тамън 72-3 кила са двете с ръчната, маслото, лосчетата и муфата с лагера

          Може ли да снимаш/ да качиш снимка на задната част на двете кутии.
          И да измериш растоянието на шлиците от тези за зъбното колело на 1ва и 2ра (отзад) и дължината на самия вал когато ти остане време и възможност разбира се.
          Мисълта ми е по натам, като правя моя (почти съм решил да е с такава), ако се направи на струг на обикновения вал резба за фланеца дали с капаци от 3-ката няма да стане 4-ковата самостоятелно като се направят резби за капаците в корпуса (по тази логика да се направи синхронизираната 4-степенна така). Или има нещо което изпускам?
          Доколкото разбирам искаш размерите на вторичния вал(имам стария и от него мога да премеря).Ако сложиш капаци от троиката ще трябва да затапваш и лагера на междинния вал,долу от задната страна на кутията откъм раздатката,това май пропускаш.
          Събота или неделя ще щракна снимки и ще премеря.Докато търсех схеми на моята кутия в нета(така и не намерих) намерих начин и чертежи за преработка на УАЗова(469) както ти искаш,но аз бех взел моята и не свалих чертежите.
          А ето пак намерих тази преработка ,може да ти е от полза:http://www.gaz69.ru/ipb/index.php?showtopic=70155

          П.П.Само ,че ако нямаш регистрация там няма да виждаш чертежите.
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • #50
            До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

            Ето я същата тема,като ще кача чертежите тук да се виждат:http://www.gaz69.ru/ipb/index.php?showtopic=70155
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Светозар Стеев; 18-02-10, 21:43.
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • #51
              До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

              Благодаря ,за мнението колега,на мен в снега малко ми идва бавна на бавните скорости.На втора бавна има много повече мощ и не ми достига инерцията както преди с тройката.Затова съм решил да направя и една Волгова щото там предавателните числа нямат такива големи разлики като Уазковата.Моя мотор е съвсем малко по-високо оборотен от твоя и пак не ми достигат обороти да се изстрелям някъде на някой отвесен скат,става дума за Газ-24-д.От липса на мощност не се оплаквам с тази СК,но ми е много бавна,нямам я засилката на втора,а на трета нямам вече нужната мощност.

              Коментар


              • #52
                До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                Доколкото разбирам искаш размерите на вторичния вал(имам стария и от него мога да премеря).Ако сложиш капаци от троиката ще трябва да затапваш и лагера на междинния вал,долу от задната страна на кутията откъм раздатката,това май пропускаш.
                Събота или неделя ще щракна снимки и ще премеря.Докато търсех схеми на моята кутия в нета(така и не намерих) намерих начин и чертежи за преработка на УАЗова(469) както ти искаш,но аз бех взел моята и не свалих чертежите.
                А ето пак намерих тази преработка ,може да ти е от полза:http://www.gaz69.ru/ipb/index.php?showtopic=70155

                П.П.Само ,че ако нямаш регистрация там няма да виждаш чертежите.
                Да от стария разбира се ги погледни, междинния лагер е ясен на него не обръщам внимание, капаци от раздатки бол само зависи как ще се вмести с горния от вотричния (ако стане такава де).

                Имам и съм ги гледал тия одавна, та даже ги бех забравил, добре че ме подсети, имам ги някаде свалени
                Само немога да си спомня дали фланец (от раздатката или от моста) ставше на шлиците на уазковия втроричен вал, бях ги мерил ама сега като се замисля не си спомням По чертежа не е обикновен. При теб дали е нормален фланеца?

                Разбира се това е за в бъдеще сега други проблеми са ми на главата.


                Хубаво е да я има тази информация когато протрябва да някой!

                Още веднъж мерси, и продължавай разказа за джипката
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #53
                  До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Да от стария разбира се ги погледни, междинния лагер е ясен на него не обръщам внимание, капаци от раздатки бол само зависи как ще се вмести с горния от вотричния (ако стане такава де).

                  Имам и съм ги гледал тия одавна, та даже ги бех забравил, добре че ме подсети, имам ги някаде свалени
                  Само немога да си спомня дали фланец (от раздатката или от моста) ставше на шлиците на уазковия втроричен вал, бях ги мерил ама сега като се замисля не си спомням По чертежа не е обикновен. При теб дали е нормален фланеца?

                  Разбира се това е за в бъдеще сега други проблеми са ми на главата.


                  Хубаво е да я има тази информация когато протрябва да някой!

                  Още веднъж мерси, и продължавай разказа за джипката
                  Ами моя фланец е като от диференциал и вторичния вал е удължен заради едно червячно колело което е за скоростомера и от там се налага и скъсяването на малкото карданче.
                  Ако бях намерил тези чертежи преди да купя кутията ,щях да я направя по тях.Този метод е по лесен понеже ти трябва само опитен стругар.При този вариант си остава вторичния вал и само му се прави резба в края(не се нарязват шлици) ,ползват си се неговите шлици(ситни), като основно се преработва фланеца за кардана.Като гледам чертежите фланеца се разстъргва вътрешно и се вгражда вложка(със същите шлици) която е взета може би от раздатката(от първото зъбно колело от раздатката,което се движи по вторичния вал на СК) и след това се заваряват двете неща.Поради липсата на колело за отчитане на скороста,кутията идва по къса и оттам отпада нуждата от скъсяване на малкото карданче,това е също е плюс.По същия метод би трябвало да стане и четворка,но синхронизирана.
                  ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                    Точно така!
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #55
                      До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                      Ето схемите за скоростна кутия на УАЗ451.
                      Когато събирах моята кутия не намерих схеми ама сега ги има,може да са от полза на някого.
                      Прикачени файлове
                      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                        Да продължа с разказа ,че навънка става топло и машината чака да се дозглоби.
                        Наумил бях да взема лебедка,ама как да дам толкоз пари за нея като надвишаваше няколко пъти цената на джипа(тази за която го купихме).Деня на закопуването доиде а още не бях събрал предницата,тъкмо е идеално да я монтирам пък ще взема да орежа и малко от грозноватата муцуна.Да стане малко по така...
                        Взех Mile Marker SE9500C ,нова от игла.От четенето се оказа ,че за УАЗ стават и по малки модели,но аз избрах тази.По голяма по добре,отколкото да сложа някоя слаба,само за украса.Мястото за монтаж трябваше да се усили,рамите на ГАЗките не са от най здравите.Чакаше ме много работа като рязане,заваряване и малко творчество по дизайна.


                        Мястото за монтаж го усилих,като самата монтажна планка ще е на болтове.


                        Монтажната планка си е намерила мястото.



                        Усилих в средата ,като ползвам и двете диагонални гредички.


                        Показвам на лебедката новото й жилище.Има една лоша новина за нея,ще трябва да се раздели с управлението,то ще живее на сухо в купето.


                        Дойде и ред на маската,колкото и да не ми се искаше, трябваше да режа.Тя пък се озъби,но ще й видя сметката аз!


                        Долната челюст е подрязана и отвора за манивелата е в историята...


                        Всичко е заварено и качено за проба.


                        Брей то почти не личи къде съм рязал.Боята я забърквам пак по "оная рецепта".


                        Няма време за калници,трябва да се кара по баирите...


                        Дойде времето и на калниците.Реших да ги подрежа,понеже бяха опирали малко тук там.


                        Тук дилема след дилема!Къде да резна,къде да преместя мигачите,как да стане по естетично...


                        Старата броня не ставаше на джипа,при наличието на лебедката.Понеже харесвам рифела пак избрах този материал за направа на новата броня.Доста по къса я направих от оригиналната,но не ми харесваше как стои в крайщата,трябваше да ги огъна малко назад.


                        Почти готова,скосена и огъната назад в крайщата.Монтирах и тази тръба отгоре да я заздрави,тъй като е доста поизрязана в средата,пред лебедката.


                        Ще пробвам да вдигна с джека,бронята не помръдва грам ама крика е като жив!Трябва да се внимава с тези крикове,всеки момент джипа е готов да побягне на някъде, то това им е и предназначението в дадени моменти извън пътя.


                        Оригинал срещу оффроудер!Единия не спира да расте...


                        За къде сме без блокажи.Лебедка има пък блокажи не,веднага трябва да се оправят нещата!Още не бях довършил фасадата,а блокажа чакаше от две седмици в един кашон.На Никулден тази година извиках Доктор Драго да посети пациента на място,хем ще направи операцията,хем на другия ден ще направим една разходчица да "открия" разликите


                        Отдолу трескаво се разглобява,бързаме като механици от F-1!


                        За некви 15тина минути моста "падна",а беше обяд...


                        За да кара човек ГАЗ69ка,трябва да има поне такъв гараж...


                        Тука Доктора нещо ми сочи,липсвало нещо важно...Еми вижте как се карат тези Руски машини и се чупели били... как няма да се чупят.Откакто съм го купил джипа все така е каран ,без това лагерче и не съм отварял моста.Леглото е здраво и ще си монтираме всичко както трябва.


                        Монтирането на блокажа си е прецизна работа,отне ни доста часове,но пък сме сменили и всички лагери вътре.


                        Вънка е тъмно но и ние сме към края на операцията.Доктора маже с червения силикон-"тука може и с този силикон,не се нагрява като при двигателя", оспокоява ме той!


                        Остава "само" да качим моста ,а времето за вечеря май изтървахме!Ама масата няма да избяга,ние там сме най добри!



                        Пълната тема за монтажа на лебедката и блокажа е в тази тема:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=74250

                        На другия ден само обезвъздушихме спирачките и бяхме готови за предстоящата разходка.
                        Ето и две клипчета от нея,първото е със снимки а второто е с видео:





                        Разходката мина успешно,тествах блокажа на доста места и пациента вървеше с лекота по безпътието.
                        А още колко работа има...
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                          Нямам думи!

                          Преден няма ли да се поставя, на едното клипче се вижда че въртят 3 от 4 колела - редно е да са и 4-те, особено когато гумата е Кайман.

                          В каква насока продължаваш?

                          Продължение ще има ли скоро, щото в другите постове пишеше да очакваме или следва?
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #58
                            До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Нямам думи!

                            Преден няма ли да се поставя, на едното клипче се вижда че въртят 3 от 4 колела - редно е да са и 4-те, особено когато гумата е Кайман.

                            В каква насока продължаваш?

                            Продължение ще има ли скоро, щото в другите постове пишеше да очакваме или следва?
                            Ами забравил съм да напиша "следва..."
                            Има още малко от стария матрял... А пък после и планове за напред.То това желязо не се предава лесно, изминали са от рождението му като модел "само" 50тина години,а пък кво остава за вбъдеще!?!
                            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                              Добре, успокоих се!
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #60
                                До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                                Останаха доста досадни и дребни неща по завършването на предницата.Имаше за дозаваряване ,напасване и боядисване,което е малко по- приятно,стига да стигнеш един път до него!
                                Реших да спестя малко време и дадох предната броня на прахово боядисване.Когато я взех останах много доволен от готовия резултат,как ще я вкарам в гората такава лъскава броня!


                                Боята беше полепнала навсякъде,а при обикновеното боядисване с авто боя е по трудно да се нанесе на трудно достъпните места,трябва и с четка да се бръкне тук там.


                                В последния момент преди да я боядисам,реших да сложа и две планки за халогени,може пък да монтирам по натам и допълнителни фарове.


                                По калниците се явиха куп довършителни работи,почти от всички страни се наложи доработка.
                                Заради лебедката трябваше да скъся калниците с по няколко сантиметра на тези две места и да огъна крайщата надолу,като се наложи да добавя и парче ламарина.


                                Заради амортисьорите трябваше да прорежа и подкалниците,като "хрилете" ги въстанових пак ,само, че са по къси вече.


                                Позволих си съвсем малко кит,че при предният ремонт нанесохме само грунд и боя.Сега сложих съвсем малко смолист кит и една ръка от обикновения,само колкото до запълня хептен фрапиращите места.Не съм се старал да стане перфектно.


                                И тук "хриле" за изрязване и заварка.


                                Тук махнах два или три сантиметра от калника, бе поизгнил. Наложи се да пусна ушета за да го хвана за стъпенките по натам.


                                Трябваше да направя и ново окачване на най-външната част на калниците.Скъсих роговете дето го придържат и удължих до тази планка за захващане с болт.


                                При пробите не бях укрепил калниците на тези места и се оказа ,че се огъваха съвсем леко.


                                Докато си правех калниците се вгледах на газовата бутилка,уж чисто нова я взех пък вече на доста места бе избила ръжда.Явно от многото прехвърляне по складовете бе така надрана,пък и боята може да не е била от най качествените.


                                Да се разнообразя взех,че свалих боята и я грундирах наново.


                                Отдолу след грунда положих черна боя,да не съсипвам от зелената,че тя много ценна!


                                До това полажение стигнах с тези железа и ме хвана зимата,боята ми правеше ядове в студеното и отложих зеленясването за по натам.


                                Та сега са си в това положение,ама вече се стопля и ща неща трябва да довършвам.


                                Джипката досега нямаше изобщо парно и от едно от купетата дето имам, взех парното ,на което му бе присадено някакво немско вентилаторче от към шофьора, а от другата страна липсваше оригиналното.Имах и вентилатор от Волга(21) и направих хибрид от двете..Волговото го присадих на местото на оригиналния вентилатор.


                                Така ще се обдухва по добре радиаторчето,понеже оригиналния вентилатор е твърде слабичък.


                                На Волговия вентилатор отгоре заварих изход за обдухване на дясното стъкло,като отдолу направих капак които се отваря и затваря ,за да духа и в краката.Капака го взаимствах от Москвичово парно,даже ползвах някаква пружинка от него.А пък немското вентилаторче ще обдухва шофьорския прозорец.На тези снимки не се вижда много добре,но като го зглобя напълно ще щракна нови снимки.


                                Пейките ги носих на тапицер и ги направи за нула време,можеше и аз да си ги направя ,но щях да загубя сумати време.


                                Тапицирахме и гърбовете на облегалките.Вече част и от "интериора" е готов за монтаж.

                                Сви студено време и съвсем спрях работа по жипа,сега бе момента да довърша един проект който започнах лятото.Вътре на топличко си е друго, е жената малко квичи,че правя кочина ама кво да се прави!
                                Бях посъбрал говорители и касетофони (имаше "матрял") и от едно старо бюро си зглобих ГАЗковото радио.Идеята беше много лесно и бързо да се маха от джипа по ред причини.Те ГАЗките не се заключват пък и на разни разходки може да се разнася далеч от джипа,само трябва захранване12V.Когато пък не ти трябва си го оставяш в къщи да го слуша жената на двора(примерно).


                                Няколко пъти го скъсявах докато се хване между седалките и същевременно да не пречи на лостовете на раздатката.Какво имах говорители всичко набутах вътре.


                                Оказа се че вдига доста "шум",свиреше доста добре въпреки малката кутия.


                                Взех ,че монтирах и малка антена да е колкото се може по автономно.


                                Всички ъгли ги предпазих с пластмасови ъгълчета за тонколони.


                                Нещо обаче не ми харесваше,много тежко стана и трудно се носеше, а уж го бях завършил.....


                                Е кво пък ,като повечето неща по моят джип и радиото го преправях по няколко пъти.Монтирах голяма и удобна дръжка от тонколона,носенето вече не е проблем.Може да се каже ,че този проект е завършен.


                                Това е за сега,от тук натам са бъдещите планове за реализация на доста оставащи неща...хидравлика...газифициране....парно...клетка...окачване за резервното колело...рамката със стъклата....а и преден блокаж...
                                Много неща остават ,поне дано съм подминал половината,че като си изреждам още неща са ми в главата!
                                Последно редактирано от Светозар Стеев; 25-02-10, 20:22.
                                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X