Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1 TDI

    Здравейте !!!
    Четох много мнения във форума но немога да избера между Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 crd или 3.1 TDI ?
    Попринцип хобито ми е риболов и нямам намерения за сериозен Offroad.
    Интересуваме комфорта, разхода на гориво и не на последно място поддръжката.
    Моля за помощ идва зима.

  • #2
    От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

    Определено съм за МЛ-а,колкото и да не го харесвам!
    За този дизел на Чероки има много изписано по форумът и за съжаление е предимно негативна информация! ....използвай търсачката!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
      Определено съм за МЛ-а,колкото и да не го харесвам!
      За този дизел на Чероки има много изписано по форумът и за съжаление е предимно негативна информация! ....използвай търсачката!
      Хех, а каква по-точно е разликата между 2,7 CDI дизела на ML-a от 2,7 CRD литровия на Черока? 3,1 го изключвам.

      Коментар


      • #4
        От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Хех, а каква по-точно е разликата между 2,7 CDI дизела на ML-a от 2,7 CRD литровия на Черока? 3,1 го изключвам.
        Визирах 3.1 дизела,но не се изразих конкретно!
        Относто сравнението на МЛ и Чероки в една и съща комплектовка(2,7 CDI/CRD) ,аз бих предпочел МЛ-а!
        Просто не съм фен на Чероки-то(не обиждам никой)!Като стабилност на пътя и поведение в завои,поне за мен МЛ-а превъзхожда Черокито!
        Всички знаем,че и Деу Мусо е с "Мерцедесов двигател и скорости" ,ама не е баш надежден и читав като Мерцедес-ите!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #5
          От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

          ML
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

            Карал съм ML 2.7 2002 около 2 години, определено бих ти препоръчал Гранд-а!
            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

            тел. 0897818449

            Коментар


            • #7
              От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

              Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
              Карал съм ML 2.7 2002 около 2 години, определено бих ти препоръчал Гранд-а!
              Това е чуденсно, но ще стане по-ясно ако го подкепиш с повечко факти и лични наблюдения. Обясни какъв опит имаш с двата автомобила, по колко си ги карал и защо предпочиташ Гранда. И на мен ще ми е интересно да прочета и други мнения.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                Никакьв опит с нито един

                Взимаш 2.7 а дали е под единия капак или под тоя на Гранда вече ти прецени.Проблемите и цените за подрьжка са писани на много места тук,сравни им цените на консуматививите и покарай единия и другия и сам прецени.

                МЛа аз поне не го приех като Мерцедес,но пьк и Американска кола не ми е легнала още та............и аз чакам да прочета мнения за моделите.Каквото и да вземеш му пази дщзите и внимавай с нафтата.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ...Каквото и да вземеш му пази дюзите и внимавай с нафтата.
                  Пазиш, не пазиш, все тая. Как можеш да пазиш дюзи? На тоя мотор са си консуматив и то не евтин. В тоя клас бих разгледал Митсубишитата и Нисаните, щото ни един от трите изброени не си струва парите според мен.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                    Като сипващ редовна нафта с малко добра добавка и сменяш редовно горивния филтьр - така можеш да удьлжиш живота на дюзите.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                      3,1 не става за нищо, 2,7 са еднакви с проблеми с дюзите. Мла е кола с големи гуми, докато черокито си става за офроуд. Моето мнение е за черокито.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                        [QUOTE=Rady1st;1660482]3,1 не става за нищо...

                        E, 'айде сега големи думи - 3.1 не ставало за нищо! Аз съм с Гранд, е, вярно бензинов. Преди това ходих гледах и МЛ-и и даже покарах един уикенд. Не, че е зле, ама като ми обадиха кое колко струва не се почувствах много на далавера. Тук много колеги твърдят, че и Гранда бил скъп за поддръжка , но аз не съм на това мнение. Смятам, че МЛ е по-кекав, ама ако намериш читав и на далавера, к'во пък. Важното е да не тие жал за лака.

                        Пристрастно "гласувам" за ГЧ. /Макар, че то това тук да не не'ква смотана демокрация/
                        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                          Разбира се твардо Гранда всичко друго епозле
                          Mercedes-Benz GL 500

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                            А що си с бензинов колега а не с дизелака И моя е бензин черок. В БГ не питай кое колко струва за Черок, питай Жоро-ЦСКА в раздела или директно в рокауто. Чакам сега доставка за Черока; Свещи иридиум 4,7$ кабели 11$ Демфер-22$ Филтър за автомата 22$... Демек цени сходни с жигула Гранда е много по джип от МЛа, То с 1000+ $ може да се лифтне доста сериозно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой от двата да избера? Mercedes ML 270 CDI & Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD или 3.1

                              Бензинов Гранд - да. Дизеляците и МЛ-а и Гранда не стават.Твърде много има изписано в този форум за "болежките" на тези модели. Ще цитирам един сериозен участник от форума, който в отговор на друга моя тема за други два модела /доста по-добри/ каза "Купи си и двата, та като единия е в сервиз, да можеш да караш другия". Това важи в много по -голяма степен за МЛ и Гранд 2.7 ЦДИ.
                              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X